Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Gladen HG-165M-3

Ø 165 mm, 60 W, 3 Ω, 90,74 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 64,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen HG-165M-3
Tip

Reproduktory Gladen HG-165M-3

Středobasové reproduktory, které jsou použité v sadě Gladen M 165 V2. Reproduktory se speciální tkanou membránou ze sklolaminátu, která dokáže neskutečně dobře reprodukovat zvuk. Pokud sháníte poctivé středobasy v rozměru 165 mm, zkuste se zamyslet právě nad touto varinatou, nezklame vás! Ekonomické papírové balení produktu.
Katalogové číslo:HG-165M-3
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 60 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90,74 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 64,5 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Gladen HG-165M-3
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

2|Tomas , 09.06.2019, 20:43
Dobry den, mohu tento produkt použít do Saab 93 2gen. , kde jsou ve dverich repro s impendaci 2 ohm?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.06.2019 09:27
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít. Vzhledem k vysoké citlivosti reproduktorů nebude rozdíl v impedanci znát.
1|Daniel , 16.10.2018, 06:58
Dobrý den,vlastním Mitsubishi ASX , rok 2016radio je originál s velkým displejem a kamerou.Nevím kolik má watů.Protože tam jsou opravdu hrozné reproduktory potřebuji navrhnout jaké.Dveře dost plechové i při zavření.1.Gladen HG-165M-3 nebo Sinus Live SL-165W2.Podložky pod reproduktory dřevěné 4carmedia MDF podložky Škoda / VW / Seat nebo 4carmedia MDF podložky Mitsubishi ASX s výběrem na šrouby
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 17.10.2018 15:50
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodné podložky budou 4carmedia MDF podložky Mitsubishi ASX. Repro bych však doporučil volit komponentní, tedy včetně výškových reproduktorů - GLADEN M 165 V2. Sestava je sladěna dohromady a bude hrát tak, jak má. Důležité bude samozřejmě vytlumení dveří, které dveře zpevní a podstatně zlepší akustiku, pro reproduktory. Pro vytlumení lze použít SET tlumících materiálů.

Hodnocení

Celkové hodnocení
99 %
15 zákazníků hodnotilo
14×
Ondřej Kašák
5. 11. 2020

Super repro výborné bassy.

Ověřený uživatel
26. 3. 2020

Koupeny z důvodu selhání jednoho středobasu M165 V2, který cca po roce používání začal vykazovat drobné nedostatky. V té době jsem to neřešil, ale po dalším roce přestal středobas fungovat zcela. Z tohoto důvodu dokoupena tato sada, která \"můj problém\" vyřešila. Prodejce byl navíc empatický a na sadu poskytl zajímavou slevu. Slušný přístup. Reproduktory nejsou špatné, hrají v dané cenové kategorii velmi slušně. Zřejmě jsem ale \"trefil\" na špatný kus.

Tomáš Rükl
29. 5. 2018

Chvíli trvá než se rozehrají, ale provedení i zvukový projev v této cenové kategorii velmi kvalitní. Podstatný rozdíl při vytlumení dveří.Doporučuji

Dušan Duda
15. 4. 2018

na doporučení odborníků z ahifi jsem nemohl koupit lepší

Miloš Réda
4. 8. 2017

maximální spokojenost

Ověřený uživatel
2. 8. 2016

Mají docela dobrý zvuk, maximální spokojenost.

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.