Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Gladen HG-25GF

Ø kaloty 25 mm, 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen HG-25GF
Lepší produkt je na dosah
Gladen HG-25SG za 2 590 Kč

Reproduktory Gladen HG-25GF

Výškové reproduktory, které jsou originál v balení oblíbených reproduktorů Gladen M 165 V2. Jelikož se jedná o náhradní díl, tak nejsou tyto reproduktory zabelené v blistru, ale nabízejí se volně. Jednoznačně jedny z nejlepších "výškáčů" v ceně do 1.500,- Kč vůbec. Pozor, součástí balení nejsou frekvenční výhybky! Pokud chcete sadu výškových reproduktorů včetně výhybek, pak si pořiďte produkt Gladen HG-25GF-CR.
Katalogové číslo:HG-25GF
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Výškové
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 25 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

3|Miroslav Kolensky , 28.11.2018, 13:34
Koupeno jako set s reproduktory bohužel jeden výškový reproduktor chrastí při větší zátěži. Dávám tomu za vinu špatnou kabeláž při výrobě... (vadný kus)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 28.11.2018 15:01
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud je s reproduktorem problém, zašlete nám jej k reklamaci, vyzkoušíme, případně zašleme k výrobci a dořešíme, k Vaší spokojenosti.
2|Jan , 14.09.2016, 23:19
Dobrý den,lze tyto výškové reproduktory zapojit bez výhybky tak jak jsou?děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.09.2016 09:20
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoliv. Zapojením bez vyhýbky, do sestavy, kde půjde do reproduktorů celé frekvenční pásmo, dojde k poškození/zničení výškových reproduktorů.
1|Mirek , 15.02.2016, 16:16
Dobrý den,mám komponenty GLADEN SQX 165 a odešli mi oba vyškáče..Mohu je nahradit těmito,nebo nějaké doporučení.Děkují
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.02.2016 16:21
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych spíše GLADEN HG-25SG.

Hodnocení

Celkové hodnocení
90 %
4 zákazníci hodnotili
Ověřený uživatel
25. 2. 2017

Jasné, přesné výšky, použité jako náhrada za výšky repro Hertz DSK 165.3, které byly příliš kovově ostré, řezavé.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.