Audison Italy

14.11.2010

Italská značka Audison produkuje špičkové zesilovače do auta již od roku 1982 a vždy vynikala bezkonkurenčním designem, bezchybným zpracováním made in Italy a vynikajícím zvukem. Zesilovače řady VR, posléze VRX jsou dnes již legendární záležitostí. V roce 2008 značka Audison poprvé zkonstruovala vlastní reproduktory, které se ihned po uvedení na trh staly špičkou ve své cenové kategorii. Jedná se o modelovou řadu Audison THESIS. V tomtéž roce Audison vyvinul speciální digitální zvukový procesor Audison Bit One, který způsobil malou revoluci na poli audio procesorů a do dnes nenašel přemožitele. Začátkem roku 2010 se značka Audison rozhodla pustit do světa další novinku a sice kompletní sérii cenově dostupných reproduktorů a subwooferu Audison VOCE, kde model Audison AV K6 dostal ihned ocenění EISA za nejlepší reproduktory pro rok 2010 - 2011. Kompletní timeline značky Audison si můžete prohlédnout ZDE. Defacto každým rokem značka Audison obdrží nějaké významné ocenění od renomovaných asociací jako je EISA.


Audison má seřazené své zesilovače do těchto modelových řad:
  1. Nejvyšší modelová řada Audison THESIS HV VENTI
  2. Druhá nejvyšší modelová řada Audison TH
  3. Řada Audison LRx
  4. Základní série Audison SR (skladem na eshopu i na kamenné prodejně)
Všechny zesilovače jsou dělané ručně přímo v Itálii (osobně jsem továrnu v roce 2008 navštívil a byl svědkem, jak krůček po krůčku tyto zesilovače vznikají). Zaujalo mě zde například 7 výstupních kontrol kvality!

Reproduktory Audison se dělí na základní sérii VOCE a nejvyšší sérii THESIS.
Audison AV K6 (2 pásmové komp. reproduktory) máme i v našem demopanelu na kamenné prodejně a každý se tak u nás může přesvědčit o tom, že se jedná o bezkonkurenční reproduktory v této cenové skupině. Reproduktory s cenovkou 7990,- se podle našeho názoru vyrovnají zvukem reproduktorům v cenové relaci až okolo 15000,- kde jsme je v našem testu srovnávali  také s reproduktory Focal 165 KRX2,  a to už je opravdu co říci.

Začátkem roku 2011 budeme naskladňovat dostatečné množství běžně prodávaných modelů této značky. Výhoda pro Vás bude v dostatečné skladové dostupnosti a rychlém dodání.

Autor článku:
Ing. Karel Šudák - všechna práva vyhrazena