Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Sinustec ST-150C

2 pásmové koaxiální reproduktory
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Lepší produkt je na dosah
Sinustec ST-150C
-5 %
Katalogové číslo:13969
ZnačkaSinustec
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
koaxiální 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 120 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 250 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
40 - 23000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 4 x 6"
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 53 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

6|Radek, 07.02.2017, 18:07
Dobrý den chci se zeptat jestli tyto reproduktory šly namontovat do prednich dveri ford ka 1 děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.02.2017 17:20
Dobrý den Vážený zákazníku, nikoliv, ve voze je osazen rozměr 5x7 palce. Vhodnou volbou je tedy například MAC AUDIO STREET 57.2.
5|gusta, 25.10.2016, 16:57
Dobrý den, budou tyto reproduktory pasovat dozadu do Octavie I kombi r.v.2001?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.10.2016 17:27
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít.
4|Pavel, 30.07.2015, 13:28
A je ten kabel izolovany ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.07.2015 13:30
Dobrý den Vážený zákazníku, neizolované kabely ani nenabízíme.
3|Pavel, 29.07.2015, 18:34
Dobrý den, mohu se zeptat, jaký konektor budu potrebovat pro zapojeni techto reproduktoru do skody fabie combi I do autoradio Sony ? A jaký drát mi doporucujete koupit, prurez ? Predem diky.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.07.2015 13:20
Dobrý den Vážený zákazníku, pro zapojení zadních reproduktorů doporučuji přikoupit ISO KONEKTOR PIN SAMICE 4X, 12 metrů reproduktorové dvoulinky SINUS LIVE NL1,5 a FAST ON konektory pro připojení reproduktorů (2 + 2 kusy).
2|Dominik, 28.07.2015, 22:24
Dobrý večer, mohu se zeptat, zda by tyto reproduktory šly namontovat do Škody Fabie I Combi do kufru, tj. pod mřížky na bocích ? Jen že na netu jsem našel informace:"montážní otvor 142x92mm, přitom já jsem na originálním dílu pro připenění naměřil vzdálenost mezi místama pro šrouby 125x75mm. Takže mě to zmátlo, možná se tím montážním otvorem myslí něco jiného, proto bych se raději ujistil. A sada tedy obsahuje jeden pár, což znamená 2 kusy ? Chtěl bych se raději ujistit, jestli cena za pár=za 2 kusy :) Předem díky za odpověď. Hanák
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.07.2015 11:31
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory jsou v rozměru 4X6 palce a do verze combi pasují. Cena je, tak jak je uvedeno, za pár, tedy dva reproduktory.
1|Luky, 04.09.2014, 07:10
Dobrý deň. Ako su na tom zvukovo tieto ováli? Mám octaviu.1 chcel by som náhradu namiesto originálov. Budú dobrov voľbov alebo mi poradíte niečo iné.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.09.2014 08:49
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o low-endové reproduktory čili nelze očekávat nějak kvalitní zvuk. Zvuk odpovídá nízké ceně. Pokud si chcete polepšit, doporučuji Mac Audio Mac Mobil Street 915.2.

Hodnocení

Celkové hodnocení
89 %
7 zákazníků hodnotilo
Martin Kováč
9. 6. 2017

Spokojen hraje tak jak ma ve skoda fabia combi

Martin Veleba
10. 12. 2016

Skvělý

Ověřený uživatel
21. 9. 2016

Reproduktory jsem koupil do Octavie I combi.Pasují, hrají. Není co dodat.Dělají to pro co jsem je koupil

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.