Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Subwoofer Alpine SWR-1522D

150 W RMS, 87 dB (SPL 2,83V/1m), 2 x 2 Ω, 15"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Alpine SWR-1522D
Vystavěn z vybraných materiálů a kvalitních komponentů, konstruován s precizností a s ohledem na účinnost a chráněn teplotním managementem – subwoofery Typu R poskytují skutečně silné a masivní basy.

Návrh metodou HAMR
HAMR je skupina nejnovějších a nejsofistikovanějších reproduktorových technologií  Alpine pro enormní výkony, pevné basy, chladnější provoz a úžasnou trvanlivost. Použitím velmi pokročilých materiálů a patentovaných (nebo patentově připravovaných) konstrukčních vymožeností dosahují tyto subwoofery mimořádných výkonů s výbornou kvalitou zvuku a dlouhého života.

Vícevlnkový závěs s velkou amplitudou (patent v přípravě)
Mnohé konstrukce obětují širokému závěsu aktivní plochu membrány nebo kvalitu zvuku vysokému závěsu. Náš vícevlnkový závěs s velkou amplitudou nepotřebuje tyto kompromisy  a SOUČASNĚ dosahuje výborné linearity – tedy  má to nejlepší z obojího: zvětšenou plochu membrány pro velký SPL a větší lineární výchylku pro optimální zvukovou kvalitu.

Kevlarem® vyztužená celulózová membrána
Vyztužení celulózové membrány Kevlarem znamená dosažení velmi nízké hmotnosti parabolické membrány, která má malou deformaci i při nejprudších pohybech. Protože je membrána zřetelně pevnější s rychlejší odezvou, zvuk je přesnější, s více detaily a basy, která vámi zatřesou.

Zapouzdřené tlakové svorky
Se všemi přívody na jedné straně se subwoofery Typu R snadno a jednoduše montují. Spojky mohou konfigurovat zapojení paralelně nebo sériově a tlakové svorky pojmou i mohutné vodiče.

Úplně nová konstrukce
Jasně zlepšená a předělaná konstrukce typu R má o úžasných 40 % větší výkon než předchozí  modely. Obsahují také mnohé přednosti špičkové řady Typ X pro nejlepší možný zvuk a výkonnost.

Technika teplotního managementu
Chlazení je v konstrukci subwooferů zásaní vlastnost. Přehřátí kmitací cívky může poškodit i membránu a subwoofery Typu R mu umí chytře předcházet. Účinně jsou vedeny toky chladícího vzduchu k maximálnímu kontaktu s tepelně vodivými částmi prvky směřujícími k výkonovým prvkům. Teplo se tak od nich optimálně odvádí a rozptyluje mimo měnič.
 


Vzdušné chlazení navržené metodou HAMR
Pečlivě navržený systém používá různé techniky a technologie, mnohé v patentové přípravě, k prohánění chladícího vzduchu okolo horkých prvků.  Horní obrázek ukazuje jak řízený tok vzduchu přivádí chladný vzduch dovnitř a horký odvádí ven.
 

Teplotní management navržený metodou HAMR
Spolu s chytrou technologií chlazení používají subwoofery Typu R speciální materiály s odolností proti vysokým teplotám a dobrým odváděním tepla jako např.  vysokoteplotní čtyřvrstvé vinutí a vysokopevnostní
Katalogové číslo:SWR-1522D
ZnačkaAlpine
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 750 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 2000 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
87 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
2 x 2 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z taktických důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
18 - 400 Hz
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 380 mm (15")
Montážní hloubka subwooferuMontážní hloubka subwooferu se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového nebo litého koše subwooferu. 234 mm
HmotnostHmotnost subwooferu v kilogramech. Hmotnost se zpravidla uvádí netto, čili bez obalu. 19,50 kg
Odkazy:CZ oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

1|Michael, 27.09.2017, 11:01
Dobrý den chtěl by se zeptat jaký zesilovač volit pro tento subwoofer aby ho vybudil na 100%.Bude stačit tady tento? http://www.prohifi.cz/zesilovace-do-auta/mac-audio-z-2200
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.09.2017 13:36
Dobrý den Vážený zákazníku, zkuste se optat v prohifi.cz , jistě také rádi poradí.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.