Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Subwoofer Kicker CWD122

12", 300 W RMS, 89,1 dB (SPL 1W/1m), 2 x 2 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer Kicker CWD122
Zapojeno v demopanelu
-46 %
Katalogové číslo:CWD122
ZnačkaKicker
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud se výkon na delší dobu překročí, může dojít k nevratnému poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 300 W
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se maximální výkon překročí, může dojít rychle k poškození, resp. ke spálení kmitací cívky subwooferu. 600 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se de facto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB subwoofer potřebuje 300 wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91 dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou účinnost.
89,1 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2 Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4 Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.
2 x 2 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z taktických důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
27 - 500 Hz
Průměr subwooferuPrůměr subwooferu je uváděn na šroubovací díry. Celkový vnější průmšr subwooferu je obvykle o 1-2 cm širší, dle rozměrové kategorie subwooferu. U 30-ti cm subwooferu je vnější průměr vč. ochranné gumy 31,8 cm a u 25-ti cm subwooferu je to 26,5 cm vč. ochranné gumy. 300 mm (12")
Fs - rezonanční frekvenceFs - je spodní rezonanční kmitočet. Tento parametr je de facto volný vzduch rezonanční frekvence subwooferu. Jednoduše řečeno, je to bod, ve kterém se hmotnost pohybujících se částí subwooferu vyrovnává síle suspenze subwooferu, když je v pohybu. Pokud jste někdy viděli kousek provázku, který začal nekontrolovatelně broukat ve větru, viděli jste efekt dosažení rezonanční frekvence.

Hmotnost pohyblivých částí a tuhost odpružení (surround a spider) jsou klíčovými prvky, které mají vliv na rezonanční frekvenci. Jako obecné pravidlo platí, že nižší Fs označuje subwoofer, který by byl pro reprodukci nízkých frekvencí lépší než subwoofer s vyšší Fs. Není tomu tak ale vždy, jelikož do výsledného zvuku vstupují pak i další důležité parametry subwooferu.
32,6 Hz
Vas - ekvivalentní objem vzduchuVas - představuje objem vzduchu, který při stlačení na jeden krychlový metr působí stejnou silou jako dodržování (CMS), suspenze v určitém subwooferu. Vas je jedním z parametrů, nejkomplikovanějším pro měření, protože na změny tlaku vzduchu mají vliv podmínky relativní vlhkosti a teploty.

Další způsob, jak popsat co VAS: zkuste použít subwoofer a najít takovou ozvučnici, která má správnou velikost, aby se vzduch vrátil stejnou tuhostí do stejné rezonance. Velikost tohoto boxu se rovná Vas. Existují ovšem i další parametry, ale ty pro přesný výpočet ozvučnice nejsou natolik nutné. Při stavbě ozvučnic jsou také důležité hodnoty rezonanční frekvence a Q-parametrů.
95.18 l

Komentáře k produktu

6|Marek , 13.07.2020, 11:40
Dobrý den, odešel mi Subwoofer Gladen RS 12 a koukám po levnější alternativitě.Zesilovač mám Gladen RS 150c2.Doplnuji, že subwoofer byl v ozvučnici přímo od gladen k tomu stvořené.Celkově mě zaujal tento kicker.Poznám rozdíl oproti původnímu gladenu?Doporucil byste něco jiného v rozmezí 2000-2500,-Prosím o objektivní názor.Díky!
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.07.2020 16:47
Dobrý den Vážený zákazníku, v uvedené cenové relaci je Kicker CWD122 velmi dobrou volbou a za aktuální cenu lze rozhodně doporučit. Těžko hledat v cenovém rozpočtu do 2500,- lepší volbu. V porovnání s Gladen RS 12 bude zvuk pravděpodobně velmi podobný, ale neměl jsem bohužel možnost v této konkrétní ozvučnici SW Kicker slyšet, čili těžko říct.
5|Ondřej Greiner , 14.06.2020, 18:27
Dobrý den, odešel mi basový reproduktor. Začal chrastit. Mám Sony XM-N502 zesilovač + kapacitor ( tuším že se to tak nazývá). Jsem laik a sestavu jsem zdědil v autě. Zvládnu tenhle reproduktor?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.06.2020 09:30
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer lze použít, bohužel zesilovač pro něj nebude mít dostatek výkonu. Pokud hledáme v nižší cenové relaci, doporučil bych spíše Gladen Alpha 12, který má podstatně vhodnější parametry.
4|Jan , 04.06.2020, 18:19
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký zesilovač za nějakou příznivou cenu by rozchodil tyto dva reproduktory na 100%?A který by dokázal prozměnu rozchodit jeden reproduktor na 100%Vím že můj dotaz je docela blbý, ale do jednoho auta si budu dělat ozvučení s jedním repro a do druhého s dvěmi repro.Děkuji.😊
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.06.2020 09:08
Dobrý den Vážený zákazníku, pro dva subwoofery Kicker lze použít například zesilovač Sinus Live SL-A1000D, který bude mít při impedanci 2 Ohm dostatečný výkon. Pro jeden subwoofer lze použít třeba ověřený Gladen RC 600c1.
3|Vasyl , 07.02.2020, 12:39
Zdravim, spravujete zesilovace?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.02.2020 16:11
Dobrý den Vážený zákazníku, omlouváme se, ale opravy neprovádíme.
2|Petr , 05.10.2015, 19:27
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by na tento subwoofer šlo dát Zesilovač CRUNCH GPX1000.4 , nebo je to slabý zesilovač? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.10.2015 09:11
Dobrý den Vážený zákazníku, zapojením dvou kanálů do můstku lze napájet i tento subwoofer, bohužel nebude vybuzen na 100%.
1|Leo , 02.05.2015, 21:53
Dobrý den, uvažuji nad tímto a druhým modelem s 4Ohm. cívkami... mám dvoukanalový Zesilovač Peiying PY-B2H76R, doposud jsem na něm měl Audiobahn. Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.05.2015 14:09
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel neznám zesilovač Peiying. Je třeba volit s ohledem na parametry zesilovače. Jedná se o dvoucívkové subwoofery a je tedy třeba ohlídat správné zapojení a výslednou ohmáž.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.