Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Pozor! 22. 9. 2017 se chystáme na kompletní inventuru. Z toho důvodu bude prodejna zavřena a nebudeme vyřizovat ani objednávky na e-shopu. Děkujeme za pochopení! Tým Ahifi

Subwoofer v boxu Crunch CRB 250

250 W RMS, 93 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, 10"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu Crunch CRB 250

Nové bassreflexové boxy řady CRB jsou osazeny vysoce výkonnými subwoofery se speciálně profilovaným závěsem. Mohou díky tomu poskytovat ohromný tlak a to i navzdory své kompaktní ozvučnici.

Typ: bassreflexová ozvučnice s 25 cm subwooferem

Výkon RMS / MAX: 250 / 500 W

Citlivost: 93 dB

Impedance: 4 Ω

Rozměry: 330 x 330 x 400/300 mm

Katalogové číslo:CRB 250
ZnačkaCrunch
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 250 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 500 Watt
Průměr subwooferu v boxu250 mm (10")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
4 Ω
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
basreflex
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 330 x 330 x 400/300 mm

Komentáře k produktu

4|Lukash, 02.10.2012, 15:25
Děkuji za odpověď, zesilovač je v dobré kondici a odpověď mě potěšila, proto se ještě zeptám zahrál by ten Magnat i s tolik vychvalovanym boxem JBL GT5-1204BR? Díky moc
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 02.10.2012 16:45
Dobrý den Vážený zákazníku, ano zahrálo.
3|Lukash, 01.10.2012, 13:57
Dobrý den, zahraje tento box se zesilovačem Magnat classic 360?
Odpověď: Viktor Blaha - AHIFI.CZ, 01.10.2012 15:38
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud je zesilovač na svůj věk v pořádku a bude správně nastaven tak bezproblémů.
2|frzak, 08.06.2012, 19:43
De to napojit na zesilovac http://www.ahifi.cz/zesilovac-magnat-edition-four-limited.html a nebo na http://www.ahifi.cz/zesilovac-magnat-edition-two-limited.html Nebo my nejakej doporucte dekuji tak do 2500kc dekuju
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.06.2012 20:22
Dobrý den Vážený zákazníku, můžete to zapojit na oba zesilovač co jste zmínil. Já osobně bych šel cestou stejné značky a volil mezi 4-kanálem Crunch GPX 1000.4 a nebo Crunch GTX 2200.
1|Ladislav D., 18.04.2012, 16:57
Dobrý den, zahraje tento subwofer dobře? Znám zvuk Crunch Vented, je to srovnatelné nebo tento umí zahrát hlouběji? díky, L.D.Mám sedana potřeboval bych aby trochu víc vynikl ven z kufru než 8"
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.04.2012 17:59
Dobrý den Vážený zákazníku, nemáme tento model odzkoušený, máme na eshopu přes 6000 položek a není bohužel v našich silách mít vše odzkoušené a porovnané mezi sebou. Jste z Brna, tak proč nevyužijete naši prodejnu, kde máme možnost poslechu minimálně 10 boxů a dle toho si můžete vybrat, co se Vám bude nejlépe hodit a líbit.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.