Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Pozor! 22. 9. 2017 se chystáme na kompletní inventuru. Z toho důvodu bude prodejna zavřena a nebudeme vyřizovat ani objednávky na e-shopu. Děkujeme za pochopení! Tým Ahifi

Subwoofer v boxu KICKER TCWRT122

12" subwoofer v boxu
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Subwoofer v boxu KICKER TCWRT122
-25 %
Poslední kusy
Katalogové číslo:TCWRT122
ZnačkaKicker
RMS výkonRMS výkon subwooferu je stálý výkon. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání subwooferu. Pokud výkon na delší dobu překročíte, může dojít k nevratnému poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! Přetížení subwooferu poznáte zakmitáváním membrány subwooferu. 800 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkový výkon, který dokáže subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, může rychle dojít k poškození resp. spálení kmitací cívky subwooferu! 1600 Watt
Průměr subwooferu v boxu300 mm (12")
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost subwooferu.

Citlivost subwooferu se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak subwoofer převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od subwooferu pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že subwoofer je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, subwoofer vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88dB subwoofer potřebuje 300 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak subwoofer s 91dB citlivostí potřebuje jen 150 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
98 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu subwooferu, je velmi důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem, který na něj zapojujete. U subwooferů s dvojitou kmitací cívkou se doporučujeme řídit dle informací v poradně!

Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů. 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Zapojení 4 Ohm subwooferu na zesilovač, který je stabilní do 4 Ohmů, také bez problémů. Nejběžnější impedance subwooferu jsou 4 Ohm.Příklad:
2Ohmový subwoofer nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4Ohmový subwoofer lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance subwooferů je 1 x 4 Ohm.
2 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost subwooferu zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu. Subwoofery v ideálním případě zahrají od 20 - 150 Hz.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých katalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
25 - 350 Hz
Typ ozvučniceUzavřená ozvučnice se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Uzavřené ozvučnice bývají zpravidla menších rozměrů než ozvučnice bassreflexové a na jejich tlumení se používá speciální tlumící rouno.

Uzavřená ozvučnice má výhodu v tom, že zabraňuje akustickému zkratu mezi vyzařováním přední a zadní strany membrány subwooferu. Nevýhodou je, že uzavřená ozvučnice zvedá vlastní rezonanční kmitočet použitého subwooferu a tím také zvyšuje dolní mezní kmitočet. To proto, že je zadní strana membrány při vyzařování subwooferu v uzavřené ozvučnici nucena stlačovat a zřeďovat vzduch uvnitř ozvučnice. Tím se přidává k vlastní tuhosti kmitacího systému subwooferů ještě tuhost vzduchu v uzavřené ozvučnici. To způsobuje zvětšení tuhosti kmitacího systému a tím i zvýšení rezonančního kmitočtu celého systému: subwoofer -> ozvučnice.

Zvýšení rezonančního kmitočtu pro daný subwoofer je tím větší, čím menší je objem vzduchu v uzavřené ozvučnici. Poměrně malý objem vzduchu v uzavřené ozvučnici působí na subwoofer jako akustická pružina při vyzařování zadní strany membrány dovnitř uzavřené ozvučnice.

POUŽITÍ: Hlavně na kvalitní poslech basů v celém pásmu s důrazem na detailnost a přesnou reprodukci na spodním pásmu.

Klady a zápory:
+ čistá reprodukce
+ malé skříně
+ jednodušší naladění
- nízký stupeň účinnosti v hlubokých basech
- hlasitost jen za cenu enormního vychýlení membrány
- nelze očekávat výraznější akustický tlak

Bassreflexová ozvučnice je řešena stejně jako uzavřená ozvučnice, ale má navíc ještě tzv. bassreflexový nátrubek, neboli "bassreflex". Na tlumení bassreflexových ozvučnic se používá jehličkový molitan.

POUŽITÍ:
Ideální použití je v případech, kdy chce posluchač dosáhnout vysoké hlasitosti a dobré úrovně akustického tlaku. Jedná se o nejlepší kompromis mezi kvalitním zvukem a výkonem a je také nejčastěji používána

Klady a zápory:
+ dobrá účinnost v hlubokých basech
+ k velké hlasitosti stačí malá výchylka membrány
- reprodukce méně přesná než u uzavřených ozvučnic
uzavřená
Z čeho je ozvučnice vyrobenaSubwooferové ozvučnice jsou obvykle vyrobeny z 18 - 22 mm MDF desky, případně z lisované dřevotřísky. MDF deska je díky vyší pevnosti lepším materiálem než obyčejná dřevotříska. optimalizovaná MDF ozvučnice potažená melírovaným potahovým kobercem
Rozměry boxuRozměry ozvučnice jsou uváděny jako výška, šířka a hloubka, která je často na spodní hraně delší než na horní hraně, z důvodu zkosení zadní stěny. 553 x 341 x 97/176 mm
Hmotnost boxu vč. subwooferu11,4 kg
Ostatnípolypropylenová membrána subwooferu, SANTOPRENE závěs, lisovaný koš s povrchovou úpravou, mačkací přípojné terminály, ozvučnice s velmi malou hloubkou (slim verze)
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

9|Pavel, 10.01.2017, 00:31
Dobry den, byl by tento subwoofer vhodny pro zapojeni na zesilovac carpower 1502? Momentalne mam subwoofer JBL s vykonem 275w RMS. Byl by to znatelny rozdil ? Dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.01.2017 15:56
Dobrý den Vážený zákazníku, HPB-1502 je lepší volbou, než-li JBL, ale stále nemá dostatek výkonu, pro 100% vybuzení subwooferu.
8|Patrik, 05.05.2016, 15:44
Tak prislusenstvi objednano subwoofer bych videl pristi mesic mozna tenhle pokud sezenu penize jeste to ukazu mymu mechanikovy jestli to zmakne zapojit tak jak chci pri nejhorsim bych za vami zajel a nechal si to zapojit od vas kdyz by to slo....
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.05.2016 15:57
Dobrý den Vážený zákazníku, montáž není problém, jen je třeba se dopředu objednat.
7|Patrik, 05.05.2016, 12:48
Parada dekuji a jeste jednu posledni otazecku ja vim ze sem otravnej :) ale kdyz ten subwoofer mxz12 dual ma impedanci na 4 ohmy a ten monoblok dava na 4 ohmy pouhych 1200w rms neslo by to nejako udelat aby to bezelo na 2ohmy to uz zesilovac dava totiz 2200 w tudiz by to na ten subwoofer bylo akorat....
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.05.2016 13:46
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer má impedanci 2x4 OHM, zapojení na 2 Ohm je tedy možné.
6|Patrik, 04.05.2016, 17:55
Takze kdyz ma ten mxz 12 dual impedanci 2x4ohmy tak by to melo byt v klidu ne? A jeste prosim jakou sadu kabelu k tomuto zakoupit ? A asi bude potreba kapacitator vidte ma vubec nejaky smysl nebo by byla lepsi silna baterie co nabizite jeste jednou dekuji moc za odpovedi
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.05.2016 11:43
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji zakoupit kabelovou sadu HOLLYWOOD CCA 20 a bude jistota, že průřez je dostatečný. Kapacitor je rozhodně dobrou volbou, doporučuji použít HIFONICS HFC2000. Pokud je baterie v pořádku, měl by stačit kapacitor.
5|Patrik, 04.05.2016, 17:13
A myslite ze by sel na tento monoblok zapojit subwoofer od hifonicsu mxz 12 dual? Jinak dekuji moc za radu
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.05.2016 17:18
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, tento subwoofer lze zapojit.
4|Patrik, 04.05.2016, 16:12
A jeste neco na tento monoblok nejdou dat dva subwoofery vidte jde jenom jeden ne?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.05.2016 17:18
Dobrý den Vážený zákazníku, k tomuto monobloku lze připojit dva subwoofery, pouze je nutné pohlídat, aby výsledná impedance subwooferů nebyla nižší, než-li 1 OHM.
3|Patrik, 04.05.2016, 16:11
Dekuji moc jeste mam jeden dotaz mam to na octavii 2 original radio skoda bolero asi nevite jestli tam jsou spravny vystupy nebo jestli budu muset dat nejakou redukci?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.05.2016 17:07
Dobrý den Vážený zákazníku, originální autorádio nemá RCA výstup, je nutné použít HIGH/LOW převodník, například SINUS LIVE HL-406.
2|Patrik, 04.05.2016, 13:46
Chtel bych k tomuto subwooferu zakoupit u vas i sadu kabelu muzete mi doporucit kterej prumer bych mel zakoupit bude pripojen na monoblok od hifonicsu bxi 6000D dekuji za info
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 04.05.2016 15:24
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud bude připojen pouze jeden tento subwoofer, volil bych kabelovou sadu RENEGADE REN35KIT.
1|Patrik, 28.04.2016, 11:35
Velice zajimavy vykon za super cenu jaky zesilovac byste k tomu doporucili? Slysel sem ze znacka kicker ma opravdu velice kvalitni zvuk oproti napr. pioneeru co si o tom myslite vy?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 28.04.2016 13:14
Dobrý den Vážený zákazníku, ano s tímto názorem jednoznačně souhlasím. Pokud chcete subwoofer vybudit na 100%, doporučuji zesilovač GLADEN SPL 1000c1.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.