Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

Kupující má právo na základě s § 1829 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanského zákoníku (neplatí pro podnikatele) odstoupit od smlouvy ve lhůtě 14 dnů a to bez udání jakéhokoliv důvodu. Odstoupení od smlouvy musí být prodávajícímu odesláno v uvedené lhůtě 14 dní, která začíná běžet následující kalendářní den po převzetí zboží spotřebitelem (převezme-li si zákazník zboží například v pátek, doba pro vrácení zboží se počítá od soboty včetně). Oznámení o odstoupení od smlouvy může spotřebitel zaslat poštou, emailem na reklamace@ahifi.cz nebo osobně předat na naší brněnské prodejně. 

Pro usnadnění a urychlení vrácení zboží prosíme o vyplnění reklamačního formuláře v našem reklamačním systému (část "Odstoupení od kupní smlouvy"), který nájdete na nasledujícim odkazu: https://www.ahifi.cz/reklamace/.

Podmínky pro vrácení zboží

Rozhodnete-li se odstoupit od smlouvy, zašlete zboží na vlastní náklady nebo jej osobně předejte na prodejně bez zbytečného odkladu nejpozději do 14 dnů od doručení odstoupení od smlouvy prodávajícímu. V případě zaslání nesmí být zboží odeslané na dobírku, jinak nebude přijato. Vracené zboží doporučujeme důkladně zabalit, aby se předešlo jeho poškození. Pokud bude vrácené zboží ve stavu, v jakém bylo při převzetí (s přihlédnutím k opotřebení způsobenému v míře nezbytné pro jeho vyzkoušení a zjištění funkčnosti a požadovaných vlastností) a to včetně kompletního balení a příslušenství v dané lhůtě 14 dní, budou vráceny všechny peněžní prostředky, které jsme na základě smlouvy přijali a to včetně nákladů na dodání zboží kupujícímu. Peněžní prostředky budou vráceny do 14 dní od doručení zboží. Pokud kupující vrátí zboží viditelně opotřebované (poškrábané, odřené, bez kompletního příslušenství, apod) a tedy ne ve stavu, v jakém zboží obdržel, vyhrazujeme si právo na náhradu v podobě přiměřeného a prokazatelného snížení hodnoty vrácené částky (částka amortizace 5-75%). 

Adresa pro vrácení zboží

Zakoupené zboží nám můžete vrátit buď zasláním nebo osobně na naší brněnské prodejně. V obou případech je adresa následující:

Ahifi, s.r.o.
CTPark Brno Líšeň
Trnkova 3140/119g (naproti Rohlik.cz)
628 00 Brno-Líšeň

Vrácení zboží až do 90 dní pro členy Ahifi clubu

Pokud jste registrovaní do našeho věrnostního systému Ahifi club, máte možnost vrátit zakoupené zboží až do 90 dní od jeho zakoupení. Registrací získáte i spoustu dalších výhod, mezi které platí například slevy na základě hodnoty objednávek, záruka na zboží 5 let, speciální akce a slevy pro registrované zákazníky, možnost vrácení i zboží zakoupeného na prodejně a mnoho dalšího. Pro získání možnosti vrácení zboží ve lhůtě až 90 dní bez udání důvodu se stačí před nákupem registrovat na našem eshopu a stát se členem Ahifi clubu.