Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Aktivní subwoofer Crunch GP800

8" aktivní subwoofer v boxu, 100 W RMS
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Aktivní subwoofer Crunch GP800
Aktualizováno
Katalogové číslo:GP800
ZnačkaCrunch
RMS výkonRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. 100 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 200 Watt
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
40-150 Hz
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 200 mm (8")
Rozměry aktivního subwooferu252 x 73 x 354 mm
High level vstupVysokoúrovňový vstup na aktivním subwooferu umožňuje zapojení přímo na reproduktory v autě bez dokupování externího high/low převodníku. Využití v případě montáže aktivního subwooferu na originální autorádio. Ano

Komentáře k produktu

3|Peter, 19.04.2016, 20:17
Dobrý deň, v aute mám vytlmené všetky 4 dvere ktoré sú osadené reproduktormi Mac Audio Performance X 2.16 (predné) a Mac Audio Performance X 16.2 (zadné) a napojené na originál rádio. Hrá to celkom pekne ale chýba mi tam výraznejšia basová zložka. Keďže do kufru nechcem nič dávať rozmýšlam nad takouto variantov. Otázka znie či je tento subwoofer vhodný (na všetky štýly hudby) alebo je nejaký lepší avšak cenový strop aj z ďalšími potrebnými vecami (napájacie káble?) je 4500 Kč (cca 170 eur).
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.04.2016 12:56
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci bohužel mnoho možností není, lze tedy zvolit zmíněný CRUNCH GP 800.
2|Honza, 18.04.2016, 15:25
Dobrý den, nechci mít subwoofer v zavazadlovém prostoru, zaujaly mě tedy modely pod sedačku. Chci ho připojit k rádiu Kenwood KMM-303BT, chtěl bych se zeptat který s cenou do 5000 byste mi doporučil?Popř. má vůbec cenu kupovat takovýto subwoofer nebo je lepší si připlatit za kvalitnější přední repro popřípadě výměnu zadních? Poslouchám spíše rock a nevím jestli potřebuji samostatný subwoofer nebo mi stačí kvalitní středobasy ve dveřích.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.04.2016 17:14
Dobrý den Vážený zákazníku, samotné reproduktory bohužel spodní frekvence nezahrají. Velmi dobrou volbou ,,plochého,, subwooferu je JBL BASSPRO SL. Cena je o něco vyšší, ale vyplatí se připlatit.
1|¨daniel, 25.02.2016, 18:03
Dobrý den , chtěl bych tento bassak zapojit na radio rcd 310 , co vše k tomu potřebuji ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.02.2016 11:29
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji přikoupit kabelovou sadu SINUSTEC BCS-600.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Jan Oblouk
6. 6. 2016

Jsem naprosto spokojený. Jednoduchá montáž, jednoduché nastavení a zvuk super.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.