Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Aktivní subwoofer Mac Audio Mac Mobil Street Sub 108 A

aktivní, 80 W RMS, 8"
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Aktivní subwoofer Mac Audio Mac Mobil Street Sub 108 A
Tip
I přes malé rozměry tohoto aktivního boxu, který se bez problémů vejde do většiny aut, se v něm najde dostatek koncentrované síly pro doplnění spodních frekvencí např. k orginálnímu ozvučení v autě. O pohon se stará zesilovač třídy D. Pevná mřížka chrání subwoofer před poškozením a důmyslná konstrukce ozvučnice z MDF zabraňuje praskání při maximální výkonu.

Nechcete si pořizovat celý box? Podívejte se na naši nabídku zesilovačů a reproduktorů značky Mac Audio, kde jistě najdete vhodnou a kvalitní aparaturu.
Katalogové číslo:STREET SUB 108 A
ZnačkaMac Audio
RMS výkonRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. 80 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 200 W
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
26 - 190 Hz
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 200 mm (8")
Rozměry aktivního subwooferu355 (Š) x 275 (V) x 292/265 (HLOUBKA) mm
High level vstupVysokoúrovňový vstup na aktivním subwooferu umožňuje zapojení přímo na reproduktory v autě bez dokupování externího high/low převodníku. Využití v případě montáže aktivního subwooferu na originální autorádio. Ano
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
Možnost otočení fázeFázový posun (Phase shift) je lineární elektronický oscilátor, který produkuje sinusový výstup. Skládá se z invertující části zesilovače jako je tranzistor. Zpětná vazba síť "posune" fázi na výstupu zesilovače o 180 stupňů na oscilační kmitočet a dá pozitivní zpětnou vazbu. Filtr Phase shift vytváří fázový posun, který se zvyšuje s rostoucí frekvencí.

To se obvykle používá, když je dílčí montáž subwooferu s magnetem ven, nebo když dva zesilovače jsou externě propojeny. Phase Shift se také používá při aktivním zapojení reproduktorů, kde se nastavuje časový posun reproduktorů. Jde o to, aby subwoofer nehrál basy opožděně a z toho důvodu lepší zesilovače tuto možnost obrácení fáze nabízejí.
Ano
Možnosti nastavení výhybkyObvykle se jedná o ladění LPF filtru na aktivním subwooferu. Ano
Kabeláž součástí baleníNěkteré aktivní subwoofery mají kompletní kabeláž součástí balení. V případě, že je v balení opravdu kompletní kabeláž na zapojení, označujeme parametr jako „ano“. Pokud kabeláž součástí není, je třeba ji zakoupit. Ne
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely aktivních subwooferů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do aktivního boxu a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Ochranná mřížkaOchranná mřížky nebo tyčky, jako ochrana proti mechanickému poškození subwooferu. Ano
Hmotnost7,35 kg
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Český návod - Mac Audio Mac Mobil Street Sub 108 A
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

8|Radovan Hájek, 26.11.2016, 12:18
Dobrý den. je k němu dálkové ovládání? Pokud ne, jak doporučujete řešit jeho vypnutí (aby v autě nehrál, když s ním jede manželka)?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.11.2016 14:13
Dobrý den Vážený zákazníku, dálkové ovládání k němu není, lze však osadit vypínač na REMOTE kebel, který spíná zesilovač a tím manuálně zapnout/vypnout dle potřeby.
7|petr podolsky, 11.09.2016, 10:35
Dobrý den ! Stačil by tento subwoofer do Hyundai Sonaty rok 2000? Nebo by jste mi doporučil něco lepšího?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.09.2016 16:41
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o nejlevnější aktivní subwoofer, z naší nabídky. Pokud hledáte SW na doplnění basové složky, není špatnou volbou. Pokud však hledáte výkon a akustický tlak, tento subwoofer Vás asi zcela neuspokojí. Záleží ale pouze na Vás a na nárocích.
6|Jan Vaník, 11.07.2016, 21:14
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na Váš názor na tento Subwoofer, jak je na tom basovým projevem? Do teď jsem měl ve vozidle Subwoofer Axton AB20A, polepším si nebo bude aspoň na totožné úrovni. Moc Vám děkuji.Vaník
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 12.07.2016 11:39
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofery budou na podobné úrovni. Výkonové parametry jsou dosti podobné.
5|Lukas, 20.05.2016, 13:44
Dobre den chtel bych se zeptat jestli tenhe subwoofer bude ok s bednama Mac Audio APM FIRE 2.16 + Mac Audio APM FIRE 16.2 mam je v tigre a potrebuju nakej subwoofer do 4k popripade jestli je neco lepsiho dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 20.05.2016 14:03
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji osadit pasivní subwoofer a externí zesilovač, dobrou volbou, v dané cenové relaci, může být například GLADEN M SET 9.
4|tomáš k, 21.11.2015, 19:24
Existuje nějaké pravidlo, které určuje jak výkonný by měl subwoofer být v poměru k ostatním repro? Např. v případě originálního autorádia 4x20ww, pokud uvažují subwoofer např. 400w RMS hudba bude výrazně přebudována. Jaký byste mi poradili subwoofer k hertz dsk 165.3 a RCD 510. Dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.11.2015 18:01
Dobrý den Vážený zákazníku, vše je otázkou nastavení a správného naladění. Nelze říci, že by některý subwoofer byl vyloženě vhodný, či nikoli. Doporučuji vybrat jeden z našich akčních setů, například GLADEN M SET 4.
3|Tomáš, 12.11.2015, 21:50
Dobrý večer, ještě mám otázku, kam zapojit rem kabel ,šel by taky napojit na zadní reproduktor ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.11.2015 08:53
Dobrý den Vážený zákazníku, remote kabel nutno zapojit k autorádiu na spínanou polohu, tak, aby dostával napětí, až po zapnutí autorádia.
2|Tomáš, 09.11.2015, 21:47
Dobry den, dostačoval by tento subwoofer na doplnění basu v menším autě? Chtěl bych jej připojit na zadní repro, jestli to je možné,pokud ano, které kabely by stačilo koupit. Repro v autě mám ve předu mac audio mpe 2.16 a vzadu mac audio mpe 16.2, repro jsou napájeny originálním radiem . Děkuji za odpověd
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.11.2015 08:12
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, na doplnění basové složky je to dobrá volba. Jako zdroj signálu je možné použít zadní reproduktory. Kabeláž lze zvolit například SINUSTEC BCS-600.
1|Roman, 18.01.2015, 13:25
zdravim premejslim nad timhle subwooferem do kufru..jaky vsechny kabely budu potrebovat ? radio mam sencor 4x50w a repraky 2x 150w..dekuju za odpoved
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.01.2015 14:08
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji zakoupit kompletní kabelovou sadu Sinustec BCS-600.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ověřený uživatel
30. 8. 2016

Super výkon na tak malé rozměry. Basreflexová ozvučnice udělá za pomoci dvoucívkového reproduktoru uvnitř dost velké basy za slušnou cenu!

Ověřený uživatel
31. 7. 2016

amerika ve spreju za ty prachy...

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.