Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Aktivní subwoofer Pioneer TS-WX120A

aktivní subwoofer, 50 W RMS
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Aktivní subwoofer Pioneer TS-WX120A
-20 %
Katalogové číslo:TS-WX120A
ZnačkaPioneer
RMS výkonRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. 50 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 150 W
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
30 - 160 Hz
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 20 x 13 cm
Rozměry aktivního subwooferu280 x 70 x 200 mm
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely aktivních subwooferů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do aktivního boxu a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ano
Hmotnost3,6 kg
Ostatníaktivní plochý
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

3|Radim, 23.08.2016, 16:29
Prosím o informaci,zda-li je možné subwoofer zapojit přímo na zadní reproduktory-origo rádio Citroen C4 coupe.Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.08.2016 13:08
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer je vybaven HIGH/LOW vstupem, takže ano.
2|Jakub, 30.08.2015, 19:26
Dobrý den , rád bych se zeptal zda se nedají zvlášť dokoupit kabely , které jsou na obrázku pod čísly 4 a 5 http://www.autoradiahifi.cz/images/1484-image_TS-WX110A_1_03.jpg.Mé se mi bohužel povedlo zničit a nemohl jsem najít schéma na výrobu.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.08.2015 11:20
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel tyto kabely samostatně v nabídce nemáme, omlouváme se.
1|Vojta, 30.06.2015, 23:18
Dobrý den, chci se zeptat co vše bych ještě musel dokoupit k úplnému zapojení do auta. Jestli to není součástí balení.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.07.2015 11:45
Dobrý den Vážený zákazníku, k zapojení doporučuji zakoupit kabelovou sadu, například AUTOTEK AT10 KIT.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.