Můj účet
Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Tradiční japonský výrobce Nakamichi nově na Ahifi

Pokud již patříte mezi zkušenější fanoušky kvalitního zvuku, určitě si vzpomínáte na japonskou značku Nakamichi a její vysoce kvalitní autorádia. A možná i špičkové zesilovače, přehrávače a další komponenty pro domácí použití, které byly tehdy ve světě fenoménem. Nakamichi však funguje i v dnešní době a to nejen ve světě autohifi, ale i home hifi. A nutno dodat, že velmi úspěšně. My na tuto věhlasnou japonskou značku nezapoměli a rozhodli jsme se ji dovážet do České Republiky. Více se dozvíte v naší aktualitě. 

Historie Nakamichi 

Značku založil v Japonsku již v roce 1948 Etsuro Nakamichi. Cesta ke splnění jeho snů začala založením malého výzkumného ústavu Nakamichi Research Corporation v japonském Tokiu, který zajišťoval výzkum sonarů a magnetů i vývoj pro hlavní značky, vládní subjekty, univerzity a organizace. Od té doby se etabloval jako důvěryhodný tvůrce vysoce kvalitních produktů, které jsou výsledkem intenzivní vědecké práce, vášně pro zvuk a odhodlání poskytnout nekompromisní kvalitu a výkon. V roce 1972 do Nakamichi Corporation nastoupil Takeshi Nakamichi, který byl spjat s tehdejším rozmachem společnosti a byl hluboce zapojen do všech legendárních audio produktů Nakamichi prodávaných v Asii, Americe i Evropě a to včetně prvního uvedení Nakamichi 1000, prvního kazetového magnetofonu na světě. Svými zkušenostmi s kreativním plánováním produktů a řízením projektů výzkumu a vývoje přispívá k úspěšnému vytváření mnoha jedinečných produktů Nakamichi sahajících až do dnešní doby. Byl považován za jednoho z nejlepších světových akustických a zvukových techniků světa, který dokázal skloubit špičkový zvuk a přednosti geniálního designu audioproduktů pana Koza Kobayashiho, tehdejšího hlavního inženýra značky.

Nakamichi v současnosti

I přes svou bohatou historii značka Nakamichi v posledních letech začala ztrácet na popularitě, než se jí v roce 2018 ujala skupina nadšených audiofilů a zvukových inženýrů, kteří se snaží vrátit zašlou slávu tohoto legendárního výrobce. A nebývale se jim to daří zejména v oblasti home hifi, kde jejich produkty sbírají jeden úspěch za druhým. Zejména soundbary Nakamichi Shockwave jsou vnímány v současnosti jako jedny z nejkvalitnějších na světě a obsazují první příčky recenzí společně s vlajkovými loděmi Samsungu, LG, nebo Sonos. Dle uživatelských recenzí na Amazonu nebo BestBuy jsou zákazníky vnímány jako vůbec nejlepší! Společnost Nakamichi je tedy rozdělena, stejně jako v minulosti, na dvě divize a to home audio a car audio. Na úspěch z posledních let produktů domácího hifi se snaží navázat i druhá odnož Nakamichi, tedy ozvučení vozidel. Ta je zaměřena nejen na "komerčnější" produkty, které jsou v dnešní době populární u zákazníků, ale vzpomínají také na svou historii a nejvyšší řady jsou doslova audiofilní záležitostí. V nabídce můžete najít jak základní autorádia, multimedia, reproduktory nebo i zesilovače, ale i hi-tech audio procesory nebo špičkové zesilovače. Na našem eshopu již můžete najít spoustu produktů, které jsme si vybrali pro testovací nákup. Řídili jsme se heslem "důvěřuj, ale prověřuj" a většinu produktů jsme důkladně vyzkoušeli. A některé nás velmi překvapily. Můžeme potvrdit, že za dané peníze se jedná o vynikající produkty, které jsou často kvalitnější, než mnohem populárnější konkurence zaběhlá v Evropě. Velmi překvapující pro nás bylo i zpracování vyšších modelových řad, od kterého by se mohly téměř všechny trhem prověřené značky inspirovat. Samozřejmě v nabídce najdete i základní modely, které jsou zaměřeny na velmi nízkou cenu a odpovídající kvalitu. Ale to je přesně směr, který dnešní doba vyžaduje. Kvalita produktů nás tedy přesvědčila a již jsme udělali další a mnohem větší objednávku, která se již balí a brzy bude na cestě k nám. Věříme, že Nakamichi může získat i v našich končinách svou zašlou slávu zpět, podobně jako se to povedlo na jiných kontinentech. 250 tisíc fanoušků na facebookovém profilu o něčem vypovídá a my budeme rádi, když k oblibě tohoto výrobce společně s vámi přispějeme. 

Autorádia a multimédia Nakamichi

Autorádia Nakamichi patří celosvětově k těm nejprodávanějším produktům značky a stejně tomu bude pravděpodobně i u nás. O tom svědčí i téměř okamžité vyprodání většiny naskladněných autorádií Nakamichi na našem eshopu, kterých nebylo zrovna málo. Nakamichi jde v tomto segmentu s dobou a nabízí autorádia s nadstandardní výbavou za nízkou cenu. Základní model 1DIN autorádia Nakamichi NQ511B pořídíte již za cenu 1490 Kč a jedná se tedy o jednoznačně nejlevnější autrádio s bluetooth z naší nabídky. Za danou cenu však dostanete slušně vybavené autorádio, které kromě bluetooth nabídne i jeden pár výstupů na zesilovač, ekvalizér, hlasové ovládání, možnost ovládání přes mobilní telefon a v balení najdete i dálkový ovladač. I u 2DIN modelů Nakamichi nabízí v dané ceně vždy zajímavou výbavu, ve které obvykle najdete Full HD displej, což není zvykem ani u nejdražších modelů ostatních značek a to dokonce se skleněnou dotykovou plochou. U vyšších modelů najdete i 4V výstupy na zesilovač, Mirrorlink nebo stále populárnější Apple CarPlay a Android Auto. Příjemným bonusem je velmi rychlé a graficky povedené intuitivní prostředí. Specialitkou Nakamichi jsou i 2DIN modely autorádií s velkým 9" až 10" displejem, který vás ohromí nejen svou velikostí, ale i Full HD rozlišením. Po otestování můžeme směle konstatovat, že se jedná o velmi zajímavou konkurenci zaběhlým výrobcům autorádií jako je Pioneer, Kenwood nebo JVC a určitě stojí za úvahu při pořizování nového autorádia. 

Zesilovače Nakamichi

Dalšími produkty, které se snaží navázat na bohatou historii značky jsou zesilovače. Díky hi-endovým zesilovačům se značka Nakamichi stala světoznámou a snaha pokračovat v tomto trendu je evidentní. Možná i proto vznikla nejvyšší modelová řada "Audiophile", která nabízí tři luxusní zesilovače, konkrétně čtyřkanálový zesilovač Nakamichi N40T, šestkanálový zesilovač Nakamichi N60T a monoblok Nakamichi N10. Všechny tyto zesilovače spojuje exkluzivní design s průhledným akrylovým horním krytem, vysoký výkon a zejména prvotřídní zvuk. Zajímavostí je i to, že se jedná se o elektronkové zesilovače. Za zmínku stojí i luxusní balení, kde najdete kromě zesilovače i jemné rukavičky pro bezpečnou manipulaci se zesilovačem. Nakamichi však nabízí i několik dalších sérií. Z té nejvyší rychle přejdeme na tu základní s označením NKT, která je koncipovaná jako takové retro a má připomínat historii značky. Tato série nabídne kvalitní zvuk, výborné zpracování a co je nejdůležitější, velmi zajímavou cenu. Nakamichi se opět snaží nabídnout něco více a najdete zde například dutinkové terminály, které jsou standardem až u dražších zesilovačů. Vyšší řada NGX pak nabídne vyšší kvalitu zvuku díky prvotřídním součástkám, vysoký RMS výkon, nebo kvalitní hliníkový obal, který zaručuje dostatečné chlazení i pevnost. Samozřejmostí jsou dutinkové terminály a široké možnosti nastavení, které spolu s připojovacími terminály najdete na jedné straně zesilovače. Mezi novinkami jsou zesilovače miniaturních rozměrů, které naskladníme již brzy.

Reproduktory Nakamichi

Nabídka reproduktorů od Nakamichi je poměrně rozsáhlá a zaujme jak uživatele, pro které je prioritou velmi nízká cena, tak náročnější posluchače požadující vysokou kvalitu nejen zvuku, ale i zpracování. Zakoupit tedy můžete základní reproduktory s cenovkou hluboko pod 1000 Kč, ale i velmi kvalitní komponenty, které vás svým zvukem určitě nezklamou. Nejvyšší "Audiophile" modelová řada je momentálně ve vývoji a měla by být dostupná během tohoto roku. Většinu reproduktorů Nakamichi jsme si již poslechli v našem demopanelu a některé nás velmi příjemně překvapily. Zmíníme aktuálně nejvyšší řadu NSA, konkrétně reproduktory Nakamichi NSA-CS1721. Dojem na vás udělá již balení, které je velmi pevné a s vnitřním uspořádáním, s jakým se setkáváme spíše u výrazně dražších reproduktorů. Podobně kvalitní je i zpracování samotných středobasových reproduktorů i výškových reproduktorů se zajímavým designem. Papírová membrána středobasů nebo hedvábné výškové reproduktory zase naznačují zaměření na vysokou kvalitu zvuku. Zvukově se reproduktory nejen vyrovnají aktuálně nejprodávanějším reproduktorům v dané ceně, ale svým přirozeným zvukem je v některých aspektech i předčí. Pravdou je, že nemají tak vysokou citlivost jako oblíbené Hertz CK 165, zvukově se však jedná o velmi zjímavou alternativu. Podobně se dá hovořit i o nižších modelových řadách, které si mohou najít své zákazníky velmi dobrým poměrem cena/kvalita. Nakamichi to u zákazníků určitě nebude mít po svém z mrtvých vstání jednoduché, nicméně díky své politice se snahou nabídnout kvalitní produkty za rozumnou cenu se může na velmi rozsáhlém trhu s ozvučením vozidel prosadit.  

Subwoofery Nakamichi

Subwoofery se obecně netěší aktuálně příliš velké oblibě a pryč jsou doby, kdy každý druhý měl v kufru velký subwoofer zabírající téměř celý kufr. Dnes je čas minimalistických montáží, které nejsou ideálně ani vidět a milovníci silnějších basů hledají spíše alternativní řešení. V Nakamichi to dobře vědí a mysleli na to i při vývoji vlastních produktů. Subwoofery Nakamichi najdete v několika kategoriích a kromě klasických subwooferů vhodných do MDF ozvučnic můžete zakoupit i několik aktivních subwooferů po sedačku nebo velmi kompaktních subwooferů určených do zavazadlového prostoru. A právě zde vidíme sílu Nakamichi. Neuvěřitelně kompaktní rozměry, výkon a kvalita, na kterou nejsme za danou cenu zvyklí. Již jsme testovali aktivní subwoofery pod sedačku, jejichž obliba poslední dobou rychle roste a musíme konstaktovat, že subwoofery Nakamichi jednoznačně převálcovaly veškerou konkurenci v cenovce do 6 tisíc Kč, včetně nejprodávanějšího JBL Basspro SL. Ten ve srovnání jak výkonu, tak kvality zvuku působil jako vyloženě chudý příbuzný. A to tento subwoofer považujeme za velmi povedený a rádi jej instalujeme do vozidel. Také kompaktní aktivní subwoofery v boxu od Nakamichi nabízí na své rozměry a papírové parametry až neuvěřitelný výkon. Zmíníme Nakamichi NBX25M s velmi malými rozměry a možností vertikální i horizontální instalace. Udávaným 150 W RMS uvěříte již při prvním "osahání" subwooferu a po zapnutí autorádia rychle nabydete dojmu, že tento prcek má výkon mnohem vyšší. Totéž platí i ostatních subwooferech Nakamichi a musíme se znovu opakovat - za danou cenu je kvalita těchto produktů na velmi vysoké úrovni. 

DSP procesory Nakamichi

Na závěr jsme si nechali DSP procesory, které se zatím netěší mezi českými uživateli vysoké popularitě a svou roli na tom má určitě i vysoká cena těchto produktů, která se může vyšplhat i na několik desítek tisíc, obzvlášť v případě kombinace se zesilovačem. DSP procesor dokáže i z průměrných reproduktorů vymáčknout absolutní maximum jeho možností a pokud jednou zažijete ozvučení na nastaveném DSP, nemůžete v autě už doslova poslouchat nic jiného. Je to díky rozsáhlým možnostem nastavení zvuku, mezi které patří nastavení výhybek, frekvenčního rozsahu, strmostí a zejména časových korekcí a detailního ekvalizéru. DSP procesory Nakamichi považujeme za velký příslib do budoucna. Naprosto luxusní design a zpracování, za které by se nemohl stydět ani věhlasný výrobce DSP procesorů Audison, miniaturní rozměry, široké možnosti nastavení a zejména možnost ovládání přes telefon díky povedené aplikaci. To vše opět za skvělé ceny. Externí bluetooth modul zase umožní streamování vaší oblíbené hudby. A na cestě k nám jsou již nové digitální zesilovače s integrovaným DSP procesorem i bluetooth modulem, díky kterým můžete obejít nekvalitní tovární hlavní jednotku a jednoduše streamovat hudbu rovnou z telefonu do zesilovače. Lahůdkou je i topmodel v podobě zesilovače s DSP procesorem Nakamichi NDST500A, který kromě rozsáhlého nastavení a bluetooth streamingu umí nabídnout i 10kanálový zesilovač, což neumí žádný jiný zesilovač z naší nabídky. Nakamichi jde na to se svými produkty prostě trošku jinak než ostatní zaběhlí výrobci a uvidíme, jak se jim povede opětovně prorazit na českém trhu. My věříme, že si to tento tradiční japonský výrobce zaslouží a dáte produktům Nakamichi také šanci. 

Autor: Ing. Karel Konečný
Kopírování fotografií nebo textu je zakázáno! Všechna práva vyhrazena.

Komentáře k článku

1|Martin , 24.06.2021, 11:51
Cca před 20 - 23 lety jsem mněl v autě CD přehrávač Nakamichi. V té době nic zvukově lepšího nebylo a to myslím vážně. Žádné CD autorádio nedokázalo zahrát tak čistě a přirozeně, jako právě Nakamichi. Oni v té době byli tuším první na trhu, kdo vyrobil autorádio v 1 DINu s měničem na 6 CD disků. Fandím této značce i když jí třeba mnozí neznají a chtěl bych věřit, že navážou znovu na kvalitu a čistotu zvuku v čem byli opravdu nejlepší ze všech.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 24.06.2021 12:16
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za zhodnocení i info :-) Také věříme, že si značka uchová své kvality a udělá radost mnoha zákazníkům.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.