Můj účet

Reproduktory Eton MAS 160

Ø 165 mm, 70/140 W, 4 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 52,4 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Eton MAS 160
-51 %
TipPoslední kusy

Reproduktory Eton MAS 160

Model MAS 160 je přímým nástupcem legendárních reproduktorů A1 160. Jedná se o nejnovější 2pásmový systém od Etonu, který jednoznačně patří k jedněm z nejlepších reproduktorů v dané cenové hladině. Mnoho optických a akustických inovací dělají z MAS 160 vyjímečné reproduktory 165 mm třídy. Pro Eton to byla velká výzva - udělat z legendy ještě lepší reproduktory, které na tom budou lépe jak akusticky, tak po stránce výkonové. Mnozí si mysleli, že je to jen stěží možné, protože A1 160 nebyly pouze jedním z nejvyšších, ale také nejsnadněji instalovatelných reproduktorů do auta. Nyní vývojáři tradiční bavorské společnosti udělali velký skok kupředu a podařilo se jim stvořit právě model MAS 160, který legendární model nakonec překonal.

Nový středobas byl kompletně přepracován, zlepšilo se chlazení a proudění vzduchu, došlo ke zvýšený výchylky na maximální možnou úroveň. Zajímavostí je i nově vyvinutá HEX membrána, která je patentovaným materiálem Etonu - ta garantuje zvýšený akustický tlak oproti předchůdci. Nový středobas disponuje terminály, které se šroubují, výrazně pevnější uchycení kabeláže. Středobas má navíc skvělou montážní hloubku, a sice jen 52,4 mm, čímž se tento systém stává universálním a lze ho tak namontovat do většiny vozidel, tedy i tam, kde je nízká montážní hloubka. Citlivost 89 dB při 1W/1m zaručuje pořádnou dávku výkonu při optimálním napájení z externího zesilovače - zde opět došlo ke zlepšení oproti předchůdci. Čistou reprodukci vysokých frekvencí zaručí špičkový výškový reproduktor, jehož kalota je potažena keronit-magnesiem, což přináší teplejší a neutrální zvuk. Potlačení šumu je díky patentované technice RCFS na dokonalé úrovni a zaručuje tak čistý a detailní přednes výšek. Stejně jako středobas, tak i frekvenční výhybka byla přepracována po zvukové i technické stránce. Došlo k rozdělení výhybek - v balení najdete nyní 4 výhybky, které se díky malým rozměrům vejdou téměř kamkoliv. Pro středobas je zde navíc možnost nastavení filtru 6dB/12dB a úprava úrovně výškové reproduktoru. Všechny tyto přísady dělají z modelu MAS 160 budoucí legendu!

Klíčové vlastnosti reproduktorů Eton MAS 160

  • RMS výkon 70 W.
  • Patentovaná HEX membrána.
  • 4 malé frekvenční výhybky s možností regulace.
  • Nízká montážní hloubka 52,4 mm.
  • Nástupce legendy ETON A1 160.
  • Špičkový zvuk ve své kategorii.
Katalogové číslo:MAS 160
ZnačkaEton
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Test v časopise Car&Hifi (německy)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 70 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 140 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 52,4 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. HEX
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.