Můj účet

Reproduktory Eton VAG 14

Ø 145 mm (6"), 3 Ω, 88,5 dB (2,83V/1m)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Eton VAG 14
Novinka

Reproduktory Eton VAG 14

ETON je známý svou řadou Plug & Play Upgrade systémy a je již léta průkopníkem v oblasti plné integrace a reproduktorů šitých na míru. Nyní byla řada rozšířena o středobasový reproduktor UG VAG 14 Universal 145 mm (6“). Řada současných modelů VAG (VW Golf 8, T6.1, Polo V a mnoho dalších) je vybavena 145 mm basovým reproduktorem. UG VAG 14 byl proto kompletně nově vyvinut. Zaujme 2vrstvou papírovou membránou ze skleněných vláken, známým ze série POW. Tato extrémně tuhá a tlumená membrána znamená vysokou stabilitu, stejně jako její teplý, plný zvuk a dynamické, silné údery. Menší plocha membrány, pouhých 145 mm, je kompenzována systémem silných feritových magnetů a nově vyvinutým prostorovým zvukem s dlouhým dosahem, takže UG VAG 14 není v žádném případě horší než konvenční 165 mm středobasový reproduktor: UG VAG 14 zaujme svou ostrou, dynamickou a tvarovanou reprodukcí basů, vyladěnou pro neustálé používání. Díky promyšlené konstrukci a sladění lze UG VAG 14 integrovat do různých vozidel od velkých (Transporter T6.1), až po malá (Polo V). Odolná kmitací cívka s trvale elastickým středěním umožňuje přehrávání s nízkým zkreslením i při vysokých úrovních. Nově vyvinuté Plug & Play reproduktory vyrobené z plastu a vyztužené skelnými vlákny jsou extrémně odolné proti zkreslení a zaručují 100% přesnost montáže. Basový/středobasový reproduktor má VAG specifické konektory a sada obsahuje volitelnou nízkopropustnou kabelovou frekvenční výhybku, která umožňuje optimální ladění ve vozidle. UG VAG 14 se hodí do různých modelů VAG: VW T6.1, Polo V, Golf 6 vzadu, E-Golf, Golf 8, Tiguan II vzadu, T-Roc, T-Cross, Caddy a mnoho dalších. (Aktuální seznam kompatibility na: www.eton-caraudio.com.)

Klíčové vlastnosti

 • Sada 145 mm (6“) středobasových reproduktorů Plug & Play.
 • Plastový koš vyztužený skelnými vlákny, připojovací konektory na míru, těsnící příruba na zadní straně koše.
 • 2vrstvá papírová membrána ze skelných vláken.
 • Extrémně silný feritový magnet s velkým otvorem v jádru a nový design pólové desky.
 • Robustní kmitací cívka s vysokým zdvihem a trvale elastickým středěním pro silné basy.
 • 3 ohmy pro vysokou účinnost i na standardním rádiu.
 • Včetně volitelné nízkopropustné kabelové frekvenční výhybky.
 • Vyvinuto v Německu.
Katalogové číslo:VAG 14
ZnačkaEton
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 80 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
88,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 155 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Papír se skelným vláknem
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.