Můj účet

Reproduktory Eton VW T5 F3.2

Ø 200 mm, 90 W, 3 Ω, 93 dB (2,83V/1m), OEM přední reproduktory pro VW Transporter T5
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Eton VW T5 F3.2
Novinka

Reproduktory Eton VW T5 F3.2

S třípásmovým systémem UG VW T5 F3.2 vstupuje osvědčený a tisíckrát instalovaný systém ETON pro ozvučení dodávek, multivanů a obytných vozů VW T5 do své druhé generace! Nově vyvinutá výšková a středotónová jednotka (Plug & Play) prošla zásadní modernizací, zvětšený 20 mm tkaninový výškový reproduktor je nyní krytý mimořádně jemnou dotykovou ochranou. Výsledkem je maximální proudění vzduchu a výrazné zlepšení všesměrového zvuku. Větší kalota dosahuje vyšší účinnosti a umožňuje nižší křížovou frekvenci – to je patrné na jemné dynamice a rozlišení vysokých frekvencí. Nově vyvinutý 50 mm středotónový reproduktor s papírovou membránou a výkonným neodymovým magnetem byl vybaven větší cívkou, takže generuje výrazně vyšší akustický tlak a je stabilnější. Nový výškový a středotónový reproduktor je odolnější a poskytuje vyšší výkon z hlediska dynamiky, jemných detailů a všesměrového zvuku. V kombinaci s velkým 200 mm basovým a středotónovým reproduktorem s osvědčenou papírovou membránou ze skleněných vláken a impedancí 3 ohmy představuje VW T5 F3.2 skutečný zvukový upgrade pro labužníky! Výkonný feritový magnet basového a středotónového reproduktoru s leštěnou pólovou destičkou zajišťuje potřebnou hnací sílu a úderné basy, zatímco velký otvor jádra zajišťuje potřebné chlazení. Přesně padnoucí plastový koš vyztužený skelnými vlákny lze namontovat na původní upevňovací body a umožňuje připevnit původní gumové zvukové vedení – tím je zajištěno optimální „dokování“ s čalouněním dveří. Sada je vybavena nově vyladěnými, vysoce kvalitními frekvenčními výhybkami a má samozřejmě i specifické připojovací konektory VW. Sada je jednoduchá na montáž i demontáž (např. u auta z leasingu, když ho musíte uvést do původního stavu).

Klíčové vlastnosti

  • 3pásmová Plug & Play sada pro vylepšení zvuku ve VW T5.
  • 200 mm (8“) basový a středový měnič s dvouvrstvou papírovou membránou ze skleněných vláken, plastový koš vyztužený skelnými vlákny, přesně lícující konektory, těsnící příruba na zadní straně koše, extrémně silný feritový magnet s velkým jádrem a leštěnou pólovou deskou, woofer s odolnou kmitací cívkou a trvalým pružným centrováním pro silné basy.
  • Nově vyvinutá jednotka výškového a středotónového reproduktoru, která se skládá ze zvětšeného 20 mm tkaninového výškového reproduktoru a 50 mm papírového reproduktoru. Středotónový reproduktor s výkonným neodymovým magnetem a zvětšenou cívkou, nově navržená ochrana proti doteku a pro výrazně větší propust a zlepšené všesměrové vlastnosti.
  • Vysoce kvalitní frekvenční výhybky pro výškový/středový reproduktor s redukcí úrovně (0 dB až -3 dB) a kabelovou frekvenční výhybkou pro woofer.
  • Vývoj a výroba: Made in Germany.
Katalogové číslo:VW T5 F3.2
ZnačkaEton
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 3pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 90 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 200 mm
Průměr středového reproduktoruPrůměr středového reproduktoru uvádíme jako průměr kulatého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů vyčnívají ještě navíc úchyty. 50 mm
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 19 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.