Můj účet

Reproduktory Focal PS 165 V1

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 80 W RMS, 4 Ω, 92,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 66 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Focal PS 165V1

Tato dvoupásmová komponentní sada s 6,5″ středobasovými reproduktory je ukázkovým produktem značky Focal. PS 165 V1 jsou vybaveny stejnými špičkovými technologiemi jako ostatní reproduktory v řadě Performance: mají polyglass membránu, diamantem broušený hliníkový koš, fázový korektor a hliníkové výškové reproduktory s obrácenou kalotou. Reproduktory lze velmi snadno instalovat díky kompaktním rozměrům. Oddělitelná výhybka s jednou částí pro středobasový reproduktor a druhou pro výškový reproduktor značně usnadňuje instalaci. Díky věrnému zvuku a vysoké citlivosti vám PS 165 V1 zajistí ten nejlepší výkon, ať už používáte zesilovač nebo ne. Vytvořte si svůj zvuk díky této výkonné automobilové audio sadě. Inženýři z Focal přišli s velmi kvalitní sadou, která kombinuje výkon, vysokou věrnost zvuku, odolnost a kompaktní design. Dopřejte si to nejlepší bez kompromisů s reproduktory PS 165 V1!

Hlavní vlastnosti

 • Nastavitelný hliníkový výškový reproduktor s obrácenou kalotou.
 • Sklopná a otočná montáž výškového reproduktoru.
 • Polyglass membrána.
 • Pevný hliníkový koš.
 • Butylový závěs.
 • Samostatná výhybka pro výškový a středobasový reproduktor.
 • Vysoká citlivost.
 • Dynamika a neutralita.
 • Včetně krycích mřížek.
Katalogové čísloPS 165 V1
ZnačkaFocal
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 160 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
60 - 20000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 66 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polyglass
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

5|Patrik , 23.01.2017, 12:03
Dobrý den,potreboval by som poradit ci tieto focal alebo uvazujem este o dls mb 6.2 alebo morel maximo 6 a este ktory zosilovac k tejto kategorii reproduktorov.Mate popripade osobne skusenosti s nimi? Dakujem
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.01.2017 13:38
Dobrý den Vážený zákazníku, nezlobte se, ale dotazujete se na reproduktory, které nemáme v nabídce. Osobně bych v této cenové kategorii volil reproduktory ROCKFORD FOSGATE PUNCH P165-SI. Vodným zesilovačem je například GLADEN M-LINE 80.2.
4|Richard , 25.10.2016, 23:25
Dobrý den, chtěl bych těmito reproduktory nahradit původní ve Volvu XC60 nebo mi doporučíte jiné ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 26.10.2016 15:45
Dobrý den Vážený zákazníku, v podobné cenové relaci bych doporučil spíše GERMAN MAESTRO CS 6508 IV.
3|Vlado , 27.05.2016, 12:21
Dobry den, chcel by som tieto reproduktory k Pioneer SPH-DA120, dokaze ich radio vybudit, alebo je nutny zosilovac. Dakujem
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 31.05.2016 08:19
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač není zcela nutný, ale samozřejmě by byl dobrou volbou. Autorádio nevybudí repro na plný výkon.
2|Marian , 13.11.2015, 13:17
Dobrý den, aký zosilovac by ste mi odporucali k týmto reproduktorom ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.11.2015 16:11
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych MOSCONI ONE 120.2.
1|Anonym , 14.09.2015, 19:32
Dobrý den,Přestala mi fungovat výhybka k výškám. Dají se výhybky samostatně dokoupit? Nebo nahradit jinou a jakou?Předem děkuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.09.2015 11:48
Dobrý den Vážený zákazníku, samotné výhybky zakoupit nelze. Je otázka, jakou jinou výhybkou nahradit, zkusil bych: http://www.ahifi.cz/gladen-hg-cr-vario.html

Hodnocení

Celkové hodnocení
87 %
6 zákazníků hodnotilo
Johnny
7. 7. 2018

Mam je dva roky v autě, libi se moc, doporučuji, hrajou víborně za sve penize.

Petr
18. 8. 2017

Čekal jsem to lepší za ty peníze,takže nespokojen!

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.