Můj účet

Reproduktory Gladen GA-25GF-CR

výškové reproduktory, Ø kaloty 25 mm, 4 Ω, frekvenční výhybky v balení
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Výškové reproduktory Gladen GA-25GF-CR

Hedvábné výškové reproduktory s kalotou o průměru 25 mm, které můžete najít v balení oblíbených reproduktorů Gladen M 165 G2. Součástí balení jsou i frekvenční výhybky, na kterých je možné nastavit úroveň výškových reproduktorů (0 a -3 dB). Frekvenční výhybka je provedena v miniaturním rozměru, aby celková montáž byla co nejjednodušší. Modelová řada M-Line těží z pokročilých technologií vyšších řad reproduktorů Gladen a rozsáhlých zkušeností s konstrukcí reproduktorů, což umožňuje skvělou reprodukci zvuku za dostupnou cenu. Druhá generace této modelové řady navazuje na úspěšný bestseller německého výrobce a přináší hned několik vylepšení. Za zmínku stojí pevnější a stabilnější ocelový koš s vylepšenou voděodolnou úpravou, inovovaná membrána ze sklených vláken nebo twistovaná měděnná kabeláž k výškovým reproduktorům. Všechny reproduktory řady M-Line disponují vysokou úrovní účinnosti, které bylo dosaženo kombinací uložení a nízké hmotnosti membrány. Nadstandardní citlivost spolu se sníženou impedancí na 3 ohmy umožní pohodlné zapojení na tovární i aftermarket autorádia bez nutnosti instalace externího zesilovače. Úspěch těchto oblíbených reproduktorů spočívá nejen ve skvělém zvuku s dané cenové kategorii, ale i v jednoduchosti instalace díky kompaktním frekvenčním výhybkám a stoprocentní spolehlivosti.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen GA-25GF-CR

  • 25 mm vysoce účinný výškový reproduktor s hedvábnou kalotou.
  • Modulární design pro flexibilní instalaci.
  • Twistovaná měděná kabeláž.
  • Frekvenční výhybky součástí balení - nastavení úrovně 0 a -3 dB.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.

Katalogové čísloGA-25GF-CR G2
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Výškové
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. 2 možnosti nastavení výškového reproduktoru
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

5|Samuel Handl , 09.03.2021, 20:49
Dobrý den,rád bych se zeptal, jestli je někde možné sehnat náhradní díly na tyto reproduktory. Potřeboval bych kroužek, který drží reproduktor (nyní mi vysí jen na kabelech). Děkuji za odpověď
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.03.2021 12:14
Dobrý den Vážený zákazníku, zašlete nám, prosím, tento požadavek na email dotazy@ahifi.cz a přiložte například fotku toho, co Vám schází, věřím, že to vyřešíme.
4|Dominik Kolář , 22.01.2021, 06:51
Dobrý den budou tyto výšky pasovat do plastu na repro pro výšky Octavia 1 předem děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.01.2021 09:15
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, repro lze osadit, je však třeba drobně doupravit prostor pro osazení a výškové repro uchytit na pozici, například pomocí tavné pistole.
3|Miroslav Třeštík , 13.11.2020, 14:38
Dobrý den, chtěl chych se zeptat. Budou tyto výškové reproduktory hrál kvalitně a dobře?Mám od vás autorádio Pioneer 4x100wStředová sobě reproduktory jsou Herz CK165-cento. A tyto výšky bych chtěl dát do prednich bočních sloupku u Fabia II kam patří.Je potřeba je někam special zapojovat? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 13.11.2020 16:27
Dobrý den Vážený zákazníku, mohu se optat proč se nepoužilo původní repro ze sady Hertz CK 165? Samozřejmě lze použít repro Gladen HG-25GF-CR, hrát budou dobře, ale osobně bych použil výškové repro Hertz, které do sady patří. Připojit přímo na původní kabeláž vozu, tedy na přívodní kabel od rádia.
2|Radim, Pelhřimov , 23.05.2018, 17:02
Dobrý den,mám od vás výškové reproduktory Excurtion,zakoupil jsem dnes výškové Gladen.Prosim o 2 věci:Budou kvalitnější (rád poslouchám plné výšky) a co znamenají ty 2 nastavení? Popřípadě co nastavit pro maximální výšky.Dekuji, váš staly a spokojený zákazník.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 26.05.2018 22:40
Dobrý den, kvalitnější? To je subjektivní, Excursion má slušné výškové repro a nenapsal jste model čili nemohu hodnotit objektivně. 2 nastavení znamená, že se dají utlumit tuším o 3 dB přestřihnutím kabelu, viz. manuál.
1|Honza , 11.03.2018, 16:40
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Jsou tyto výškáče výrazně kvalitnější (zvukově) než výškáče dodávané v setu Mac Audio Performance X 2.16? Ptám se, protože jsem tuto sadu měl v autě, ale odešel mi jeden středobas a následně byly středobasy vyměněny za Gladen HG-165M-3. Celkově se mi zvuk těch výškových repro nelíbil už od začátku a rád bych je vyměnil. Případně si nechám doporučit jiné. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.03.2018 08:45
Dobrý den, ano tyto Gladeny jsou o poznání lepší výškové reproduktory oproti Performance X.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Roman Purger
16. 11. 2020

Hrajou úžasně .Jediné co bych vytknul jsou výhybky potažené umělou hmotou.Musel jsem je dát do krabiček,abych je mohl někam připevnit a byly lépe chráněny.Roman P.

Radim
31. 1. 2020

Ve dvou autech po 2 páry, zakoupeno v Brně na prodejně, absolutní spokojenost, další pár přidán k doma k domácímu kinu a super. Opravdu ty výšky tam jsou.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.