Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Gladen HG-165SQX-4

Ø 165 mm, 4 Ω, 93,75 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 68,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen HG-165SQX-4
Aktualizováno

Reproduktory Gladen HG-165SQX-4

Výkonné středobasové reproduktory ze střední řady reproduktorů Gladen SQX, záruka dokonalé symbiózy výkonu a kvalitního zvuku. Zvukově přesná 4 ohmová impedance. Materiál membrány je lehký sklolaminát.
Katalogové číslo:HG-165SQX-4
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,75 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 68,5 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

4|Liskis , 15.05.2020, 16:29
Dobrý den,je nutné zapojit repro ze zesilovače přes výhybku,nebo můžu na přímo. Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.05.2020 10:36
Dobrý den Vážený zákazníku, u reproduktorů Gladen HG-165SQX-4 máte obě možnosti zapojení, osobně bych ale doporučil vyhýbku použít a odfiltrovat vysoké frekvence.
3|DP , 07.02.2020, 13:15
Zdravím vás týme Ahifi, chtěl bych se zeptat zdali tyto 4X středobasové reproduktory vybudí zesilovač M-line 95.4 ?Nebude lepší zvolit stejné reproduktory akorát s impediancí 2OHM? Nebo popřípadě jaký použít zesilovač idealně Gladen. Ještě bych se chtěl zeptat jaký mají výkon jak v RMS tak i ve špičče u obou druhů repro jak ve 4ohm tak i v 2ohm. Děkuji vám za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.02.2020 16:43
Dobrý den Vážený zákazníku, zatížitelnost reproduktorů je 120 Watt RMS. Zesilovač GLADEN M-LINE 95.4 je vhodný, lze jej použít, ale volil bych 2 Ohm variantu. Max výkon je udáván 180 Watt.
2|L. , 31.10.2014, 11:35
Dobrý den,doporučil byste tyto repro do Octavie 3 místo středobasů příplatkového systému Canton?Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 31.10.2014 22:19
Dobrý den Vážený zákazníku, ano zvukově jsou tyto středobasy Gladen trošku jinde, jsou zvukově lepšími. Příplatková aparatura Canton nehraje nikterak zázračně.
1|mato , 11.10.2014, 21:48
Zdravímminuli tyzden som od vas kupi kompo. repro MAC audio star x2.13. (130MM) ale zistil som ze potrebujem 160MM. Budu vyhybky z mac audio spolupracovat s tymito repro? alebo mi odporucite nejaky stredobas za fajn cenu? kedze vyskace a vyhybky uz mam. dakujem
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 14.10.2014 14:22
Dobrý den Vážený zákazníku, nedoporučuji kombinovat s jinou značkou. Pokud jsou reproduktory jiné, není problém je vyměnit za model Star X 2.16. Klidně se na mě s výměnou obraťte: info@ahifi.cz

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Lukáš Chloupek
17. 8. 2016

Velmi doporučuji, hraje pomalu lépe jak u většiny známých co mají v autě Subwoofer ;)

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.