Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Gladen HG-25GF-CR

Ø kaloty 25 mm, 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Gladen HG-25GF-CR

Jedny z nejlepších výškových reproduktorů na trhu v cenové relaci do 2 000,- Kč, a to již včetně integrované frekvenční výhybky, která má dvě nastavení. Frekvenční výhybka je provedena v miniaturním rozměru, aby celková montáž byla co nejjednodušší. U výškových reproduktorů Gladen máte možnost "výškáč" vyjmout z plastového domečku, čímž zmenšíte jeho rozměry.
Katalogové číslo:HG-25GF-CR
ZnačkaGladen
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Výškové
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. 2 možnosti nastavení výškového reproduktoru
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

3|Miroslav Třeštík , 13.11.2020, 14:38
Dobrý den, chtěl chych se zeptat. Budou tyto výškové reproduktory hrál kvalitně a dobře?Mám od vás autorádio Pioneer 4x100wStředová sobě reproduktory jsou Herz CK165-cento. A tyto výšky bych chtěl dát do prednich bočních sloupku u Fabia II kam patří.Je potřeba je někam special zapojovat? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 13.11.2020 16:27
Dobrý den Vážený zákazníku, mohu se optat proč se nepoužilo původní repro ze sady Hertz CK 165? Samozřejmě lze použít repro Gladen HG-25GF-CR, hrát budou dobře, ale osobně bych použil výškové repro Hertz, které do sady patří. Připojit přímo na původní kabeláž vozu, tedy na přívodní kabel od rádia.
2|Radim, Pelhřimov , 23.05.2018, 17:02
Dobrý den,mám od vás výškové reproduktory Excurtion,zakoupil jsem dnes výškové Gladen.Prosim o 2 věci:Budou kvalitnější (rád poslouchám plné výšky) a co znamenají ty 2 nastavení? Popřípadě co nastavit pro maximální výšky.Dekuji, váš staly a spokojený zákazník.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 26.05.2018 22:40
Dobrý den, kvalitnější? To je subjektivní, Excursion má slušné výškové repro a nenapsal jste model čili nemohu hodnotit objektivně. 2 nastavení znamená, že se dají utlumit tuším o 3 dB přestřihnutím kabelu, viz. manuál.
1|Honza , 11.03.2018, 16:40
Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Jsou tyto výškáče výrazně kvalitnější (zvukově) než výškáče dodávané v setu Mac Audio Performance X 2.16? Ptám se, protože jsem tuto sadu měl v autě, ale odešel mi jeden středobas a následně byly středobasy vyměněny za Gladen HG-165M-3. Celkově se mi zvuk těch výškových repro nelíbil už od začátku a rád bych je vyměnil. Případně si nechám doporučit jiné. Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.03.2018 08:45
Dobrý den, ano tyto Gladeny jsou o poznání lepší výškové reproduktory oproti Performance X.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Roman Purger
16. 11. 2020

Hrajou úžasně .Jediné co bych vytknul jsou výhybky potažené umělou hmotou.Musel jsem je dát do krabiček,abych je mohl někam připevnit a byly lépe chráněny.Roman P.

Radim
31. 1. 2020

Ve dvou autech po 2 páry, zakoupeno v Brně na prodejně, absolutní spokojenost, další pár přidán k doma k domácímu kinu a super. Opravdu ty výšky tam jsou.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.