Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Zesilovač Gladen RS 100c4

4kanálový, 4 x 102 / 2 x 300 na 4 Ω / 4 x 150 W RMS na 2 Ω, třída AB, vysokoúrovňový vstup
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
4kanálové
Zesilovač Gladen RS 100c4
Prodej skončil

Zesilovač Gladen RS 100c4

4kanálový zesilovač vysoké kvality zpracování a zvuku. Nespočet možností nastavení zvuku. Bezproblémové chlazení i při delším hraní díky promyšlené konstrukci pláště, který zajišťuje dokonalé chlazení.
Katalogové číslo:RS 100C4
ZnačkaGladen
Odkazy:Instalační manuál v PDF
Oficiální webová prezentace (anglicky)
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
4
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 102 / 2 x 300 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 150 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
25 - 175 Hz
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
25 - 175 Hz
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
7 - 49000 Hz
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. AB
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,02 %
Odstup signál/šum (S/N ratio)Odstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 91 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 0,2 - 8 V
Vstup Hi inputVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Dutinkové vstupní terminályDutinkové terminály umožnují lepší kontakt kabeláže k zesilovači. Jedná se také o bezpečnější formu terminálů. Pokud dotahujete dutinkové terminály, doporučujeme je po 1 dnu opět přetáhnout, jelikož připojený kabel se postupně stlačuje. Ano
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 3 x 25 A
Rozměry zesilovače324 x 58 x 180 mm
Hmotnost3,25 kg
OstatníInteligentní chlazení ventilátorem
Hmotnost:3.250 kg
Český návod - Gladen RS 100c4
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

5|Ondřej , 04.01.2020, 16:08
Dobrý den, lze na tento zesilovač zapojit na kanály 1 a 2 komponentní 2ohm Gladen SQX reproduktory a na kanály 3 a 4 subwoofer v můstkovém režimu? Tento subwoofer má bud 2 nebo 8 ohm podle toho jestli se jeho dvě 4ohm cívky zapojí sériově nebo paralerně. Osobně se domnívám že to takhle zapojit nepůjde. Děkuji za váš názor.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.01.2020 14:43
Dobrý den Vážený zákazníku, zapojení možné je, subwoofer však bude třeba zapojit na 8 OHM - na 2 Ohm není zesilovač v můstku stabilní. Při impedanci 8 OHM nebude mít však zesilovač mnoho výkonu. Zapojení tedy je možné, ale není vhodné.
4|Ondřej , 12.01.2019, 17:06
Dobrý den, chtěl bych na originální citroen autorádio které samozřejmě nemá RCA výstup napojit subwoofer. Znám variantu s použitím Hi/low převodníku a externího zesilovače. Chtěl bych se ale zeptat na variantu s použitím pouze tohoto zesilovače. Dočetl jsem se že má Hi vstup tzn. že by neměl být problém připojit zesilovač například k zadním original citroen reproduktorům, vzít si z nich pouze signál a na zesilovač už připojit subwoofer? Chápu že by bylo rozumnější použít monoblok nebo 2-kanál zesilovač ale já už vlastním tento čtyř kanál takže mě zajímá pouze mnou popsané řešení. Snad jsem to poposal srozumitelně. Děkuji za odpověd.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.01.2019 13:41
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, píšete to zcela správně. Zmíněný zesilovač má již integrovaný HIGH/LOW adaptér a lze tak do něj pouze přivést signál z reproduktorů, zesilovač si signál sám převede.
3|Jakub , 29.07.2014, 20:20
Dobrý den, potřebuji vědět přesně rozměr , respektivě délku včetně "držáků" . . je to těch 324mm ? Předem děkuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 29.07.2014 21:44
Dobrý den Vážený zákazníku, délka včetně držáku je 358 mm.
2|Radim , 02.05.2014, 09:38
Dobrý den, chci se zeptat jestli tenhle zesilovač můžu použít na subwoofer GLADEN SQX 08VB a na reproduktory GLADEN M165 V2(později nahradím RS165 nebo Zero 165) ? Četl jsem, že spíše doporučujete zesilovač GLADEN M-LINE 75.4, ale při správnem nastavení by to mělo hrát dobře a bez nějakých potíží, nebo se pletu?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 02.05.2014 11:55
Dobrý den Vážený zákazníku, ano pochopitelně můžete použít, jedná se o vyšší sérii čili tím lépe, lepší zvuk a stabilnější výkon.
1|Incredibleman , 24.11.2013, 14:57
Dobrý den prosím Vás doporučil by jste mi k reproduktorum od Gladen RS 165 tento zesilovač? Nebo M-LINE 75.4. Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 24.11.2013 15:53
Dobrý den Vážený zákazníku, ano sám výrobce tento zesilovač doporučuje.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.