Můj účet

Zesilovač Hertz HCP 2X

2kanálový zesilovač, 2 x 120 / 1 x 400 W RMS (4 Ω), 2 x 200 W RMS (2 Ω)
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Hertz HCP 2X
Tip

Zesilovač Hertz HCP 2X

HCP 2X je zbrusu nový 2kanálový zesilovač navržený tak, aby dokázal rozšířit nebo upravit s maximální jednoduchostí tovární systém o 1 pár reproduktorů nebo 4Ohmový subwoofer. Všechny zesilovače Hertz Compact Power jsou sestaveny z vysoce kvalitních součástek a vyznačují se kompletním systémem výhybek a nastavením. Systém rozptýlení tepla je optimalizován tak, že teplo je přenášeno do chladiče a poté rozptýleno po stranách zesilovače. Disponuje filtrem Bass Boost (0 ÷ 12 dB) pro zvýraznění nízkých frekvencí.

Hlavní vlastnosti zesilovače Hertz HCP 2X

  • Kompaktní konstrukce z extrudovaného hliníkového chladiče s horní stranou zajišťující účinný přenos tepla.
  • Vstupy Speaker-In (pro jednotky s OEM rádiem) a vstupy RCA-In (pro aftermarket autorádia).
  • Volitelná funkce ART™, automatické dálkové zapnutí / vypnutí, automaticky zapíná a vypíná zesilovač, když se zapne a vypne rádio OEM (lze zapnout / vypnout pouze se vstupy reproduktoru).
  • Napájecí zdroj s vícenásobným vinutým transformátorem, kondenzátory Low-ESR 105°C, stabilní výstupní stupeň AB-Class 2 Ω.
  • Bass Boost (50 Hz) nastavitelný na 0 dB, 3 dB nebo 6 dB přes volič.
  • Hi-Pass, Low-Pass a Full-range crossover filtry s 12 dB / Oct. sklon a variabilní kmitočet (50 - 3200 Hz), oba volitelné.
Katalogové čísloHCP 2X
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
2
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. A/B
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 2 x 120 / 1 x 400 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 2 x 200 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
50 - 3200 Hz @ 12 dB/Oct.
Horní pásmová propust (HPF)HPF / HP resp. "hi pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby střední, případně středobasové a výškové frekvence hrály od určité frekvence směrem nahoru.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji HPF od 40 do 300 Hz. Pokud nastavíme na potenciometru hodnotu cca. 150 Hz, budou zvuk ořezán tak, že bude hrát frekvence od 150 Hz až po maximální horní hranici celého frekvenčního rozsahu zesilovače, třeba až 20.000 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 80-160 Hz. Díky této možnosti nastavení snesou reproduktory vyšší výkon, jelikož je nebudete přetěžovat basy ve spodním frekvenčním pásmu.
50 - 3200 Hz @ 12 dB/Oct.
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 65000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,03 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 105 dB
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. 300
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely zesilovačů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do zesilovače a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ne
Rozměry zesilovače315 x 190 x 50 mm
Hmotnost2,57 kg

Komentáře k produktu

12|Vojtěch , 11.01.2024, 20:48
Dobrý den mohu se zeptat jestli by byl tento zesilovač vhodný k reproduktorům Gladen GA-100RS-3 G2 a popřípadě kolik by měl 1 reproduktor wattů?
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 12.01.2024 16:55
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze použít, jen je velice důležité zesilovač správně nastavit a to hlavně z hlediska výkonu, tak aby každý kanál na každý z reproduktorů přenášel výkon 80W max. . 
11|Marek , 22.12.2023, 12:32
Dobrý den, chtěl bych se poradit ohledně vhodnýho ozvučení 3dv. vozu.Hrát bude převazně Densflor 90let, občas Richard Wagner a stredověká hudba.Na koncertech sem obyčejně sklamán ze slitého a ukřičeného zvuku. Hlasitost není důležitá, důraz je na prokreslenost, identifikaci nástrojú a dynamiku.Nechci u teho financ. vykrvácet ale najít takový rozumný kompromis s ohledem na věk 50let a využití už teho co mám k dispozici ať se využije potenciál a není tam něco zbytečně naddimenzovaný. Teď tam jsou Repro40W od vyrobce.Nevím jestli budou stačit repro v předu a 2k zesilovač nebo 4k. V zadu by se musely řezat díry.Když tak bych se někdy stavil u Vás na prodejne.1.)_Mám :Rádio Blaupunkt BremenCD72(nefunkční keycard), Kenwood KDC-164U(dokoupit asi ZRS-45), Panasonic RD905 (dokoupit asi ZRS-66)-pokus o vylepšení: Nakamischi NQ921B(možnostDVD-RW, RAW,flac, +zvuk, příjem rádia i když Bl.Bremen asi nepřekoná)2.)_Zesilovač nemám-vylepšení tento Hertz HCP-HX2, nebo Nakamischi N40T, nebo Zapco ST-2X SQ3, nebo Zapco Z-150.2AP.-u N40T zvědavost jak zahrají \"elektronky\", u zapca \"jak zahrají v nižší hlasitosti\", prokreslenost a dynamika.3.)_Mám: Pár Repro Hertz 200mm HV200 pár 150Wrms/ Hertz HT25pro/vyhyb.Hertz 2W.20, Pár Blaupunkt 165mmVelocity Vpc172 120W? 2k.s vyhybkami a tweter, Pár Blaupunkt koax200mm GTx802 40Wrms.4.)_potřeboval bych dokoupit USB-AUX kábel pro parrot MKi90005.)_potřeboval bych dokoupit USB-Bluetooth-AUX pro Blaupunkt Bremen CD72
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 22.12.2023 12:50
Dobrý den Vážený zákazníku, rádi Vám poradíme ohledně vhodného ozvučení, poprosím však aby jste nás s tímto typem poptávky kontaktoval pomocí mailu dotazy@ahifi.cz, kde Vám budeme moc obsáhleji poradit. 
10|Zdeněk , 16.07.2023, 11:47
Dobrý den, je tento zesilovač vhodný pro subwoofer JBL club 1024 o výkonu 250w?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 19.07.2023 09:35
Dobrý den, Vážený zákazníku, ano lze použít, je to dobrá volba.
9|Petr Záhorec , 19.06.2022, 06:40
Dobrý den,chci se zeptat,jak výkonný subwoofer je možné k tomuto zesilovači zapojit aby to mělo smysl,bylo by možné zapojit i nějaký s výkonem okolo 500-600W RMS,nebo se raději držet hodnot(zesilovač 400W rms = subwoofer 400W rms) ? děkuji za radu.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.06.2022 11:12
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud má zesilovač výkon 400 Watt RMS, je ideální volit subwoofer s výkonem 350 Watt RMS. Jedině tak bude mít zesilovač dostatek výkonu i s určitou rezervou a nebude docházet k přehřívání a zkreslení při vyšší zátěži. Pokud je v plánu výkonnější subwoofer, doporučuji volit i jiný zesilovač.
8|Miroslav Toman , 25.11.2021, 09:15
Dobrý den,mám dotaz pro repro Hertz CK 165 jsem uvažoval nad tímto zesilovačem, momentálně mám napojeno na Mac Audio MPExclusive 2.0 XL, můj dotaz- má to smysl? :-) Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.11.2021 10:23
Dobrý den Vážený zákazníku, smysl to má, zesilovač HERTZ HCP 2X bude zvukově lepší volba, ale zcela upřímně zásadní zlepšení čekat nelze. Pokud chcete posunout zvuk těchto reproduktorů na vyšší úroveň, doporučil bych zesilovač Zapco, který je na tom po zvukové stránce výrazně lépe než oba zmíněné a zde již bude rozdíl opravdu velmi znát, sám budete překvapen, kolik detailů se najednou ve zvuku najde :-)
7|Petr , 09.10.2021, 20:57
Dobrý den,da se k tomuto zesilovači připojit dálkovy ovladač?děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 12.10.2021 13:43
Dobrý den Vážený zákazníku. Bohužel , dálkové ovládání u tohoto zesilovače nelze použít.
6|Jan , 13.12.2020, 10:31
Dobrý den, hodí se tento zesilovač k JBL STAGE 1200B, nebo zvládne i Sony XS-NW1202E? Původně jsem chtěl Pioneer GM-A5702... zaráží mě, že nevyužiju maximální RMS těch subfoowerů, ale zároveň nevím zda když budu mít stálý výkon zesilovače větší než je stálý výkon reproduktoru, tak ho spálím, když dám hlasistost na max... Rád bych kdyby mi to někdo vysvětlil, pokud se mýlím
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 14.12.2020 13:47
Dobrý den Vážený zákazníku, nastavení zesilovače je opravu nutné nastavit na hodnoty odpovídající hodnotám subwooferu, které uvádí výrobce. Pro více informací volejte na číslo technické podpory pro naše zákazníky 607 38 38 38 . 
5|Tomáš , 20.10.2020, 22:25
Dobrý den, je tento zesilovač dostačující pro subwoofer Mac Audio Pro Charger 130? Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.10.2020 09:54
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, ideální volba.
4|Petr Vychodil , 15.10.2020, 16:40
ETON M10 FLATNominal impedance Zn (Ω) 2 x 2 OhmDC resistance Re 2 x 2,1Resonance frequency fr 1W / TSP (Hz) 37 / 39Suspension compliance CMS (mm/N) 0,10Mechanical Q QMS 11,78Electrical Q QES 0,75Total Q QTS 0,70Mechanical resistance RMS (kg/s) 3,5Total moving mass MMD (g) 168 gEffective piston area SD (cm2) 346Voice coil inductance Le (mH) 3,1Force factor BL x l (Tm) 14,1Equivalent air volume of suspension VAS (dm3) 17SPL (dB) *bei 2,83 V / 1m 86Rated power / music power (W) 300/600Dobrý den.Pořídil jsem si tento SW reproduktor a prosím o doporučení vhodného zesilovače.Zaujal mě u Vás tento Zesilovač Hertz HCP 2X ,který by výkonnostně mohl se SW zacvičit.SW bude v uzavřené ozvučnici. Bohužel nevím zda bude zesilovač dostačující.Děkuji Vám za názor a doporučení.S pozdravem Petr.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.10.2020 11:44
Dobrý den Vážený zákazníku, zesilovač je vhodný a rozhodně lze doporučit, ideální volba.
3|petr pokorný , 15.07.2020, 23:33
Dobrý den, je tento zesilovač vhodný pro Focal ES 165 KX2 a nebo doporučíte jiný?? Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 16.07.2020 11:09
Dobrý den, ano lze použít . 
2|Jiří Pangerl , 18.05.2020, 15:37
Dobry den, je vhodny zesilovac pro basak 4ohm 400w rms? Muselo by byt zapojeno v mustku ze? Nebo je lepsi ji cestou monobloku dekuji Gladen Rc 600c1 G2?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 18.05.2020 15:45
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučuji raději použít zesilovač Hertz HCP 2X a SW zapojit do můstu. Hertz bude mít při tomto zapojení více výkonu jak monoblok Gladen RC 600c1.
1|Zdeněk , 14.05.2020, 21:44
Dobrý den, mám otázku unese ten to set kabeláž na nějakých 336w? V autě už to mám zabudovaný jenže mi odešel zesilovač a uvažuji o novém setu tak jak to má být ale kabeláž už se mi nechce znovu dělat tak zda zvolit slabší nebo tenhle, tak zda nebude problém nebo se to zjistit tlouskou kabelu? Dekuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 15.05.2020 11:09
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel neumím odpovědět, kabeláž na nějákých 336w bohužel není údaj, dle kterého se lze řídit. Pokud je osazen napájecí kabel alespoň 10qmm, pak lze použít.

Hodnocení

Celkové hodnocení
99 %
17 zákazníků hodnotilo
16×
Jaroslav Moric
25. 12. 2023

Zapojen na subwoofer a je to mazec. Dodá dostatek výkonu.

Luděk
12. 4. 2023

Vynikající! Mám na nich připojeny reproduktory Morel Maximo Ultra 602 HE MKII a v této kombinaci předvádí něco fantastického...

Denis Burian
14. 11. 2022

Monstrum! Dokonalý

Radek Pohl
7. 2. 2021

Malej, ale sikovnej

Daniel Pletka
3. 1. 2021

Splnil má očekávání. Nejlepší poměr cena/kvalita/výkon.

josef šponiar
3. 5. 2020

Zatím spokojenost .... dostatečný výkon i pro sub hertz mp 300 d2.3 pro .

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.