Můj účet

Zesilovač Hertz HCP 4

4kanálový zesilovač, 4 x 65 / 2 x 190 / 2 x 65 + 1 x 190 W RMS (4 Ω) / 4 x 95 W RMS (2 Ω), třída AB
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač Hertz HCP 4
Tip

Zesilovač Hertz HCP 4

Hertz HCP 4 je čtyřkanálový zesilovač určený pro reprodukci hudebních žánrů se čtyřmi samostatnými kanály. Předem zesílené vstupy (Pre-In) a vstupy na vysoké úrovni (Speaker-In) umožňují zapojení s libovolnými hlavními jednotkami, např. i originální autorádia. HCP 4 je navržen tak, aby pracoval jak v 2x mono, tak jako součást tříkanálového systému (sub a front). HCP 4 je jedinečným modelem z hlediska univerzálnosti! Všechny zesilovače Hertz Compact Power jsou sestaveny z vysoce kvalitních komponentů. Systém je optimalizován tak, že teplo je přenášeno do chladiče a poté rozptýleno po stranách zesilovače.

Zesilovač Hertz HCP 4 využívá těchto technologií

  • Extrudovaný hliníkový chladič poskytuje vysokou účinnost tepelného výkonu - použití horní strany chladiče k účinnému rozptýlení tepla generovaného elektronickými součástmi. Vnitřní teplota zůstává konstantní na všech úrovních výkonu.
  • Velké množství filtrů pro dosažení maximální všestrannosti: Lo-Pass, Hi-Pass, Band-Pass, Full Range, Bass Boost a Mono.
  • Speciální vyvážené vstupní obvody eliminují elektromagnetické rušení přítomné na vstupech předzesilovače nebo reproduktoru. Stupeň napájení je vybaven špičkovým transformátorem a kondenzátory Low-ESR 105°C, které jsou zvoleny pro zajištění vysoké účinnosti a proudové kapacity.
  • Automatická funkce dálkového zapnutí / vypnutí, automaticky zapíná a vypíná zesilovač pomocí rádia OEM; eliminuje potřebu vzdáleného signálu ze zdroje při použití reproduktoru. Tuto funkci lze také vypnout.
Katalogové čísloHCP 4
ZnačkaHertz
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
4
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. AB
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 65 / 2 x 190 / 2 x 65 + 1 x 190 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 95 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
50 - 500 Hz
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
10 - 45000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,01%
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 103 dB
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. 120
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 2 x 20 A
Rozměry zesilovače315 x 190 x 50 mm
Hmotnost3,629 kg

Komentáře k produktu

6|Martin , 07.04.2024, 21:23
Dobrý den, chci kupovat do předních+zadních dveří reproduktory Hertz CK165. Mohu pro tuto sestavu použít tento zesilovač Hertz HCP 4? Bude dostačující? Děkuji za odpověď
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 09.04.2024 10:09
Dobrý den Vážený zákazníku. Tato kombinace je ideální volba. Mohu ji doporučit.
5|Ladislav , 22.10.2023, 09:49
Dobrý den, prosím o ověření kompatibility tohoto zesilovače s reproduktory https://www.ahifi.cz/hertz-ck-165.html (přední) a https://www.ahifi.cz/hertz-cpx-165.html (zadní), případně doporučte jiné repro pro kvalitnější zvuk. Děkuji.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 24.10.2023 10:33
Dobrý den Vážený zákazníku. Zesilovač je pro dané reproduktory ideální. Lze jej použít.
4|Robin , 21.10.2023, 23:39
Dobrý den,Chtěl bych se zeptat jestli bude tento zesilovač stačit na zapojení 2x hertz x 165 a 1x subwoofer hertz ds 25.3? Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 24.10.2023 10:02
Dobrý den Vážený zákazníku. Zesilovač lze pro dané komponenty použít.
3|Jan , 03.10.2023, 12:32
Dobrý den, do cinch výstupu (Sub) jde zapojit další zesilovač pro subwoofer? Rozumím tomu správně? Díky
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 03.10.2023 15:40
Dobrý den Vážený zákazníku, ano lze tímto způsobem použít . 
2|Petr Malyjurek , 21.09.2021, 19:04
Dobry denMam radio a optickym a digitálním výstupemZajímalo by mne který ctyřkanalovy zesilovač ba jste mi doporučil. Repraky obednam 3 kanalovou sestavu od hertze
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.09.2021 15:05
Dobrý den Vážený zákazníku, mohu poprosit o model zmíněného autorádia?
1|Petr Záhorec , 22.08.2021, 11:51
Dobrý den,bude zesilovač stačit pro tyto reproduktory? přední dveře Hertz CPK 165,zadní plato Hertz CX 690 děkuji za odpověď hezký den
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.08.2021 09:25
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, zesilovač má dostatek výkonu, určitě vhodná volba.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.