Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 16.2F

Ø 165 mm, 50/200 W, 4 Ω, 90 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 40 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory Mac Audio Mac Mobil Street 16.2F

Reproduktory Mac Mobil Street 16.2F byly navrženy pro snadnou výměnu za originální reproduktory i v místech s nízkou montážní hloubkou. Montážní hloubka 40 mm je opravdu velmi nízká a reproduktor se vejde skoro všude. Speciálně lisovaná a lakovaná papírová membrána s lehkým pěnovým závěsem pro vysokou účinnost. Systémem Klippel optimalizovaný výkon a magnetické pole reproduktoru zaručují čistý a přirozený zvuk. Reproduktory Mac Mobil Street mají pevný, eloxovaný ocelový koš s přídavným odvětráním kmitací cívky. Titanový design výškového reproduktoru. Výškový reproduktor má navíc speciální plastovou přírubu pro optimální kvalitu zvuku v designu Mac Audio.
Katalogové číslo:STREET 16.2F
ZnačkaMac Audio
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 200 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
43 - 21.000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 40 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Celulóza
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 13 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Polykarbonát
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Český návod - Mac Audio Mac Mobil Street 16.2F
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

10|Petr , 27.08.2019, 17:46
Dobrý den,zajímalo by mne, proč jste smazali negativní hodnocení těchto reproduktorů, které jsem sem dal dnes dopoledne?Děkuji za info, Petr
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.08.2019 21:07
Dobrý den, hodnocení, které není podloženo koupí u nás a následnou montáží v odborném servise jsem si dovolil smazat, ano. Výsledný zvuk je ovlivněn montáží a také případným stářím reproduktorů. Hodnotil jste zboží očividně v afektu a neřešil jste to, že se jedná o slim repro, které bude mít vždy slabší basovou sekci a chrčení může způsobovat přebuzené autorádio. Vaše hodnocení považuji za neobjektivní a poškozující daný produkt. Recenze, které nejsou podloženy nákupem u nás a nálednou montáží nového produktu jsou nereálné. Nelze hodnotit reproduktory v autě, kde již byly namontované při koupi ojetého vozidla a Vy ani nevíte jak dlouho a kým a jak s nimi bylo zacházeno. Děkuji za pochopení.
9|stargazer , 04.06.2019, 20:22
Dobrý den, potřebuji nazvučit obytný vůz a jedinou možností pro umístění zadních reproduktorů je strop. Pro malou montážní hloubku jsem vybral tyto. Doplnil bych je vhodnými podložkami pod reproduktory (D.MDF.FIAT02 ??) pro separaci kanálů, ale u většiny z nich se nepíše jejich výška. Dále asi mřížku (GI 165) a nějaký ten tlumící materiál. Můžete mi doporučit vhodné výrobky? Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 05.06.2019 15:17
Dobrý den Vážený zákazníku, poldožky bych doporučil volit univerzální, vzhledem k tomu, že půjde o montáž do stropu, nemusíme a ani nemůžeme volit podložky, dle modelu vozu. Mřížky Gi 165 jsou vhodné, lze použít. Pro vytlumení bych doporučil materiál ALUBUTYL 18 V2, počet plátů bude třeba volit dle velikosti tlumené plochy.
8|Petr Březina , 08.03.2019, 11:56
Dobrý den. Potřebuji vyměnit přední reproduktory ve škodě Fabia I combi. Doporučili by jste tyto nebo již zmiňované FIRE 2.16? Vůbec se v ozvučení nevyznám a původní repro je popraskané (membrány) a chrčí. Nejsem náročný posluchač tak hledám variantu s dobrým poměrem cena/kvalita. Nevím prostě jaký je rozdíl mezi výškáčem a tímhle dvoupásmovým repro, tenhle se mi víc líbí, ale dám na Vás, v tomhle jsem fakt analfabet...
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 11.03.2019 08:28
Dobrý den, máte elektrické nebo manuální ovládání oken?
7|Miroslav , 27.04.2018, 02:28
Zdravýym, budu sedieť tieto repro do predných dverí do Škoda Fabia 1 hatchback?!
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.04.2018 07:44
Dobrý den, ano bude a více zde: https://www.ahifi.cz/clanky/detail/co-pouzit-na-montaz-reproduktoru-ve-skoda-fabia-1.htm
6|Martin Rybička , 15.07.2017, 19:59
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda jsou tyto reproduktory dostačující místo komponentních OEM reproduktorů pro Škoda Octavia 1 co se týče dynamiky, nebo je lepší osadit předek opět komponentními reproduktory? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.07.2017 16:25
Dobrý den Vážený zákazníku, v každém případě osadit komponentní systém. V nižší cenové relaci například MAC AUDIO APM FIRE 2.16.
5|Ivan , 02.12.2016, 19:51
dakujem za odpoved... mal by som vsak este jednu ziadost o radu.. ktore koaxialne by ste mi odporucili ku tym komponentom MAC AUDIO APM FIRE 2.16 chcem vymenit aj predne aj zadne repro.. velmi pekne dakujem..
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.12.2016 13:10
Dobrý den Vážený zákazníku, volit lze například sestavu reproduktorů MAC AUDIO SPEAKER SET 2.
4|Ivan , 29.11.2016, 11:00
Dobry den,Chcel by som sa spytat ci su tieto repro vhodne pre octavia mk 2 rv2006 alebo by ste mi vedeli odporucit nieco ine v tejto cenovej relacii... vopred dakujem za odpoved...
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.11.2016 16:27
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych doporučil, v podobné cenové relaci, reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.16.
3|Jiří , 10.12.2014, 17:49
Dobrý den co by jste mi doporučil do Bmw E46 dozadu mohly by to byt tyto reproduktory
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 11.12.2014 09:42
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud myslíte do zadního plata tak tyto použít můžete, na svoji cenu jsou to super reproduktory. Pro montáž na místo originálních použijte redukce: http://www.ahifi.cz/plastovy-adapter-pod-reproduktor-bmw-3-e46.html
2|David , 28.09.2014, 13:09
Dobrý den, prosím Vás, které 100mm koaxiály budou vhodné k těmto repro? Mám vybráno MAC AUDIO APM FIRE 10.2, MAC AUDIO MPE 10.2, MAC AUDIO MAC MOBIL STREET 10.2.Nebo máte tip na nějaké lepší do 700 kč? Své umístění mají v palubovce, kde je možnost dát repro s větší montážní hloubkou. Autorádio je starší Sony Xplod CDX-GT420u 4x52w.Děkuji předem za odpověd.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 28.09.2014 14:44
Dobrý den Vážený zákazníku, určitě zvolte stejnou sérii a sice Mac Mobil Street 10.2. Zároveň patří tyto reproduktory k tomu nejlepšímu v dané ceně.
1|Pepa , 28.05.2014, 07:45
Dobry denMaji tyto reproduktory dobrou dynamiku ve sve cenove relaci nebo by jste doporucil radeji jine?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 28.05.2014 09:24
Dobrý den Vážený zákazníku, kompletní řada Mac Mobil Street co se dynamiky týče je na tom skvěle a jiné bych nedoporučil. Tento model je vhodný do míst, kde je malá kontážní hloubka.

Hodnocení

Celkové hodnocení
94 %
10 zákazníků hodnotilo
Ověřený uživatel
21. 6. 2019

bez výhrad, cena/výkon - OK

Tomáš Louthan
25. 10. 2018

Hrají velice dobře, zvuk je vyvážený

Ověřený uživatel
29. 8. 2016

Zatím hrají dobře, ale ještě moc času na testování nebylo ;)

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.