Můj účet

Zesilovač s DSP Match UP 10DSP ANALOG

10kanálový zesilovač s integrovaným DSP procesorem s analogovou kartou, 8 x 65 na 4 Ω
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač s DSP Match UP 10DSP ANALOG

Zesilovač s DSP Match UP 10DSP ANALOG

UP 10DSP je nejvýkonnější MATCH zesilovač s integrovaným DSP. Obsahuje nové obvody ADEP.3, které zajišťují plnou kompatibilitu s nejnovějšími modely aut. Nabízí celkem deset kanálů zesilovače a další výstupy předzesilovače, který umožňuje v kombinaci s integrovaným 11 kanálovým DSP dokonale řídit individuální a složité audio systémy. Dva z výstupních kanálů dodávají 160 W RMS do 2 ohmů - dost na to, aby poháněly i velké subwoofery. Navzdory koncentrovanému výkonu 8 x 65 při 4 ohmech a 2 x 90/160 wattů při 4/2 ohmech na sub-out a obrovskému rozsahu funkcí přichází UP 10DSP v extrémně kompaktním designu, takže může být nainstalován i ve stísněných prostorách. Brutální síla ale není nic bez „inteligentního ovládání“ - proto UP 10DSP obsahuje špičkový výkonný 64bitový DSP nejnovější generace, který umožňuje realizovat zcela nové revoluční a proprietární zvukové funkce, jako je „Augmented Bass Processing“, „StageXpander“ nebo funkce „RealCenter“. Pro optimální přizpůsobení stávajícím vícekanálovým zvukovým systémům je UP 10DSP vybaven nejméně 8 vstupy vysoké úrovně (z nichž dva lze načíst až 32 V), optickým digitálním vstupem, slotem pro rozšiřující kartu MATCH, 10 výstupů zesilovače a celkem 11 zpracovaných kanálů DSP. Bezpečný provoz navíc zajišťují inteligentní technologie, jako je proprietární obvod ADEP.3 a 32bitová platforma ACO. Jednoduše si užívejte hudbu ze svého smartphonu v nebývalé kvalitě. UP 10DSP umožňuje přidat pomocí slotu MATCH Extension Card (MEC) několik přídavných vstupních a výstupních rozhraní, jako je například naše Bluetooth® Audio Streaming modul nebo USB zvukovou kartu High Resolution Audio. Díky našemu profesionálnímu a uživatelsky přívětivému softwaru DSP PC-Tool V4 je konfigurace a nastavení UP 10DSP celkem jednoduché a intuitivní.

Maximální kontakt

Pro optimální přizpůsobení stávajícím vícekanálovým zvukovým systémům je UP 10DSP vybaven nejméně 8 vysokoúrovňovými vstupy (z nichž dva mohou být vystaveny vysokému zatížení až 32 V), optickým digitálním vstupem, rozšířením MATCH slot pro kartu, 10 výstupů zesilovače a celkem 11 zpracovaných DSP kanálů. Bezpečný provoz navíc zajišťují inteligentní technologie, jako je proprietární obvod ADEP.3 a 32bitová platforma ACO.

Zpracování virtuálních kanálů - tak dnes funguje směrování signálu

Adaptace na moderní tovární zvukové systémy činí stále složitější směrování signálu v zesilovači nevyhnutelným, kvůli rostoucímu počtu signálových vstupů. Konvenční koncepty směrování rychle dosáhnou svých limitů, zvláště když je několik vstupních signálů smícháno dohromady a poté znovu rozděleno do vícecestných systémů. Nový, vícestupňový „Virtual Channel Processing“ společnosti Audiotec Fischer umožňuje ve spojení s uznávaným uživatelsky přívětivým softwarem DSP PC-Tool snadno mapovat i velmi složité konfigurace systému a volně přiřazovat proprietární zvukové funkce FX, jako je „RealCenter“ nebo „Dynamic Bass Enhancement“. Ale díky enormnímu počtu kanálů ve spojení s volitelným modulem MEC ANALOG IN je UP 10DSP také ukázkovým příkladem pro aplikace, ve kterých má smysl směrování 1:1 (IOR).

Rychlost je všechno - díky ACO

Takový enormní počet kanálů vyžaduje ultrarychlý hardware – vlastní 32bitová ACO platforma Audiotec Fischer se stará o všechny řídicí úkoly a zajišťuje vysokou rychlost, zejména pro datovou komunikaci s naším DSP PC nástrojovým softwarem, ale také pro bleskově rychlé přepínání mezi až deseti možnými nastaveními zvuku. Fantastické zvukové efekty spojené s platformou ACO, jako je Augmented Bass Processing, StageXpander nebo RealCenter, jsou s UP 10DSP stejně přirozené jako 8kanálový vstupní EQ s analyzátorem vstupního signálu (ISA) pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů z OE rádií.

Power Pack v kompaktním formátu

Navzdory koncentrovanému výkonu 8 x 65 při 4 ohmech a 2 x 90 / 160 wattů při 4 / 2 ohmech na výstupu subwooferu a obrovskému rozsahu funkcí přichází UP 10DSP v extrémně kompaktním designu, takže jej lze nainstalovat i ve stísněných prostorách.

Technologie třídy GD

Jedinečný koncept třídy GD společnosti Audiotec Fischer kombinuje výhody technologie třídy G s principem zesilovače třídy D. Výsledkem je neobvykle vysoký stupeň účinnosti, který opět překonává konvenční zesilovače třídy D. Výhody konceptu Class GD se projevují při nízkých a středních úrovních modulace v tom, že vnitřní napájecí napětí výkonových stupňů se mění ve stupních v závislosti na amplitudě vstupního signálu. To drasticky snižuje průměrnou ztrátu výkonu generovanou zesilovačem.

ACO - pokročilý 32bitový koprocesor

Zesilovač MATCH UP10DSP využívá zvláště výkonný 32bitový koprocesor nejnovější generace pro všechny interní i externí řídicí a komunikační úlohy. Oproti dříve používanému 8bitovému procesoru to přináší výrazné rychlostní výhody, nejen při přepínání mezi různými zvukovými nastaveními, ale především v datové komunikaci s naším DSP PC nástrojovým softwarem. Další velkou výhodou je integrovaný nativní zavaděč CoProcessor. Ten umožňuje softwarové upgrady všech komponent DSP, například aby bylo možné přizpůsobit mikrokontrolérem řízený obvod ADEP.3 změnám v diagnostických systémech továrních rádií v budoucnu nebo rozšířit zařízení o další rozhraní. Navíc díky nové flash paměti nabízí ACO místo pro 10 zvukových nastavení místo obvyklých dvou.

Inteligentní vysokoúrovňový vstup ADEP.3

Moderní, továrně instalovaná autorádia jsou stále inteligentnější, pokud jde o diagnostiku připojených reproduktorů. Zejména nejnovější generace je vybavena doplňkovými monitorovacími funkcemi, takže při připojení přídavného zesilovače může dojít k chybovým hlášením nebo dokonce poruchám. Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection Generation 3) těmto problémům předchází, aniž by zbytečně zatěžoval výstupy reproduktorů rádia ve vysokých úrovních.

Schopnost Start-Stop

Napájecí zdroj v zesilovači UP10DSP zajišťuje vnitřní napájení i v případě krátkodobých poklesů až do 6 voltů. Tím je zajištěno, že zesilovač zůstane plně funkční i při nastartování motoru. Pokud napětí na desce klesne pod 10,5 voltu na dobu delší než 5 sekund, zesilovač přejde do „Protect Mode“ (stavová LED svítí nepřetržitě červeně), aby se zabránilo dalšímu vybíjení baterie.

Automatická detekce digitálního signálu

UP10DSP umožňuje signálem řízené přepínání mezi analogovým a digitálním vstupem. Jakmile je na optickém vstupu detekován audio signál, zesilovač se přepne na tento vstup. Tuto funkci lze aktivovat v softwaru DSP PC-Tool nebo alternativně lze zvolit ruční ovládání pomocí volitelně dostupného dálkového ovládání.

Režim úspory energie

Režim úspory energie umožňuje výrazně snížit spotřebu energie UP10DSP (a jakýchkoli dalších připojených zesilovačů), pokud není na vstupu žádný signál déle než 60 sekund. Jakmile je aktivní „Power Save Mode“, vnitřní zesilovací stupně UP10DSP a vzdálený výstup se vypnou, čímž se výrazně sníží spotřeba energie. Zesilovač se vrátí do normálního provozu do 2 sekund, jakmile je na jeho vstupu hudební signál. Zpoždění vypnutí lze měnit nebo zcela deaktivovat pomocí softwaru DSP PC-Tool.

RealCenter

Funkce „RealCenter“ je vlastní algoritmus společnosti Audiotec Fischer, který zdůrazňuje monofonní informace levého a pravého předního kanálu a vytváří jedinečný středový signál. Na rozdíl od obvyklé metody, ve které se sčítají pouze kanály, je zde také dynamické řízení centrálního signálu prostřednictvím stereofonního informačního obsahu levého a pravého kanálu. To znamená, že střední kanál nereprodukuje signál, pokud audio signál poskytuje pouze levý kanál nebo pouze pravý kanál. S obvyklými algoritmy by byl středový kanál v tomto případě pouze o 6 dB tišší. „RealCenter“ od Audiotec Fischer tak umožňuje jedinečný, široký záběr jeviště – a to je ideální pro řidiče i spolujezdce! Nevýhody konvenčního středového kanálu, jako je rušivé, úzké prostorové zobrazení zvuku, jsou konečně minulostí.

Rozšířené zpracování basů

Vlastní „Augmented Bass Processing“ společnosti Audiotec Fischer, sestávající ze dvou revolučních zvukových funkcí: „Dynamic Bass Enhancement“ a „SubXpander“. Ty jsou speciálně navrženy tak, aby dramaticky zlepšily odezvu basů ze subwooferů. „Dynamic Bass Enhancement“ kombinuje důmyslným způsobem maximálně hluboké basy a vysoký maximální akustický tlak – bez ohledu na typ hudby, kterou posloucháte, nebo nastavení zvuku v rádiu. V závislosti na vstupním signálu „Dynamic Bass Enhancement“ na jedné straně zesílí spodní frekvenční rozsah a na druhé straně mění mezní frekvenci subsonického filtru. Výsledkem je výrazně výkonnější, hlubší reprodukce basů při nízkých a středních hlasitostech bez rizika mechanického nebo elektrického přetížení subwooferu při vysokých hlasitostech. Je prostě fascinující, jaký druh basového výkonu je najednou možný. Pokud chcete, aby byl rozsah basů o něco hlubší a „černější“, můžete aktivovat i „SubXpander“. Zde se k základním tónům ve frekvenčním rozsahu mezi 50 a 100 Hz přidávají další subharmonické tóny.

StageXpander

V závislosti na uspořádání reproduktorů ve vozidle lze na předních sedadlech vytvořit více či méně široký stereo stage. Pokud je instalován i středový reproduktor, někdy to navíc omezuje prostorovou reprodukci hudby. Zde přichází na své místo nový Audiotec Fischer „StageXpander“ – zvuková funkce, která jakoby odstraňuje akustické hranice a umožňuje tak výrazně širší stereo základ, aniž by negativně ovlivnila přesnost v lokalizaci hlasů nebo nástrojů. Účinek lze upravit podle osobního vkusu ve čtyřech stupních.

ClarityXpander

Chtěli byste více transparentnosti a podstaty ve vysokofrekvenční reprodukci? Audiotec Fischer k tomu nyní nabízí přesně ten správný nástroj s „ClarityXpander“. Při správném dávkování (a tedy volitelné ve třech stupních) dodává podtónům další vyzařování, zvláště užitečné, pokud původní reproduktory postrádají potřebný lesk ve vysokofrekvenčním rozsahu. Extra výškový kop není k dispozici pouze pro dva přední kanály, ale také samostatně nastavitelný pro středový kanál. A protože zvláště u posledně jmenovaného je to ve spojení s hudebním materiálem bohatým na alikvoty až příliš, unavuje ucho, lze zde dokonce aktivovat automatické dynamické ovládání doplňkové alikvótní složky.

Klíčové vlastnosti

 • Vysoce účinný 10kanálový zesilovač s 1kanálovým linkovým výstupem a 11kanálovým DSP.
 • Ideální pro upgrade vícekanálových továrních zvukových systémů.
 • Volitelné kabelové svazky pro snadnou integraci do stávajících vícekanálových továrních zvukových systémů.
 • Extrémně výkonný 64bitový "Fixed Point" audio DSP.
 • ACO - Pokročilá 32bitová platforma koprocesoru pro funkce systému a DSP.
 • ISA (Input Signal Analyzer) a InputEQ pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů.
 • Zvukové efekty SFX - Augmented Bass Processing, StageXpander, RealCenter & Co.
 • Vysoce výkonný 8kanálový vysokoúrovňový vstup s obvodem ADEP.3 - dva z nich mají vstupy s citlivostí vstupu až 32V RMS.
 • Možnost směrování 1 na 1 kanál (IOR) ve spojení s volitelným modulem MEC ANA-LOG IN - stejný počet vysokoúrovňových vstupů a kanálů zesilovače.
 • Virtual Channel Processing (VCP) umožňuje ještě flexibilnější konfiguraci vysoce komplexních zvukových systémů.
 • Slot MEC pro rozšíření systému, jako je streamování zvuku Bluetooth®, streamování zvuku ve vysokém rozlišení přes USB atd.
 • Optický SPDIF vstup se vzorkovací frekvencí mezi 12 a 96 kHz.
 • Mono cinch výstup pro připojení dalších zesilovačů, např. zesilovače pro subwoofer.
 • SCP (Smart Control Port) pro volitelné příslušenství, jako je WIFI CONTROL, DIRECTOR, CONDUCTOR & Co.
 • Automatický dálkový spínač.
 • Schopnost Start-Stop až do napájecího napětí 6 voltů.
 • Extrémně kompaktní rozměry a nízký vývin tepla díky velmi vysoké účinnosti.
 • Včetně MEC ANALOG IN modulu.
Katalogové čísloUP 10DSP ANALOG
ZnačkaMatch
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
10
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. GD digitální
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 8 x 65 W
Integrovaný DSP procesorAno
Počet kanálů DSP procesoru11
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 22000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0,03 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 103 dB
Vstupní citlivostAby mohl zesilovač plnit správně svoji funkci, vyžaduje vstupní signál určité urovně, který je u autorádií různý. Měří se ve "Voltech" (např. 2 V, 4 V atd.) Čím vyšší hodnota na výstupu předzesilovače, neboli autorádia, tím jsou kladeny menší nároky na výkon zesilovače. Zesilovač ale musí právě tuto vstupní citlivost umožňovat a z toho důvodu se uvádí tato hodnota i u zesilovače. 10,5 - 17 V
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. > 100
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 2 x 25 A mini
Rozměry zesilovače46 x 145 x 163 mm

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.