Můj účet

Zesilovač s DSP Match UP 7BMW

7kanálový Plug & Play zesilovač pro všechny vozy BMW s HiFi sound systémem (option 676)
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
7kanálové
Zesilovač s DSP Match UP 7BMW
Prodej skončil

Zesilovač s DSP Match UP 7BMW

„M-paket“ pro ozvučení BMW, i tak by se dal nazvat tento zesilovač. Nikdo na světě totiž nevyrábí zařízení takto sofistikované. Match UP 7BMW je revolučním zvukovým upgradem, který přináší HiFi systému výrazně více výkonu a dynamiky. Zároveň však dbá i na jednoduchou instalaci do vozu. Ta je totiž provedena doslova v mžiku. Součástí balení je totiž panel přesně pasující na místo původního zesilovače a přesně pasující kabeláž. Stačí tak jen vyšroubovat a odpojit původní zesilovač a připojit UP7 BMW. Velikost tohoto zařízení může mást. Ve skutečnosti je to však plnohodnotný sedmikanálový zesilovač s nejmodernější HD technologií a 64 Bit DSP procesorem. Je možné jej dokonce i vylepšit sloty Bluetooth® Audio Streaming Modul nebo High Resolution Audio USB. Díky tomu tak můžete při přehrávání hudby v nejvyšší možné kvalitě z vašeho "obyčejného" systému vytvořit koncertní síň.

Technologie třídy HD

V zařízení UP 7BMW se snoubí výhody technologie třídy H s principem zesilovače třídy D. Výsledkem je nepřekonatelná úroveň účinnosti, která opět překonává konvenční zesilovače třídy D. Výhody konceptu Class HD se projevují při nízkých a středních úrovních modulace, protože napájecí zdroj reguluje vnitřní napájecí napětí výkonových stupňů v závislosti na amplitudě vstupního signálu. To drasticky snižuje průměrnou ztrátu výkonu generovanou zesilovačem.

Inteligentní vysokoúrovňový vstup ADEP.3

Moderní, továrně instalovaná autorádia jsou stále inteligentnější, pokud jde o diagnostiku připojených reproduktorů. Zejména nejnovější generace autorádií BMW je vybavena doplňkovými monitorovacími funkcemi, takže při připojení přídavného zesilovače může dojít k chybovým hlášením nebo dokonce poruchám. Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection Generation 3) těmto problémům předchází, aniž by zbytečně zatěžoval výstupy reproduktorů rádia ve vysokých úrovních.

Schopnost Start-Stop

Napájecí zdroj v zesilovači UP 7BMW zajišťuje vnitřní napájení i při krátkodobých poklesech až do 6 voltů. Tím je zajištěno, že zesilovač zůstane plně funkční i při nastartování motoru. Pokud napětí na desce klesne pod 10,5 voltu na dobu delší než 5 sekund, zesilovač přejde do „Protect Mode“ (stavová LED svítí nepřetržitě červeně), aby se zabránilo dalšímu vybíjení baterie.

Automatická detekce digitálního signálu

Přepínání mezi analogovým a digitálním vstupem je řízeno signálem. Jakmile je na optickém vstupu detekován audio signál, zesilovač se přepne na tento vstup. Tuto funkci lze deaktivovat v softwaru DSP PC-Tool nebo lze alternativně zvolit ruční ovládání pomocí volitelně dostupného dálkového ovládání.

Režim úspory energie

Režim úspory energie umožňuje drasticky snížit spotřebu energie zesilovače UP 7BMW (a jakýchkoli dalších připojených zesilovačů), pokud není žádný vstupní signál po dobu delší než 60 sekund. Jakmile je aktivní „Power Save Mode“, vnitřní zesilovací stupně UP 7BMW a vzdálený výstup se vypnou, čímž se výrazně sníží spotřeba energie. Zesilovač se vrátí do normálního provozu do 2 sekund, jakmile je na jeho vstupu hudební signál. Zpoždění vypnutí lze měnit nebo zcela deaktivovat pomocí softwaru DSP PC-Tool.

RealCenter

Funkce „RealCenter“ je vlastní algoritmus společnosti Audiotec Fischer, který zdůrazňuje monofonní informace levého a pravého předního kanálu a vytváří jedinečný středový signál. Na rozdíl od obvyklé metody, ve které se sčítají pouze kanály, je zde také dynamické řízení centrálního signálu prostřednictvím stereofonního informačního obsahu levého a pravého kanálu. To znamená, že střední kanál nereprodukuje signál, pokud audio signál poskytuje pouze levý kanál nebo pouze pravý kanál. S obvyklými algoritmy by byl středový kanál v tomto případě pouze o 6 dB tišší. „RealCenter“ od Audiotec Fischer tak umožňuje jedinečný, široký záběr jeviště - a to je ideální pro řidiče i spolujezdce! Nevýhody konvenčního středového kanálu, jako je rušivé, úzké prostorové zobrazení zvuku, jsou konečně minulostí.

Rozšířené zpracování basů

Vlastní „Augmented Bass Processing“ společnosti Audiotec Fischer, sestávající ze dvou revolučních zvukových funkcí: „Dynamic Bass Enhancement“ a „SubXpander“. Ty jsou speciálně navrženy tak, aby dramaticky zlepšily odezvu basů ze subwooferů. „Dynamic Bass Enhancement“ kombinuje důmyslným způsobem maximálně hluboké basy a vysoký maximální akustický tlak – bez ohledu na typ hudby, kterou posloucháte, nebo nastavení zvuku v rádiu. V závislosti na vstupním signálu „Dynamic Bass Enhancement“ na jedné straně zesílí spodní frekvenční rozsah a na druhé straně mění mezní frekvenci subsonického filtru. Výsledkem je výrazně výkonnější, hlubší reprodukce basů při nízkých a středních hlasitostech bez rizika mechanického nebo elektrického přetížení subwooferu při vysokých hlasitostech. Je prostě fascinující, jaký druh basového výkonu je najednou možný. Pokud chcete, aby byl rozsah basů o něco hlubší a „černější“, můžete aktivovat i „SubXpander“. Zde se k základním tónům ve frekvenčním rozsahu mezi 50 a 100 Hz přidávají další subharmonické tóny.

StageXpander

V závislosti na uspořádání reproduktorů ve vozidle lze na předních sedadlech vytvořit více či méně široký stereo stage. Pokud je instalován i středový reproduktor, někdy to navíc omezuje prostorovou reprodukci hudby. Zde přichází na své místo nový Audiotec Fischer „StageXpander“ – zvuková funkce, která jakoby odstraňuje akustické hranice a umožňuje tak výrazně širší stereo základ, aniž by negativně ovlivnila přesnost v lokalizaci hlasů nebo nástrojů. Účinek lze upravit podle osobního vkusu ve čtyřech stupních.

ClarityXpander

Chtěli byste více transparentnosti a podstaty ve vysokofrekvenční reprodukci? Audiotec Fischer k tomu nyní nabízí přesně ten správný nástroj s „ClarityXpander“. Při správném dávkování (a tedy volitelné ve třech stupních) dodává podtónům další vyzařování – zvláště užitečné, pokud původní reproduktory postrádají potřebný lesk ve vysokofrekvenčním rozsahu. Extra výškový kop není k dispozici pouze pro dva přední kanály, ale také samostatně nastavitelný pro středový kanál. A protože zvláště u posledně jmenovaného je to ve spojení s hudebním materiálem bohatým na alikvoty až příliš, unavuje ucho, lze zde dokonce aktivovat automatické dynamické ovládání doplňkové alikvótní složky.

Klíčové vlastnosti

  • 7kanálový Plug & Play upgrade zesilovač s integrovaným 8kanálovým 64bitovým DSP pro systémy BMW HiFi (volba 676).
  • Snadná instalace na původní místo instalace pomocí přiloženého propojovacího kabelu Plug & Play a montážní desky.
  • Slot pro rozšiřující kartu MATCH (MEC) pro další vstupní/výstupní moduly, jako je streamování zvuku přes Bluetooth®, streamování zvuku ve vysokém rozlišení přes USB atd.
  • Revoluční funkce DSP, jako je Augmented Bass Processing“, který dynamicky optimalizuje reprodukci basů subwooferu pod sedadlem, „StageXpander“, který výrazně rozšiřuje stereo perspektivu, a funkce „RealCenter“, která umožňuje řidiči a spolujezdci mít stejně dokonale zaostřený obraz jeviště.
  • Schopnost Start-Stop až do napájecího napětí 6 voltů.
  • Optický SPDIF vstup se vzorkovací frekvencí mezi 12 a 96 kHz.
  • Mono cinch výstup pro připojení dalších zesilovačů, např. zesilovače pro subwoofer.
  • Extrémně jednoduchá konfigurace pomocí intuitivního softwaru DSP pro PC.
Katalogové čísloUP 7BMW
ZnačkaMatch
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
7
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. GD
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 5 x 65 + 2 x 160 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 5 x 130 + 2 x 320 W
Max. (maximální) výkon na 4 ΩŠpičkovy výkon "Max.", který zesilovač dokáže vyvinout na velmi krátký čas. Relativně nedůležitý parametr. Jde hlavně o marketingový tah, jak na vysoká čísla nalákat zákazníka. 5 x 130 + 2 x 320 W
Max. (maximální) výkon na 2 ΩŠpičkovy výkon "Max.", který zesilovač dokáže vyvinout na velmi krátký čas. Relativně nedůležitý parametr. Jde hlavně o marketingový tah, jak na vysoká čísla nalákat zákazníka. 5 x 260 + 5 x 640 W
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 22000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0,03 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 105 dB
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. > 100
Hodnota pojistek na zesilovačiZ hodnoty pojistek na zesilovači si můžete udělat pravdivý obrázek o reálném výkonu zesilovače. 2 x 25 A mini APS
Rozměry zesilovače130 x 46 x 153 mm

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.