Můj účet

Zesilovač s DSP Match UP 7DSP ANALOG IN

7kanálový zesilovač s DSP procesorem, 5 x 65 W RMS na 4 Ω, třída HD, s analogovou kartou
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Zesilovač s DSP Match UP 7DSP ANALOG IN

Zesilovač s DSP Match UP 7DSP ANALOG IN

UP 7DSP ANALOG IN je nejvýkonnější zesilovač MATCH s DSP a obsahuje nový obvod ADEP.3. S celkem 7 kanály zesilovače a dalším výstupem předzesilovače lze také dokonale ovládat jednotlivé konfigurace reproduktorů pomocí integrovaného 8kanálového DSP. Dva kanály zesilovače, každý se sinusovým výkonem 160 W při 2 Ω, poskytují více než dostatek výkonu k zahřátí i velkých subwooferů. Ale naprostý výkon je jen polovina bitvy bez „inteligentního ovládání“ - proto extrémně rychlý 64bitový DSP nejnovější generace spolu s novými, revolučními funkcemi DSP, jako je „Augmented Bass Processing“, „StageXpander“ a „RealCenter“ zajistí dechberoucí hudební požitek. To vše nestačí. Užijte si hudbu v té nejlepší kvalitě zvuku ze smartphonu. UP 7DSP nabízí slot pro rozšiřující kartu MATCH (MEC slot) pro další vstupní a výstupní moduly, jako je Bluetooth® Audio Streaming Modul nebo audio USB zvuková karta s vysokým rozlišením. Díky profesionálnímu a zároveň uživatelsky příjemnému DSP PC Tool Software V4 je konfigurace UP 7DSP ANALOG IN hravá a intuitivní.

Technologie třídy HD

V zařízení UP 7DSP ANALOG IN se snoubí výhody technologie třídy H s principem zesilovače třídy D. Výsledkem je nepřekonatelná úroveň účinnosti, která opět překonává konvenční zesilovače třídy D. Výhody konceptu Class HD se projevují při nízkých a středních úrovních modulace, protože napájecí zdroj reguluje vnitřní napájecí napětí výkonových stupňů v závislosti na amplitudě vstupního signálu. To drasticky snižuje průměrnou ztrátu výkonu generovanou zesilovačem.

Inteligentní vysokoúrovňový vstup ADEP.3

Moderní, továrně instalovaná autorádia jsou stále inteligentnější, pokud jde o diagnostiku připojených reproduktorů. Zejména nejnovější generace je vybavena doplňkovými monitorovacími funkcemi, takže při připojení přídavného zesilovače může dojít k chybovým hlášením nebo dokonce poruchám. Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection Generation 3) těmto problémům předchází, aniž by zbytečně zatěžoval výstupy reproduktorů rádia ve vysokých úrovních.

Schopnost Start-Stop

Napájecí zdroj v zesilovači UP 7DSP ANALOG IN zajišťuje vnitřní napájení i v případě krátkodobých poklesů až do 6 voltů. Tím je zajištěno, že zesilovač zůstane plně funkční i při nastartování motoru. Pokud napětí na desce klesne pod 10,5 voltu na dobu delší než 5 sekund, zesilovač přejde do „Protect Mode“ (stavová LED svítí nepřetržitě červeně), aby se zabránilo dalšímu vybíjení baterie.

Automatická detekce digitálního signálu

Přepínání mezi analogovým a digitálním vstupem je řízeno signálem. Jakmile je na optickém vstupu detekován audio signál, zesilovač se přepne na tento vstup. Tuto funkci lze deaktivovat v softwaru DSP PC-Tool nebo lze alternativně zvolit ruční ovládání pomocí volitelně dostupného dálkového ovládání.

Režim úspory energie

Režim úspory energie umožňuje drasticky snížit spotřebu energie zesilovače UP 7DSP ANALOG IN (a jakýchkoli dalších připojených zesilovačů), pokud není žádný vstupní signál po dobu delší než 60 sekund. Jakmile je aktivní „Power Save Mode“, vnitřní zesilovací stupně UP 7DSP ANALOG IN a vzdálený výstup se vypnou, čímž se výrazně sníží spotřeba energie. Zesilovač se vrátí do normálního provozu do 2 sekund, jakmile je na jeho vstupu hudební signál. Zpoždění vypnutí lze měnit nebo zcela deaktivovat pomocí softwaru DSP PC-Tool.

RealCenter

Funkce „RealCenter“ je vlastní algoritmus společnosti Audiotec Fischer, který zdůrazňuje monofonní informace levého a pravého předního kanálu a vytváří jedinečný středový signál. Na rozdíl od obvyklé metody, ve které se sčítají pouze kanály, je zde také dynamické řízení centrálního signálu prostřednictvím stereofonního informačního obsahu levého a pravého kanálu. To znamená, že střední kanál nereprodukuje signál, pokud audio signál poskytuje pouze levý kanál nebo pouze pravý kanál. S obvyklými algoritmy by byl středový kanál v tomto případě pouze o 6 dB tišší. „RealCenter“ od Audiotec Fischer tak umožňuje jedinečný, široký záběr jeviště - a to je ideální pro řidiče i spolujezdce! Nevýhody konvenčního středového kanálu, jako je rušivé, úzké prostorové zobrazení zvuku, jsou konečně minulostí.

Rozšířené zpracování basů

Vlastní „Augmented Bass Processing“ společnosti Audiotec Fischer, sestávající ze dvou revolučních zvukových funkcí: „Dynamic Bass Enhancement“ a „SubXpander“. Ty jsou speciálně navrženy tak, aby dramaticky zlepšily odezvu basů ze subwooferů. „Dynamic Bass Enhancement“ kombinuje důmyslným způsobem maximálně hluboké basy a vysoký maximální akustický tlak – bez ohledu na typ hudby, kterou posloucháte, nebo nastavení zvuku v rádiu. V závislosti na vstupním signálu „Dynamic Bass Enhancement“ na jedné straně zesílí spodní frekvenční rozsah a na druhé straně mění mezní frekvenci subsonického filtru. Výsledkem je výrazně výkonnější, hlubší reprodukce basů při nízkých a středních hlasitostech bez rizika mechanického nebo elektrického přetížení subwooferu při vysokých hlasitostech. Je prostě fascinující, jaký druh basového výkonu je najednou možný. Pokud chcete, aby byl rozsah basů o něco hlubší a „černější“, můžete aktivovat i „SubXpander“. Zde se k základním tónům ve frekvenčním rozsahu mezi 50 a 100 Hz přidávají další subharmonické tóny.

StageXpander

V závislosti na uspořádání reproduktorů ve vozidle lze na předních sedadlech vytvořit více či méně široký stereo stage. Pokud je instalován i středový reproduktor, někdy to navíc omezuje prostorovou reprodukci hudby. Zde přichází na své místo nový Audiotec Fischer „StageXpander“ – zvuková funkce, která jakoby odstraňuje akustické hranice a umožňuje tak výrazně širší stereo základ, aniž by negativně ovlivnila přesnost v lokalizaci hlasů nebo nástrojů. Účinek lze upravit podle osobního vkusu ve čtyřech stupních.

ClarityXpander

Chtěli byste více transparentnosti a podstaty ve vysokofrekvenční reprodukci? Audiotec Fischer k tomu nyní nabízí přesně ten správný nástroj s „ClarityXpander“. Při správném dávkování (a tedy volitelné ve třech stupních) dodává podtónům další vyzařování – zvláště užitečné, pokud původní reproduktory postrádají potřebný lesk ve vysokofrekvenčním rozsahu. Extra výškový kop není k dispozici pouze pro dva přední kanály, ale také samostatně nastavitelný pro středový kanál. A protože zvláště u posledně jmenovaného je to ve spojení s hudebním materiálem bohatým na alikvoty až příliš, unavuje ucho, lze zde dokonce aktivovat automatické dynamické ovládání doplňkové alikvótní složky.

Klíčové vlastnosti

 • 7kanálový vylepšený zesilovač HD třídy s integrovaným 8kanálovým 64bitovým DSP pro univerzální aplikace.
 • Slot pro rozšiřující kartu MATCH (MEC) pro další vstupní/výstupní moduly, jako je streamování zvuku Bluetooth®, streamování zvuku ve vysokém rozlišení přes USB atd.
 • Inteligentní vysokoúrovňový vstup s obvodem ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection) a automatickým zapnutím.
 • Jedinečné funkce DSP, jako je „Augmented Bass Processing“ pro dynamickou optimalizaci reprodukce basů subwooferu, „StageXpander“ pro rozšíření stereo perspektivy, funkce „RealCenter“, která umožňuje řidiči a spolujezdci mít stejně dokonale zaostřený obraz na pódiu a mnohem více.
 • Jednoduchá konfigurace pomocí intuitivního softwaru DSP pro PC.
 • Schopnost Start-Stop až do napájecího napětí 6 voltů.
 • Optický vstup SPDIF.
 • Mono cinch výstup pro připojení dalších zesilovačů, např. zesilovače pro subwoofer.
 • Kompaktní rozměry a minimální vývin tepla díky maximální účinnosti.
 • Včetně modulu MEC ANALOG IN.
Katalogové čísloUP 7DSP ANALOG IN
ZnačkaMatch
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
7
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. HD
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 5 x 65 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. + 2 x 160 W
Max. (maximální) výkon na 4 ΩŠpičkovy výkon "Max.", který zesilovač dokáže vyvinout na velmi krátký čas. Relativně nedůležitý parametr. Jde hlavně o marketingový tah, jak na vysoká čísla nalákat zákazníka. 5 x 130 W
Max. (maximální) výkon na 2 ΩŠpičkovy výkon "Max.", který zesilovač dokáže vyvinout na velmi krátký čas. Relativně nedůležitý parametr. Jde hlavně o marketingový tah, jak na vysoká čísla nalákat zákazníka. + 2 x 320 W
Počet kanálů DSP procesoru8
Frekvenční rozsahSchopnost zesilovače reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší = věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 22000 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
< 0,03 %
Odstup signál/šumOdstup signálu od šumu znamená, že výstupní signál pokaždé obsahuje šum. Odstup signálu od šumu vyjadřuje, jak velký je podíl tohoto šumu ve srovnání s užitečným signálem. Udává se tzv. hodnota A, která nebere tolik v úvahu hluboké a velmi vysoké frekvence. To odpovídá charakteristice lidského sluchu, který na hluboké frekvence není tak citlivý, zejména pod 1 kHz. Čím vyšší hodnota, tím je na tom zesilovač lépe. 105 dB
Damping faktorDF - Damping Factor, neboli činitel tlumení. Je to poměr zátěže (repro + kabely, výhybka apod.) ku vnitřnímu odporu zesilovače. Čim je větší DF, tim jsou basy kontrolovanější. Zesilovače s nižším DF maj tendenci zahučívat. Zahučívání způsobí i subwoofery s vyššim Q v basreflexu a někdy i v uzavřence. > 100
Rozměry zesilovače46 x 130 x 153 mm

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.