Můj účet

Reproduktory Renegade RX52 MK2

koaxiální reproduktory, Ø 130 mm, 80 W RMS, 4 Ω, montážní hloubka 55 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Renegade RX52 MK2
Tip

Reproduktory Renegade RX52 MK2

Zvukově i výkonově velmi dobré 13 cm koaxiálních reproduktory, které patří k tomu nejlepšímu, co si můžete v ceně do 1000,- dnes pořídit.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Renegade RX52 MK2

  • Výborné zpracování.
  • Polypropylenová membrána.
  • Gumový závěs.
  • Extra pevný ocelový koš.
  • 3pásmové provedení.
  • Ochranné mřížky jsou součástí balení.
Katalogové čísloRX52
ZnačkaRenegade
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 3 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 160 W
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
65 - 20.000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 55 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - RX52 MK2
Stáhnout

Komentáře k produktu

13|Jan Koki , 03.09.2023, 13:44
Zdravím, zapojil jsem tyto reproduktory na rádio Nakamichi NQ512BB, a hrají nějak moc potichu, mám hlasitost na rádiu max 63, a myslím si že hrají jenom tak na 30%. V nastavení autorádia není nic co by pomohlo zvýšit hlasitost. Tak by mě jen zajímalo jakou mají citlivost. A jestli při zapojení fast-on kabelů je správně že ta širší koncovka fast-on je +plus. Myslím si že polaritu jsem zapojil správně.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 05.09.2023 15:54
Dobrý den Vážený zákazníku. Citlivost výrobce neuvádí, ale určitě nebude nijak extra vysoká. Větší faston je vždy plusová polarita. 
12|Daniel Jan , 01.06.2023, 07:09
Dobrý den ,hledám vhodné vodě odolné repro na Moto Harley Davidson s co nejlepším výkonem za rozumnou cenu v provedení jako Renegade RX52 MK2 , průměr 130 mm a k rádiu Aquatic AV AQ-MP-5BT-Hděkuji za odpověď
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 01.06.2023 14:48
Dobrý den Vážený zákazníku, obávám se, že Vám pouze na základě těchto informací nedokáži poradit vhodnou náhradu reproduktorů pro toto použití. Poprosím o zaslání informací ohledně motážní hloubky či umístění reproduktorů ve vozidle a případně také nějaké fotografie umístění na základě, kterých Vám poté velice rád pomohu s případným výběrem vhodného zboží. Kontaktovat nás můžete na mail dotazy@ahifi.cz . 
11|Michal Plech , 24.02.2021, 15:55
Dobry den, mám ford transit connect 2009 a repro je na odchodu, je možné tam dát tyto? Ve voze jsou pouze v předních dveřích a rad poslouchám hudbu nahlas tak potřebuji něco co zvládne víc než volume 15, rádio je original 6000 cd.Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 25.02.2021 13:00
Dobrý den Vážený zákazníku. Doporučil bych spíše použít redukční podložky a osadit 165 mm reproduktory. Nejlépe komponentní. Doporučit mohu Hertz K 165.
10|Josef , 21.02.2021, 10:43
Dobrý den.Budou tyto reproduktory pasovat do Dacia Duster? Děkuji.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 23.02.2021 12:26
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano, reproduktory lze do vašeho vozu osadit.
9|Olivier Ernsten , 16.10.2020, 19:10
Dobrý den, mám dotaz. jaký je rozdíl mezi těmito reproduktory a mezi Sinustec ST-130C reproduktory? ty Sinustec ST-130C mají lepší výkon a jsou levnější a tyhle mají menší výkon a jsou dražší..o co tu jde? Díky
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 19.10.2020 16:02
Dobrý den Vážený zákazníku. Jedná se o konstrukčně jiné reproduktory. Záleží na jaký zdroj je zapojujete. Pokud na zesilovač, je lepší volbou Sinustec. Pokud bude zapojení na rádio, je lepší volbou Renegade. 
8|Mirek , 04.06.2020, 20:11
Dobrý den.Prosím o radu.Které repro budou mít lepší zvuk,tyto Renegade RX52 MK2,nebo Hertz X 130,nebo by jste doporučil něco jiného v + - této cenové hladině???.Montáž bude na tovární radio bez zesilovače,jako druhý pár ...montáž komponentních není možná....Děkuji za odpověd M.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 05.06.2020 09:12
Dobrý den Vážený zákazníku, v dané cenové relaci je nejlepší volbou HERTZ X 130, mohu doporučit.
7|David , 20.04.2020, 11:14
Dobrý den, budou tyhle reproduktory pasovat do daewoo matiz? Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 20.04.2020 11:32
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze použít.
6|Miroslav Hasik , 21.10.2019, 18:37
Chci se zeptat jestli budou repro pasovat do Peugeot 307 sw do zadních dveří. Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 23.10.2019 11:53
Dobrý den Vážený zákazníku. Ano , reproduktory lze osadit.
5|Dejv , 14.08.2018, 13:51
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda tyto repro bezproblému zapojit na rádio Kenwood KMM-123Y, všiml jsem si, že radio už nemáte v nabídce, bez použití zesilovače, tedy přímo kabeláží do rádia (ne přes cinche, ale klasicky přes konektor), ptám se hlavně z hlediska impedance, zda-li to nebude dělat nějaký problém, popř. jaký průmě repro kabeláže použít?Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 14.08.2018 16:23
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze použít a pro zapojení na samotné autorádio jsou vhodné. Pro připojení bych doporučil repro kabel SINUS LIVE L-CCA-2,5mm.
4|Jakub Kollár , 26.03.2018, 21:49
Omlouvám se, že píšu podruhé, ale chtěl jsem se ještě zeptat, jestli je potřeba nějaká redukce nebo jak by se reproduktory zapojily ? Popřípadě jestli je všechno jako součást balení ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.03.2018 13:48
Dobrý den Vážený zákazníku, pro připojení lze použít adaptéry Renault.
3|Jakub Kollár , 26.03.2018, 21:46
Dobrý den, pujdou tyto reproduktory do Renault Megane 1, 2002?Myslím tím jestli to utáhne původní (tovární) rádio?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 27.03.2018 13:44
Dobrý den Vážený zákazníku, samotné autorádio samozřejmě nevybudí reproduktory na 100%, ale zmíněné repro je vhodné, pro tohle použítí, lze osadit.
2|David , 23.08.2017, 06:54
Dobrý den, omlouvám se že píšu podruhé, ale také by mě zajímalo kolik dB tyto repro mají. Zvládají dobře i středy a výšky?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 23.08.2017 17:21
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel výrobce citlivost neuvádí, z testování na demopanelu však víme, že je to přes 90 dB. Střední a výškové pásmo mají reproduktory velmi dobré.
1|David , 21.08.2017, 12:28
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda se tyto reproduktory hodí do Škody Felicie 96, mám zájem o průměrné bassy. Budou sedět i s radiem Kenwood KMM-123Y ?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.08.2017 13:25
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory jsou dobrou volbou, doporučuji. Zapojení, na autorádio Kenwood, není problém.

Hodnocení

Celkové hodnocení
95 %
17 zákazníků hodnotilo
14×
Anonymní uživatel
2. 10. 2023

Hraje to, na to že jsou ty reproduktory tak malé tak hrají docela dobře. Mřížka krycí se zkroutila jak na to posvítilo sluníčko.

Anonymní uživatel
12. 6. 2023

Dobré reproduktory za přijatelnou cenu, výkon je dostatečný do Peugeot 307cc.

Eliška Beutlová
27. 8. 2020

Hrajou skvěle, drátky mají úhledne konce a snadno se zapojují. Máme radost, Vincente.

Michal Ondriska
28. 7. 2020

Za tu cenu vzhledově i zvukově perfektní produkt.

Jiří Nožička
27. 9. 2017

Malý, ale výkonný za super cenu. Mohu jen doporučit. Mám ve svém Saxu 2001 dva páry a nemůžu si stěžovat :). Reproduktory parádně pasují do dveří na místo originálů.

Martin Baťa
17. 8. 2016

Reproduktory jsou velikostně přesné, sedí i do Peugeot 106, kam jsem je potřebovat. Díky tomu, že jsou třípásmové zní zvuk čistě i při přebasování. V balení i přední plastové krytky s kovovou síťkou, vruty a montážní materiál. jen mne mrzí, že v návodu je uvedena kabeláž 1,5mm2 a v balení byla sice s konektory ale cca 0,35mm2.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.