Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Focal PERFORMANCE PS 165FX

2 pásmové komponentní reproduktory
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Focal PERFORMANCE PS 165FX
Zapojeno v demopanelu
Katalogové číslo:PS165FX
ZnačkaFocal
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
komponentní 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 160 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91,3 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 28.000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 77 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. FLAX
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
ANO
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. ANO
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. ANO
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

7|Matej, 21.08.2016, 21:08
Dobry den,chcem sa spytat ci je k tymto reporoduktorom potrebny aj zosilovac alebo postaci OM radioTakysto sa chcem spytat ake reprodutory by ste doporucili k tymto do zadnych dveryVlastnim vozidlo Toyota Priusdakujem.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.08.2016 16:17
Dobrý den Vážený zákazníku, díky relativně vysoké citlivosti reproduktorů je možné je zapojit i na samotné autorádio. Zesilovač by byl samozřejmě lepší volbou a osobně si myslím, že by si ho tyto reproduktory i zasloužily. Vhodné zadní repro je pak například FOCAL PERFORMANCE PS 165.
6|Stanislav, 14.11.2015, 11:57
Dobry den neplanujete tento model davat do sveho panelu? chtel bych slyset rozdil odpoti gladenu SQL 165 ktere mam v aute dekuji za info
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.11.2015 19:36
Dobrý den Vážený zákazníku, aktuálně máme osazen model FOCAL PERFORMANCE PS 165F. Model FX prozatím osazovat nebudem.
5|Martin, 02.11.2015, 08:59
Dobry den, je podla Vasho nazoru k tymto repro vhodny zosilnovac Mosconi Gladen One 120.4? Dakujem.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 02.11.2015 09:44
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, velmi dobrá volba.
4|Peter, 21.04.2015, 10:13
Prosim Vas o radu, tieto reproduktory sa mi vojdu do prednych dvery na octaviu I?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.04.2015 14:05
Dobrý den Vážený zákazníku, montážni hloubka reproduktoru Focal Performance PS 165FX je 77mm, což je už poměrně hodně. Chtělo by poměřit, zda již nebudou zasahovat do okna.
3|Peter, 21.03.2015, 16:16
Dobry den, mohli by ste mi doporucit zosilnovac 4 kanalovy na tieto reproduktory. Dakujem
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.03.2015 21:01
Dobrý den Vážený zákazníku, pro reproduktory FOCAL PERFORMANCE PS 165FX bych doporučil například vynikající 4-kanál GLADEN RS 100C4 .
2|Peter, 15.03.2015, 09:21
Dobry den, mam na Vas tri otazky , prva otazka ci mam kupit lepsie audio kable do radia, aby to malo dobry zvuk, alebo stacia aj kable z vyroby?.. A druha otazka daju sa tieto reproduktory zapojit ako aktivne k procesoru?A co by som potreboval na aktivne zapojenie k procesoru vsetko?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.03.2015 20:50
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud nekoupíte nějakou opravdu hodně drahou kabeláž v řádu tisíců tak to smysl nemá. Na aktivní zapojení jsou. Co je potřeba k zapojení,No to musíte vědět Vy, já tohle vědět nemohu, pokud neznám Vaši konfiguraci.
1|Martin, 12.11.2014, 11:46
Dobrý den,podle některých testů to vypadá, že tyto repráky díky FLAX membráně znějí "neuvěřitelně přirozeně".Máte s nimi zkušenost, např. oproti PS 165V či jiným v dané cenové relaci?Díky.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.11.2014 21:12
Dobrý den Vážený zákazníku, máme v našem demopanelu Focal PS 165F a hrají špičkově čili potvrzuji, ano.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.