Můj účet

Reproduktory Focal PS 165FX

Ø 165 mm, 80/160 W, 4 Ω, 91,3 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 77 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Focal PS 165FX
Tip
Lepší produkt je na dosah
Focal ES 165 K za 11 990 Kč

Reproduktory Focal PS 165FX

Vynikající reproduktory, které dostaly i ocenění EISA. Nejvyšší model Performance, který nabízí kombinaci špičkového zvuku a pořádné porce výkonu v jednom. Doporučujeme!
Katalogové čísloPS 165FX
ZnačkaFocal
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 160 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91,3 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 28000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 77 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. FLAX (přísada lněného vlákna o hustotě 320 gr/m²)
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
OstatníSpeciální montážní materiál pro výškový reproduktor. výhybka s možností zapojení BI-AMP
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

4|Jiří , 01.04.2018, 20:44
Zdravím : chtěl bych tyto repro namontovat do Golfu 4 mám problem nebo je to ok?Díky za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.04.2018 16:31
Dobrý den, vejdou se bez problémů, ale je třeba použít podložky pod reproduktory.
3|Martin , 02.11.2015, 08:59
Dobry den, je podla Vasho nazoru k tymto repro vhodny zosilnovac Mosconi Gladen One 120.4? Dakujem.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 02.11.2015 09:44
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, velmi dobrá volba.
2|Peter , 21.04.2015, 10:13
Prosim Vas o radu, tieto reproduktory sa mi vojdu do prednych dvery na octaviu I?
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 21.04.2015 14:05
Dobrý den Vážený zákazníku, montážni hloubka reproduktoru Focal Performance PS 165FX je 77mm, což je už poměrně hodně. Chtělo by poměřit, zda již nebudou zasahovat do okna.
1|Peter , 21.03.2015, 16:16
Dobry den, mohli by ste mi doporucit zosilnovac 4 kanalovy na tieto reproduktory. Dakujem
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.03.2015 21:01
Dobrý den Vážený zákazníku, pro reproduktory FOCAL PERFORMANCE PS 165FX bych doporučil například vynikající 4-kanál GLADEN RS 100C4 .

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Petr Praha
13. 1. 2019

Vybral jsem si je a dojel osobně na prodejnu. Oznámil jsem, že instalaci si provedu sám a že půjdou do Passata B7. Prodavač mne upozornil, že by bylo dobré mít k tomu zesilovač kvůli buzení reproduktorů. Dále mi nabalil redukce do dveří a redukce na zapojení velkých reproduktorů. Je potřeba ještě redukce z ISO konektoru na cinche - to do zesilovače. Ale k věci ... instalace dopadla dobře, nicméně jsem na tom nechal cca 16 hodin práce. Tímto bych doporučil zvážit nechat to instalovat v servisu. Výsledkem je úplně jiný zvuk. Má barevnost. Má basy, ale úplně jiné ... hudba neduní, jsou slyšet jednotlivé složky. I zde se mi potvrdilo, že velmi záleží na zdroji zvuku. MP3 vám prostě požitek ze zvuku moc nedají. Sice to hraje lépe, ale není to ono. Ale FLAC z telefonu ... to se opravdu nechce ven z auta. Zatím ještě pořád nemám zapojený v cestě zesilovač. Ale i tak to hraje výrazně lépe a zatím nikdo to neměl šanci přehlédnout ... vlastně přeslechnout. Jestli někdo hledá dobrý zvuk za rozumné peníze, je tohle dobrá volba. Ale upozorňuji ... není to o dunění (ve smyslu Rychle a zběsile) ... je to spíš pro něco jako audiofilský zážitek (audiofilové berte prosím s rezervou).

Ohodnoťte produkt:

Montáže produktu

Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.