Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Gladen RC 130

75 W RMS, 3 Ω, montážní hloubka reproduktorů 55 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Gladen RC 130
TipAktualizováno
Poctivé 13 cm koaxiální reproduktory vhodné jak na autorádio samotné, tak na externí zesilovač. Membrána ze sklolaminátu. Gumová ochrana magnetu.
Katalogové číslo:RC 130
ZnačkaGladen
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Koaxiální 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 75 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 110 Watt
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 130 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 55 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Sklolaminát
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. SPR 431
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano - (kondenzátor)
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

3|Pavel, 06.08.2017, 12:10
Zdravím,Dúfam že mi poradíte.Rozhodujem sa medzi German maestro CS 5008 do predných dverí a CC 5008 do zadných dverí aleboGladen RSX 130 do predných dverí a RC130 do zadných.Ktoré z týchto dvoch by som si mal vybrať???Je to dosť zložite pre mňa. Všetky fakty ukazuju že by som si mal vybrať Gladen - vyššia citlivosť, viac výkonu RMS aj MAX.Jedine pro je že geram maestro je kvalita ale v denšnej dobe sú všetky značkove aj gladen docela dosť dobré.Je mi jasne že nedosiahnem boh vie aky zvuk len chcem čo najlepší aby to skratka dunelo kopalo :D
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 11.08.2017 17:24
Dobrý den, pokud Vám jde spíše o basy a výkon, tak doporučím Gladeny. German Maestro jsou zase o něco kvalitnější zvukově. Nečekejte ale od reproduktorů 130 mm nějaké výrazné basy.  
2|Kaplan007, 16.05.2015, 21:08
Ještě mě zaujaly komponentní AUDIO SYSTEM MX 130 PLUS V2 vzhledem ke své ceně. Ale předpokládám, že pokud se budeme bavit o komponentních, tak mi raději doporučíte připlatit si za gladen M?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.05.2015 13:42
Dobrý den Vážený zákazníku, s komponentními reproduktory AUDIO SYSTEM MX 130 chybu rozhodně neuděláte. Velmi dobrou volbou jsou také reproduktory MAC AUDIO STAR X 2.13.
1|Kaplan007, 16.05.2015, 10:59
Dobrý den,vepředu mám Gladen M 165. Doporučil byste do zadních dveří tyto koaxiály? Nebo byste spíše zvolil komponentní Gladeny i do zadních dveří? (Peugeot 307sw, 2004)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 18.05.2015 11:36
Dobrý den Vážený zákazníku, GLADEN RC130 je dobrá volba.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
4 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.