Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Infinity REF-9603IX

3 pásmové koaxiální reproduktory
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
6 x 9"
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Infinity REF-9603IX
Prodej skončil
Katalogové číslo:REF-9603IX
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
koaxiální 3 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 300 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
94 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ohm
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
46 - 21000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 6 x 9 palce
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 77 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
NE
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

10|Lukáš, 21.01.2016, 19:36
Jaky dvoukanal by se k těmto repro hodil děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.01.2016 09:52
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodným zesilovačem je například MAC AUDIO ZXS 2000.
9|n.k., 21.10.2015, 16:38
Zdravím, tieto repro na zosík (4x250) a na zadné plato ? alebo viete poradiť aj dačo lepšie v podobnej cenovej relácií ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.10.2015 17:18
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci opravdu velice dobrá volba - doporučuji.
8|RB, 16.01.2015, 19:47
dobrý den. chtěl bych poprosit,zda by jste mi poradil, o jaké síle by se měla použít kabeláž pro zapojení jen pro rádio a pak i třeba na zesilovač? děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.01.2015 13:55
Dobrý den Vážený zákazníku, v případě napojení na samotné autorádio použijte kabel o průřezu 2 x 1,5 qmm a pokud budete ovály zapojovat na externí zesilovač, zvolte kabel o průřezu 2 x 2,5 qmm.
7|René, 22.08.2014, 09:38
Dobrý den, zakoupil jsem od vás tyto reproduktory, a musím říct že i po zapojení na samostatné autorádio hrají velice slušn, jsem nnadmíru spokojený, takže děkuju moc za doporučení i Vaši ochotu :)
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 22.08.2014 10:46
Dobrý den Vážený zákazníku, jsem rád, že se Vám líbí stejhně jako nám. :o)
6|René, 13.08.2014, 17:52
Dobře, děkuji za odpověď a Vy už značku powerbass nevedete?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.08.2014 18:16
Dobrý den Vážený zákazníku, dovozce značky Powerbass se rozhodl, že už nebude do Evropy tuto značku dovážet, bohužel.
5|René, 13.08.2014, 16:40
Dobrý den, chci se zeptat,mám škodu fabii r.v.2002..mám v předu reproduktory Powerbass S-6C, a zajímalo by mně zda by tyto ovály byly vhodné do zadní plata?. A jestli by stačilo tyto repra připojit na samotne autoradio? děkuju za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.08.2014 18:45
Dobrý den Vážený zákazníku, kvalitou jsou tyto ovály ve své ceně top a mají i vysokou citlivost čili v kombinaci s Powerbass reproduktory a samotným autorádiem nevidím nejmenší problém.
4|Anonym, 03.02.2014, 21:08
Dobrý den, chci se zeptat jestli jsou tyto reproduktory vhodné k zapojení přímo na rádio?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 03.02.2014 22:34
Dobrý den Vážený zákazníku, ano jsou, mají vysokou reálnou citlivost, což je důležitý parametr pokud reproduktory dáváte pouze na samotné autorádio.
3|marek, 05.12.2013, 15:30
Dobrý den,zakoupil jsem u vás tyto reproduktory a namontoval je do zadního plata. Jsem velice mile překvapen! Reproduktory hrají skvěle a to i basovou složku. Dokonce uvažuji nad tím, že zatím odložím montáž subwoferu - tak dobré mi přijdou :-)
2|Michal, 18.10.2013, 10:35
Dobrý deň,chcel by som sa spýtať k týmto reproduktorom by sa hodili aké 2 pásmové kompá(165mm)? Chcel by som si vybrať medzi AUDIO SYSTEM MX 165 PLUS, POWERBASS S-6C, GLADEN M 165, alebo radšej niečo od Infinity? Ide mi hlavne o spoluprácu reproduktorov ako celku a ich vyváženosť. Za odpoveď vopred ďakujem.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 18.10.2013 11:31
Dobrý den Vážený zákazníku, zabarevním zvuku a vyvážeností bych zvolil k Infinity Audio System MX 165 PLUS. Kompa od Infinity už nenabízejí tak dobrý poměr cena/výkon jako dříve.
1|Zbyněk, 08.08.2013, 13:07
Dobrý den,měl bych takový dotaz, uvažuji o koupi reproduktorů:JBL GTO938INFINITY REF-9603IXRád bych si nechal poradit, jaké reproduktory jsou na tom zvukově lépe, jde mi spíše o kvalitu než výkon, popř. jakmile mi to časově vyjde, tak bych si je poslechl na Vaší pobočce.Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 08.08.2013 15:08
Dobrý den Vážený zákazníku, kvalita zvuku je lepší u Infinity, JBL je trošku zase lepší na basech.

Hodnocení

Celkové hodnocení
90 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.