Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

Reproduktory JBL CS760C

50 W RMS, 92 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, montážní hloubka repro. 59 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Komponentní
Reproduktory JBL CS760C
Prodej skončil
Katalogové číslo:CS760C
ZnačkaJBL
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 150 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
55 - 20000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 59 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. polypropylen
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
ANO (plnohodnotná)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. 0/+2 dB
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. NE
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)

Komentáře k produktu

19|Dominik, 24.05.2017, 21:33
Mám v Octavia 1 v předních dvěří original škoda středobasové repro a výškové repra ze sady Mac Audio MPExlusive 2.16 o které se tvrdí že je z lepšího a kvalitnejšího materialu než sada APM FIRE 2.16. Ty výšky nehrají špatně a od original výšek co mám ted v zadu je to sakra rozdíl a při velké hlasitosti řezají uši. Pro to bych je dal do zadních dvěří a do předních místo nich bych koupil sadu jbl cs760C o kterých se tvrdí že mají také ostré výšky. Protože když koupím sadu Mac Audio APM FIRE 2.16 tak se bojím že ty výšky jsou jiné než v MPExlusive. Je tam velký rozdíl ve výškových repro v sadě MPExlusive 2.16 a APM Fire 2.16? Vím že je tam materialový rozdil. Sady se liši i rms příkonem koukám. Je jasné že je lepší davat všechny výšky stejného typu. Proto nevím jak se mám rozhodnout. A další dotaz: Výhybka u sady JBL má výstup jak na středobass tak na výškové repro?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.05.2017 14:32
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych doporučil nekombinovat originální a aftermarket komponenty. APM FIRE hrají o malinko lépe, než řada MPE, ale každý má jiný vkus. JBL CS mají opravdu velmi ostré výšky, za sebe bych doporučil volit jiné repro, ale pokud Vám to takto vyhovuje, proč ne. Frekvenční vyhýbka je zde řešena jak pro výškové repro, tak pro středobas.
18|Dominik, 22.05.2017, 13:45
Dobrý den, v porovnání s Reproduktory Mac Audio APM FIRE 2.16 mají tyto JBL mít lepší a hlasitější výstup. Mám radio s dps prosesorem kenwood ddx7015bt a v kufru 4x12\" sw. Proč všude chválíte ty mac AMP FIRE 2.16 ? Mám to do O1 a budu tlumit dveře. Proto chci něco co bude hrát opravdu dobře.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.05.2017 17:17
Dobrý den Vážený zákazníku, uvedl bych na pravou míru tvrzení, že je všude chválíme. Chválí je spousta spokojených zákazníků, kteří zakoupili právě toto repro. To jest hodnocení a myslím, že více než objektivní. Reproduktory JBL CS760 nejsou špatné, ale mají velmi ostré výškové repro a bohužel i po korekci na vyhýbce. Při delším poslechu jsou výšky až nepříjemné. Pokud chcete něco, co bude hrát opravdu dobře, za přijatelnou cenu, doporučuji připlatit a volit například GLADEN ALPHA 165.
17|VK, 11.02.2016, 11:03
Dobrý den,potřeboval bych radu o kopě reproduktorů do 1800 Kč. Mám mitsubishi lancer sedan 2005. Známý mě doporučil tyto JBl, ale píšete tady, že jejich výšky jsou moc ostré což mi u hudby vadí asi nejvíc. Hodně poslouchám basové skladby, ale také si poslechnu vážnou hudbu. Díky za radu =)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.02.2016 11:13
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji připlatit a zvolit reproduktory HELIX BLUE B 62C.
16|JK, 24.12.2015, 16:57
Dobrý den, budou do Fabie I hatchback lepší JBL CS760C nebo HELIX BLUE B 62C?Nebude nějaký problém s montáží? Neplánuju žádný subwoofer.Popř. doporučte lepší repro kolem těch 2 tisíc.Autorádio - ALPINE UTE-81RDíky za odpověď :)
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 27.12.2015 08:46
Dobrý den Vážený zákazníku, Fabie první generace má omezenou montážní hloubku. Maximální možná montážní hloubka, pro bezproblémovou montáž, je 59mm. V cenové relaci okolo dvou tisíc bych doporučil reproduktory EXCURSION SX 6C.
15|Petr, 12.09.2015, 14:13
Dobrý den, jaké reproduktory jsou lepší MAC AUDIO PERFORMANCE X 2.16 vs. JBL CS760C ? a jestli se vyplatí něco málo přidat
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 14.09.2015 10:51
Dobrý den Vážený zákazníku, mě se více líbí zvuk Mac Audio Performace, který se tváří při delším poslechu jako vyspělejší a rozhodně méne otravný jako základní řada JBL, která má "řezače hlav". Tímto myslím agresivní výškáče.
14|mira, 28.08.2015, 19:58
ještě dodam mam radio Autorádio Pioneer AVH-2300DVD
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.08.2015 10:27
Dobrý den Vážený zákazníku, díky relativně vysoké citlivosti reproduktorů není problém.
13|mira, 28.08.2015, 19:48
Dobrý den jake repro mi doporučíte do renault megane II tyto nebo jine v cenove relaci cca 1800 dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.08.2015 10:23
Dobrý den Vážený zákazníku, Renault Megane II má osazeny pouze 130mm reproduktory. V tomto rozměru bych doporučil MAC AUDIO PERFORMANCE X 2.13.
12|šulda, 11.08.2015, 11:29
dekuji za radu
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.08.2015 12:35
Dobrý den Vážený zákazníku, rádo se stalo.
11|šulda, 09.08.2015, 20:33
dobry den dekuji za radu zbozi my dorazilo celkem rychle a jsem se vsim spokojen, jen bych jeste chtel vedet zda je lepsi vyrusit z auta vse originalniho repro visky vzadu i predu a dokoupit vse od jedne znacky ? a dale je jeste neco kvalitnejsiho nez toto od JBL priblizne do 2500 kc a co je lepsi komponetni nebo koaxialni vse jen na radio o vykonu 4x50 znacky pionir dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.08.2015 16:02
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud máte zakoupeny komponentní reproduktory, je v každém případě lepší originální výškové reproduktory odpojit a na jejich pozici osadit výškové reproduktory ze sady JBL. Řada CS je základní řadou od JBL, vyšší řada je například GX nebo GTO. Lepší volbou jsou jednoznačně komponentní reproduktory.
10|šulda, 28.06.2015, 14:32
dobrý den chtěl bych koupit tyto repra do vozu Opel vectra b rv 98 mám tam pořád origo, jaké by ste my doporučil redukce ? dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.06.2015 12:11
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji přikoupit MDF podložky Opel.
9|roman, 28.06.2015, 02:02
Dobrý den ,rád bych se zeptal či budou tyto reproduktory pasovat do Seat Cordoba 6L 2003, či jaká případná alternace cca do 2 tisíc ,připojeno jen na radio , děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.06.2015 12:02
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych velmi dobré reproduktory MAC AUDIO PERFORMANCE X 2.16.
8|Pavel, 22.06.2015, 18:26
dobrý den, jaký je rozdíl mezi těmito a dražšími Reproduktory JBL GT7-6C popřípadě nějaké osvětčené repro do fabie I do 2000kčabych si polepšil oproti originálním. a připojení jen na radio
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.06.2015 10:15
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o variantu s krycími mřížkami a bez. Osobně bych volil vyšší řadu a to JBL GTO6508C.
7|Jiří Bobr, 15.06.2015, 21:46
Dobrý den,hledám nějaké slušné repro do octavia 1 ,místo origo reproduktoru a origo výšek,aby výšky u nových reproduktoru pasovala do origo domecku? Děkuji za radu cena do 2000 ,ve dveřích jsou mdf podlozky
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 16.06.2015 12:36
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych reproduktory MAC AUDIO PERFORMANCE X 2.16.
6|Miki, 02.03.2015, 21:12
Dobrý den, mám Peugeot 207 r.v.2008 5dv. a chtěl bych poradit s výběrem repro do dveří, hlavně co se montážní hloubky týče jestli se mnou vybrané možnosti vejdou (+napojení na rádio AlpineCDE-180R)Líbí se mi tyto JBL comp. spolu s coax.CS762popř. U-dimension EL comp6+Coax6nebo MacAudio APM fire 2.16+16.2U posledního jmenovaného je výhybka na komp.repro psaná (na kondenzátoru) oproti dvoum výše jmenovaným (kde je na kabelu). Jaký je v tom rozdíl a co by jste mi teda doporučili z těch tří?Díky!
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 02.03.2015 22:54
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud bych měl hodnotit zvuk tak na 1. místě budou u-Dimension, na druhém Mac Audio a na třetí pozici repro JBL CS. To, že je výhybka ve formě kondenzátoru nemá někdy žádný vliv na kvalitu zvuku čili v tom prosím nehledejte problém. Pokud někdo pochybuje, doporučuji návštěvu kamenné prodejny, kde si můžete všechny tyto reproduktory poslechnout na vlastní uši. Pokud chcete investovat, zvolte u-Dimension. Pokud se chcete držet při zemi, šáhněte po Mac Audiu.
5|MC, 27.02.2015, 10:36
Měly by se vejít, nebo se vejdou? :-) Já jen abych nepořídil konfiguraci těchto repro a podložek 36mm a pak nemusel řešit vrácení zboží. Máte to vyzkoušené? Díky moc.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.02.2015 16:04
Pokud jste šikovný, tak se Vám je tam podaří nainstalovat.
4|MC, 27.02.2015, 10:03
Máte někdo zkušenosti s montáží těchto reproduktorů do Fabie I? Případně jak vysoké podložky jsou potřeba? Díky
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.02.2015 10:05
Dobrý den Vážený zákazníku, tyto reproduktory by se tam měly vejít na knop. Potřebné MDF podložky: http://www.ahifi.cz/mdf-podlozky-pro-volkswagen-skoda.html
3|Tomas Vopat, 15.01.2015, 15:24
Kdyz bych se rozhodl pro značku JBL, abych mel cele ozvuceni od této značky, jaké kompa od tohoto výrobce byste vybral?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.01.2015 17:02
Moje doporučení je na JBL GTO6508C.
2|Tomas Vopat, 15.01.2015, 14:55
Dobry den, zapomněl jsem zmínit ze reproduktory půjdou do Škody Fabia 2001, kde jak vite je problém s montazni hloubkou (max 60mm). Jsou výšky vyrazne i v obou variantach nastveni vyhybky? Pomohlo by radio s DSP procesorem, kde se da kazdy zvuk detailneji nastavit? Nebo bude lepší si připlatit za JBL rady GX nebo jsou na tom s vyskami stejně? Popřípadě jine návrhy i za předpokladu vyssi pořizovací ceny?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.01.2015 14:57
Jak hrají GX nevím, ty jsme netestovali. Výšky mají takový charakter a myslím, že to moc nevyřešíte nastavením. Pokud je stáhnete, bude jich zase málo. Nám se v této ceně líbí Mac Audio APM FIRE 2.16.
1|Tomas Vopat, 15.01.2015, 08:36
Dobry den, rad bych se zeptal jak jsou na tom s kvalitou zvuku tyto JBL? Popřípadě jaké jiné kompa do 2000,- by jste doporučil. V plate mam ovaly JBL ze série GT a subwoofer také JBL ze série GT který je napojeny na zesilovac Mac Audio MPE 2.0 XL. Ovaly i predni kompa napojeny pouze na radio JVC. Rad bych ovsem mel celistvé ozvuceni od JBL pokud jsou tyto kompa rozumna koupe. Dekuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.01.2015 13:35
Dobrý den Vážený zákazníku, nám se do 2000,- nejlépe osvbědčily kompo. reproduktory od Sinus Live: http://www.ahifi.cz/reproduktory-sinus-live-sl-165w-neo-13s.html. Tyto reproduktory JBL na porvní poslech nehrají špatně, ale časem se Vám budou zdát výšky hodně řezavé a až moc výrazné.

Hodnocení

Celkové hodnocení
88 %
5 zákazníků hodnotilo
Ondra
7. 6. 2017

Vyzkoušeno a hrají perfektně

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.