Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Mac Audio MPExlusive 2.16

70 W RMS, 90 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, montážní hloubka repro. 57 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Reproduktory do auta
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Mac Audio MPExlusive 2.16
Prodej skončil
Výhodou systému 2-pásmových komponentních reproduktorů MPE 2.16, je vstřikovaná polypropylenová membrána se zvýšenou výztuží hran. To účinně eliminuje rušivé dílčí vibrace a vytváří přirozený zvuk. Výškový reproduktor potažený hliníkovou vrstvou, kvalitní gumový závěs a systémem Klippel optimalizovaný výkon a magnetické pole reproduktoru. Součástí balení je designová plastová ochranná mřížka s gravírovaným logem Mac Audio. Reproduktory Mac Audio, které jsou postavené na dlouhou životnost a výdrž!

Další reproduktory značky Mac Audio si můžete prohlédnout v celé kategorii, kde vám nabízíme celou řadu různých druhů.
Katalogové číslo:MPE 2.16
ZnačkaMac Audio
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 70 Watt
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 280 Watt
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
36 – 26.000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 57 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hliníkový povrch
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (na kabelu)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ne
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Český návod - Mac Audio MPExlusive 2.16
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

14|stevo, 21.10.2017, 21:05
Dobrý deň Prosím vás budú mi pasovať tieto reproduktory do Dacia Sandero ďakujem
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.10.2017 12:55
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory budou pasovat. Doporučuji pro instalaci použít podložky Dacia.
13|Va, 15.10.2017, 23:16
Dobrý den.Doporučili by jste mi tyto reproduktory do vozu škoda octavia combi 1,9 tdi rok vyroby 1999 ? Dekují.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 16.10.2017 15:39
Dobrý den, v dané ceně jsou to momentálně cenově bezkonkurenční reproduktory, takže určitě doporučuji. Nezapomeňte na MDF podložky do Octavie I.
12|Pavel, 03.10.2017, 15:36
Dobrý den,Doporučili by jste mi tyto reproduktory do vozu Alfa Romeo 156 SW rv 2003 ?Bude mi stačit tato sada na instalaci,či potřebuji k výměně nějaké věci navíc ?Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.10.2017 17:44
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych spíše sadu MAC AUDIO APM FIRE 2.16. Pro připojení lze použít adaptér Alfa. Více není nutností, ale doporučil bych vytlumení dveří.
11|Jan, 18.09.2017, 11:03
Zakoupil jsem je u vás a nainstaloval jsem je do VW Golf IV a velký zklamání... Originální vw hrají daleko více, zapojeny na radio pioneer 4x50 W.Sotva dám vyšší hlasitost a už praskají a vydávají šum. (Kabeláž a montáž mám perfektně zapojenou, myslíte že jde o špatné kusy reproduktorů? Nějaké kazové ? Protože jaké koliv repro jiné značky by hráli lépe než tohle, např. o několik set korun levnější repro zn. Sencor. A ještě otázka jestli musí být zapojeny i výškové reproduktory, třeba má ta výhybka (kondenzátor) vliv na pásmo i pro ten středobass. Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 19.09.2017 15:35
Dobrý den Vážený zákazníku, vzhledem k Vašemu dotazu na vyhýbku bych možná raději prošel instalaci ještě jednou, zda je opravdu zapojeno správně...Další věc je nastavení autorádia, velmi oblíbené nastavení je loudness funkce na plno, basy na plno a powerfull ekvalizer - to logicky nemůže repro zvládnout. Repro značky Sencor v žádném případě nehraje lépe, na druhou stranu zakoupil jste nejlevnější komponentní reproduktory, které máme vůbec v nabídce, je třeba počítat, že tomu bude také odpovídat zvuk. Zda se jedná o vadný kus těžko hodnotit takto na dálku, samozřejmě lze zaslat k reklamaci.
10|Daniel, 13.09.2017, 21:52
Dobrý den,Vzhledem k tomu, že jsou v akci, doporučil by mi někdo nějaké jiné repro, do 1500 ? Plus je možnost je nainstalovat do 306 sedan, do předních dveřích bez podložky ? Zapojené budou na kenwood km302bt, a zesilovat přední reproduktory nehodlám.Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.09.2017 13:42
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučil bych reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.16, které budou lepší volbou. Instalace je pravděpodobně možná bez podložky, nemáte sice uveden rok výroby, ale u většiny 306ek tomu tak je.
9|David, 19.08.2017, 12:48
Dobrý den, chci se zeptat zda tyto reproduktory budou pasovat d vozu Opel Astra g hatchback pěti dveřák rok výroby 1998 s redukcí rámečkem počítám průměr předních je 165mm ale spíš mi jde o hloubku děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.08.2017 12:11
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory lze osadit, s montážní hloubkou by problém být neměl. Doporučil bych však spíše řadu APM FIRE.
8|Miroslav, 08.06.2017, 13:08
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jestli tyto reproduktory mají i montážní sadu pro uchycení výškového reproduktoru na palubní desku/ dveřní panel zvenku. Předem děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.06.2017 16:49
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, instalační domečky jsou součástí balení.
7|Martin, 23.02.2016, 13:32
Dobry denChcem sa opytat, ci je zvukovy rozdiel medzi tymito repro Mac audio MPE 2.16 a Mac audio APM FIRE 2.16, nejde mi o pomer cena/vykon ale o kvalitu/detailnost zvuku reproduktorov.Za odpoved vopred dakujem.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 23.02.2016 15:22
Donbrý den Vážený zákazníku, ano, po zvukové stránce jsou lepší reproduktory MAC AUDIO APM FIRE 2.16.
6|Václav, 25.01.2016, 22:51
Dobrý den můžu mít otázku jaký materiál je použít na výškách? Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 26.01.2016 10:01
Dobrý den Vážený zákzaníku, jedná se o hliníkem potaženou tkaninu - dle informací výrobce.
5|Petr, 28.11.2015, 08:02
Dobrý den. Rád bych se zeptal zda-li jsou tyto reproduktory vhodné pro přímé napojení na rádio bez zesilovače. Mám je připojené na rádio Pioneer DEH-X5800BT a přijde mi, že musím vytáčet hlasitost při poslechu rádia hodně doprava. Při MP3 je to v pohodě. Děkuji za info.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 29.11.2015 09:22
Dobrý den Vážený zákazníku, díky vysoké citlivosti jsou reproduktory vhodné pro zapojení na samotné autorádio. Ohledně hlasitosti doporučuji nahlédnout do nastavení, u některých jednotek lze nastavovat pro jednotlivé zdroje zvlášť.
4|David, 21.10.2015, 04:07
Dobry den,rad bych se zeptal, ktere repro by jste mi doporucil v teto cenove relaci do prednich dveri Felicie pripojene pouze na radio Sony CDX-GT616U. Rozhoduji se mezi temito a AUTOTEK A6.2C. Mate k temto reproduktorum i redukce? Dekuji za info
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.10.2015 09:04
Dobrý den Vážený zákazníku, v této cenové relaci je MAC AUDIO APM FIRE 2.16 velice dobrou volbou, doporučuji. Redukce máte na mysli jaké? Pokud MDF, doporučuji zvolit universální, dle vzdálenosti od tapecírunku.
3|Vojtěch, 12.02.2015, 01:04
Dobrý den chtěl bych se zeptat které s těchto dvou PIONEER TS-G173CI nebo ty Mac jsou co se týče dynamiky čistého zvuku lepší :) díky za info
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 12.02.2015 10:47
Dobrý den Vážený zákazníku, v ceně do 1500,- se nám nejlépe osvědčili Mac Audio APM FIRE 2.16.
2|Jiří, 07.08.2014, 08:12
Dobrý den, jsou tyto lepší než MAC Audio APM 2.16 Fire? Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.08.2014 09:22
Dobrý den Vážený zákazníku, řada MPE není zvukově lepší než APM FIRE. U řady MPE připlácíte za použité materiály a za design.
1|Anonym, 30.03.2014, 23:17
zdravim,koukam že je mate zapojene v panelu,co kvalita zvuku???jak si vedou s JBL CS-6C????diky za odpověd
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 31.03.2014 01:33
Dobrý den Vážený zákazníku, JBL CS-6C jsou dynamičtější, ale hodně lidem vadí písklavé výšky JBL, které jsou zase lepší u Mac Audio MPE.

Hodnocení

Celkové hodnocení
88 %
17 zákazníků hodnotilo
13×
Radek Herel
4. 11. 2017

Čistý zvuk, skvěle basuji, reproduktory stíhají. Jediná výtka, mám je zapojené v AR 156, výšky občas zachrastí, nejspíš kvůli napojení. Rádio má zvlášť výstup na výšky, tak proto.Jsem velice spokojen. S tlumením bude zvuk mnohem účinnější, časem dokupuji.Vřele doporučuji včetně e-mailového poradenství.

Radek Nitka
24. 9. 2017

výborné reproduktory mají dobré basy

Jan
18. 9. 2017

Nainstaloval jsem je do VW Golf IV a velký zklamání, originální vw hrají daleko více, zapojeny na radio pioneer 4x50 W.Sotva dám vyšší hlasitost a už praskají a vydávají šum.

Pavel Džambik
3. 9. 2017

Slušně podané basy, ale trochu na úkor středů. Jinak nemám co vytknout, za ty peníze hrajou velmi slušně a příjemně.

Ověřený uživatel
6. 8. 2017

očekávaní bylo větší ale hraji dobře

Robert Urbanides
28. 7. 2017

namontováno na Lacia libra, přední dveře , hrají super

Ověřený uživatel
15. 7. 2017

pohledově a materiálově dobře zpracované, ale jinak velice spatně hrající repro, citlivost o hodně menší něž original blaupunkt repro v OI a ani při zapojení na zesilovač zvukově nepřekonají original repro

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.