Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Reproduktory Mac Audio Performance X 69.3

120 W RMS, 91 dB (SPL 2,83V/1m), 4 Ω, montážní hloubka repro. 84 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Mac Audio Performance X 69.3
-30 %
Poslední kusy
Výborné ovály z nejvyšší modelové řady Mac Audio Performance X za akční výprodejovou cenu, která se už nebude opakovat.
Katalogové číslo:PERFORMANCE X 69.3
ZnačkaMac Audio
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
koaxiální 3 pásmové
RMS výkonRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 120 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 480 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
32 - 26000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 6 x 9"
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 84 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. polykarbonát
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. polykarbonát
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
ANO (kondenzátor)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. NE
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. ANO
Odkazy:Oficiální webová prezentace (anglicky)
Český návod - Mac Audio Performance X 69.3
Zobrazit návod

Komentáře k produktu

12|Jirka, 20.09.2017, 17:51
Dobrý den, mám bmw e36 compact chtěl bych tyto reproduktory dozadu místo původních nokia, půkde to? Budou hralt solidně v kombinaci s rádiem pioneer mvh-160UI? Díky.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 21.09.2017 13:00
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel nikoliv. Jak jsem již odpovídal na Váš dotaz v emailu, osadit lze 130mm repro a potřebné jsou podložky.
11|Jan, 29.08.2017, 21:52
Dobrý den, osadil jsem tyto reproduktory do zadních dveří audi 80b4 společně s rádiem Pioneer MVH-190UI. Bylo osazení do dveří dobrou volbou, nebo to byla chyba? Po případě jaké reproduktory bych mohl k tomuto audiu ještě použít? Napadlo mě si je zakoupit ještě jednou a osadit je do plata. Jak se na to bude tvářit rádio, když bude osazené dvěma páry těchto reproduktorů? Díky za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.08.2017 13:18
Dobrý den Vážený zákazníku, předpokládám, že jsme již spolu včera tento dotaz vyřešili :-)
10|Jirka, 27.07.2017, 14:50
Dobry den,jsou vhodne do Octavky I ? Popripade nejaky typ i predni reproduktory + vysky i do zadnich dveri....ze by i vyhodny set od Vas. Dekuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 28.07.2017 15:39
Dobrý den Vážený zákazníku, zmíněné reproduktory vhodné jsou, pokud se je chystáte osadit do zadního plata. V případě, že se osazuje koaxiální repro, pro zadní pozice, již se neosazují výškové reproduktory, do zadních dveří. Vhodné přední reproduktory jsou například GLADEN ALPHA 165, v setu, společně s potřebnými podložkami.
9|Adam Venzara, 29.06.2017, 21:21
Dobrý den, jsou tyto reproduktory lepší než Mac Audio APM FIRE 2.16 ?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 03.07.2017 11:59
Dobrý den Vážený zákazníku, nelze porovnávat komponentní repro, v rozměru 165mm a koaxiální repro, v rozměru 6x9 palce. Pokud se bude osazovat do zadního plata, je lepší volbou Mac Audio Performance X 69.3.
8|David, 07.05.2017, 18:56
Dobrý den, chci se zeptat jestli by byly tyto reproduktory vhodné do Ford Focus MK1 do dveří popřípadě jak složité by byla výměna (stačí je jen vyměnit za staré?)
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 09.05.2017 15:40
Dobrý den, nikoliv. Ve vašem voze jsou reproduktory o rozměru 5x7". Doporučejeme je spíše nahradit pomocí redukce reproduktory o rozměru 165 mm. Podívejte se na naše sety do Ford Focus.
7|Jan ŠIMEK, 30.11.2016, 19:12
Dobrej, chtěl bych se zeptat jakej zesilovač by jste doporučili k tomu to páru reproduktorů. Děkuji za odpověď a Váš čas.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.12.2016 11:47
Dobrý den Vážený zákazníku, vhodnou volbou zesilovače je například MAC AUDIO MPE 2.0 XL.
6|Erikson, 14.11.2016, 17:40
Dobrý den chtěl by sem se zeptat jaký jsou ty repraky či dobře mají basujou
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.11.2016 13:55
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, reproduktory jsou dobrou volbou.
5|Radek, 07.01.2016, 20:27
Zkoušel jsem posílat e-mail s fotkami, ale nelze jej odeslat. Nevim proč. Posílal jsem to na dotazy@ahifi.cz. A zkoušel jsem i volat na linku pro dotazy a nikdo se nehlásil. Volal jsem okolo 15h, hned po rozbalení zásilky.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 08.01.2016 10:35
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel email nedorazil. Za nedostupnost linky se omlouváme, pravděpodobně se prodejci věnovali zákazníkům na kamenné prodejně. Pokud je poškozen reproduktor, pošlete nám balení zpět, vyměníme.
4|Radek, 07.01.2016, 15:37
Dobrý den, včera jsem si objednal u Vás tyto repro plus ještě jedny a dneska mi došly. Ale u těchto repro, konkrétně u jedno je ten střed asi ulomený. Pokus o instalaci neproběhl, teď jsem je rozbalil.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.01.2016 20:18
Dobrý den Vážený zákazníku, netuším, co se stalo, ale pokud něco došlo poškozené, doporučuji to řešit standartní cestou, čili prosím zavolat nebo poslat email s vyfoceným problém a my Vám dáme obratem vědět, jak se to ve Váš prospěch vyřeší. Děkuji.
3|Ondřej Hrubý, 29.12.2015, 22:18
Dobrý den,hodlám u Vás ve své Octavii 1 combi vylepšit stávající originální audio a rád bych se informoval zda budou tyto reproduktory vhodné jako součást upgradu? Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 30.12.2015 07:41
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud myslíte umístění na zadní plato tak ANO, za danou cenu se jedná o nadprůměrné reproduktory s vysokou citlivostí.
2|Jakub Ďuriš, 07.09.2015, 13:39
Dobrý denMám radio JVC KD-R332 a reproduktory ve předních dveřích Philips GTP 1320. A uvažuji o reproduktorech do zadního plata. Myslíte že by do tyhle repro sedly do setu co mam? popřípadě jaké by jste doporučil.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.09.2015 16:19
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory MAC AUDIO PERFORMANCE X 69.3 jsou dobrou volbou.
1|Robert Ďureje, 14.02.2015, 14:38
Zdravim... ako hraju tieto repro?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 15.02.2015 20:55
Dobrý den Vážený zákazníku, na svoji cenu se jedná o zvukově nadprůměrné ovály. Nic jim nechybí a nejsou s nimi problémy s reklamacemi.

Hodnocení

Celkové hodnocení
97 %
18 zákazníků hodnotilo
15×
Ověřený uživatel
30. 10. 2017

Vymena po JVC, neporovnatelne dynamickejsie. som spokojny

Ověřený uživatel
16. 10. 2017

Dobrý poměr cena/výkon. Chvíli odpadávala ochranná mřížka.

Miloš Réda
15. 9. 2017

je to palba za ty love doporučuji

Marek Mašek
18. 8. 2017

Za tu cenu super. Můžu jedině doporučit.

Pavel Kukla
28. 5. 2017

dobré, hezké a hrajou akorát bych k tomu prosil silnější kabely.. S těma co jsou v balení to hraje špatně .

Daniel Haborák
7. 2. 2017

Nad očekávání

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.