Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Sinus Live SL-165W + NEO-25S

Ø 165 mm, 100/140 W, 4 Ω, 90 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 66 mm
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Komponentní
Reproduktory Sinus Live SL-165W + NEO-25S
Prodej skončil

Reproduktory Sinus Live SL-165W + NEO-25S

Nejpovedenější reproduktory od Sinus Live, které zaručují za uvedenou cenu opravdu dlouhou životnost a velmi dobrý zvukový projev. Inovovaný model má větrací otvory v koši, polypropylenová membrána je 100% odolná proti vlhkosti a gumový závěs vydrží několikanásobně déle než pěnový. Membrána má navíc na 5 místech prohloubení, které je zde kvůli pevnosti a tlumení nežádoucích rezonancí při vyšších výkonech. Tyto reproduktory mají reálný výkon 100 W RMS a je možné je bez problémů zapojit na externí zesilovač. Budete překvapeni, jaký zvuk a výkon dokáží tyto reproduktory zahrát!
Katalogové číslo:13786
ZnačkaSinus Live
Odkazy:Oficiální webová prezentace (německy)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 140 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
90 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
30 - 22 000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 66 mm
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. Polypropylen s karbonovými vlákny
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ne

Komentáře k produktu

15|Pavel 807, 30.08.2016, 11:18
Možná si odpovím správně sám - zdá se, že ke středobasům je výhybka zapojena paralelně a k výškáči sériově, čili patří před výškáč.Jak si stojí SINUS LIVE SL-165W a GLADEN ALPHA 165 vzhledem k již nedostupným AUDIO SYSTEM MX 165 PLUS pokud jde o komplexní podání zvuku i ve středních a vysokých frekvencích? Nebo se v nabídce do 3000,- objevil jiný faforit? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.08.2016 17:06
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych volil reproduktory GLADE ALPHA, které jsou vpodstatě náhradou za zmíněný AUDIO SYSTEM. Vyhýbka je zde řešena pouze pro výškový reproduktor a v této cenové relaci budeme těžko hledat lepší volbu.
14|Pavel 807, 29.08.2016, 15:27
Dobrý den. Řeším ozvučení Peugeotu 807, kde nejsou výškové reproduktory na dveřích ale u čelního skla. Rád bych reproduktory s výhybkou. Mám zvolit například tento systém a k výškovým repro dát pouze kondenzátory, nebo by tím znatelně utrpěla kvalita a chtělo by to koupit ještě další výhybky?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 30.08.2016 16:44
Dobrý den Vážený zákazníku, nerozumim zcela dotazu. Zmíněné repro je včetně frekvenční vyhýbky, lze tedy použít.
13|Koudy, 14.11.2015, 18:42
Dobrý den, chtěl bych se eště zeptat jestli jsou lepší tyto SINUS LIVE SL-165W + NEO-25S nebo GLADEN M 165 V2 při zapojení na originalní autoradio ve škodě rapid v předních dveřích. Předem děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 15.11.2015 20:52
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych doporučil reproduktory GLADEN M 165 V2.
12|Koudy, 10.11.2015, 11:09
No kdybych použil MDF kroužky tak by se tam měl vejít je to r.v. 2015. A eště bych měl dotaz na hloubku repro aby to nevadilo oknu při plném stažení okna. Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.11.2015 12:08
Dobrý den Vážený zákazníku, při správné volbě podložek by neměl být problém s osazením. Pro úplnou jistotu však doporučuji přeměřit. Montážní hloubka středobasu Sinus Live SL-165W je 66mm.
11|Koudy, 09.11.2015, 21:55
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda se vejdou tyto reproduktory do předních i zadních dveří Škody Rapid. I výškové repro jestli se vejde do origo domečků. Předem děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.11.2015 08:21
Dobrý den Vážený zákazníku, první modely Rapidu, mají osazeny v předních dveřích reproduktory v rozměru 130mm. a v zadních již 165mm. Poté již bylo osazeno 165mm vepředu i v zadu. Doporučuji zkontrolovat přímo ve voze. Výškové reproduktory vejdou.
10|Lukas, 07.11.2015, 14:52
Dobry den,mam octaviu 1 a po dhom hladani a porovnavani som sa rozhodol pre tieto repro do prednych dvery.Po Vasom odporucani vytlmit dvere a kupit repro som velmi spokojny a ty,ktory rozmyslaju o kupe tychto repro do octavii 1 len odporucam.Dakujem ahifi tymu za rychlu odpoved a komunikaciu.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.11.2015 07:55
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za recenzi. Jsme opravdu rádi, že jste spokojen.
9|Jan, 05.12.2014, 23:50
Dobrý den , chtěl bych se zeptat jaké kvalitní repro do škoda Fabia I do 2500? Predem dekuji za odpoved
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 07.12.2014 20:12
Dobrý den Vážený zákazníku, tyto Sinus Live se tam bohužel na hloubku nevejdou. My instalalujeme do Fabie 1 Excursion SX 6C při použití MDF podložek MDF-D.21. Viz. např. ZDE: http://www.ahifi.cz/clanky/detail/montaz-prednich-reproduktoru-a-vymena-auto-anteny-skoda-fabia-1.htm
8|Jura Dávid, 14.04.2014, 12:44
Dobrý deň.Chcel by som sa opýtať, že aká je skutočná montážna hĺbka sýchto reproduktorov.Vy uvádzate že je to 67 mm, no na stránkach výrobcu som našiel 70 mm.Ak som správne meral, tak mám pri stiahnutom okne od hornej hrany terajšieho plastového redukčného krúžku po sklo presne 70 mm a teda je to úplne natesno. Sklo sa samozrejme vo vodítkach mierne hýbe smerom k reproduktoru... Auto je Nissan Patrol Y61.Nemáte náhodou nejaký nákres s rozmermi reproduktoru?Je možné zapojiť tieto reproduktory na autorádio Blaupunkt Madrid RCM 148 s výkonom "4 x 23 Watt Sinus podľa DIN 45 324 pri 14,4V, 4 x 35 Watt max.Power" ?S pozdravomJuraj
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 14.04.2014 13:48
Dobrý den Vážený zákazníku, montážní hloubka je 66 mm, nákres výrobce bohužel neposkytuje, je mi líto.
7|Tomas, 25.12.2013, 13:29
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu. Dostal som ako darček Sinus Live SL165W+Neo13s. V komentári k týmto reproduktorom zákazníkovi radíte, že výšky hrajú mizerne. V komentári k SL165W+Neo25s potvrdzujete, že sa jedná o veľmi dobré reproduktory. Je medzi Neo13s a 25s taký citeľný rozdiel v reprodukcii vysokých tónov? Predpokladám, že oba modely majú stredobasoový rep. rovnaký. Oplatí sa vymeniť 13s za 25s? Dodatočne by som sa chcel spýtať aké rádio by ste k týmto repro doporučovali (bez zosilňovača), zvažoval som niečo od Alpine? Výkon nie je tak podstatný, ako presnosť a harmónia podaného zvukového prejavu. Za radu ďakujem.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 25.12.2013 14:12
Dobrý den Vážený zákazníku, mezi výškáče NEO-13S a NEO-25S je opravdu rozdíl s tím, že NEO-25S hrají hodně slušně, to se o NEO-13S říct úplně nedá. Středobas je stejný, ano viz. označení. Výměnu doporučuji pokud si chcete zvuk vylepšit. Z rádií bych doporučil se držet značek jako je Kenwood, Pioneer či Alpine, kde u Alpine dnes zákazník už zbytečně platí za značku.
6|Th0mas, 17.05.2012, 17:43
Ještě otázka k předchozímu příspěvku. Doporučíte mi zesilovat k těmto reprákům? Tedy 4x 4ohm? Mám koupit zesik na 100w RMS nebo postačí nižší watáž?Díky za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 17.05.2012 18:34
Dobrý den Vážený zákazníku, k těmto reproduktorům je vhodný například zesilovač Mac Audio MPX 4500.
5|Th0mas, 17.05.2012, 17:39
Dorbý den, hledal jsem na netu, ale bohužel nedohledal. Tak se obracím na vás. Plánuju koupit tyto repro do vw passat 3c r.v.2005 a k tomu mdf redukce. Zajímá mě jestli se do předních i zadních dveří vejdou i s redukcí aniž bych musel nějakým způsobem zasahovat do tapecu.A k výškám, nebude problém tyto výškáče nahradit za originální?Děkuji za odpověď
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 17.05.2012 19:15
Dobrý den Vážený zákazníku, k instalaci stačí použít redukční kroužky, pak není třeba nic dalšího upravovat. Výškače Sinus Live jsou dost velké, ale dle informací od montážníka by se tam vejít měly.
4|Anonym, 01.07.2010, 05:09
dobrý den hledám vhodné repro na zadní plato, které dokáže zahrát kvalitně bas, nejde mi ani tak o hlasitost jako o kvalitu basu. mám malý kufr a tak hledám řešení bez použití subwooferu. můžete mi poradit ? velice děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.07.2010 05:58
Dobrý den Vážený zákazníku, pokud hledáte dobré reproduktory do zadního plata tak bych spíše vybíral mezi ovály než mezi komponenty. Moje doporučení je na oválné repro JBL GTO938, které hrají i na samotné rádio velmi dobře pokud jde o basy.
3|Jarda, 05.10.2009, 17:41
Děkuji za Vaši odpověď. A musím také pochválit Váš obchod jako již mnozí přede mnou. Jen tak dál!!!
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 05.10.2009 19:28
Děkuji Vám za Vaši pochvalu.
2|Jarda, 04.10.2009, 20:14
Dobrý den,chtěl bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi těmito reproduktory a reproduktory SINUS LIVE SL F-165. Mám na mysli pouze ty basáčky. Jsou tyto kvalitnější?Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 04.10.2009 21:04
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, Sinus Live SL-165W jsou plnohodnotné středobasy oproti SL-F165, které jsou konciopovany jako ploché a nejsou zdaleka tak zvukově povedené jako SL-165W.
1|Filiíp, 13.05.2009, 18:58
Dobrý den, jsou tyto repro kvalitní ? 4et jsem v jednom časopise recenzi že za tu cenu jsou výborný. Chtěl bych je napojit na zesik kterej má výstup 100 w RMS na kanál
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 13.05.2009 20:00
Dobrý den Vážený zákazníku, ano jedná se o velmi dobré reproduktory, mohu potvrdit.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.