Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 2000 Kč

Výškové reproduktory Sinus Live NEO-13S

Ø kaloty 13 mm, 100/140 W, 91 dB (2,83V/1m), 4 Ω
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
Reproduktory
Alternativní produkt
Sinus Live NEO-25S za 1 490 Kč
Výškové reproduktory Sinus Live NEO-13S
Prodej skončil
Lepší produkt je na dosah
Sinus Live NEO-25S za 1 490 Kč
Základní výškové reproduktory Sinus Live s frekvenční výhybkou v balení. Skvělý poměr cena/výkon. Náš Tip v ceně do 1000,-.
Katalogové číslo:13495
ZnačkaSinus Live
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Výškové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 100 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 140 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
91 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
5 000 - 22 000 Hz
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 33 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Hedvábí
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano - separátní tří-úrovňové nastavitelné frekvenční výhybky 0, -2, -4 dB pomocí přepínače
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Odkazy:Oficiální webová prezentace (německy)

Komentáře k produktu

9|Tomas K., 28.06.2012, 19:24
Nemozne ihned, zazraky na pockani. Opravdu netusim, jak se Vam podarilo hned na poprve uhadnout, ze jsem chtel koupit stredobas Sinus Live. (i kdyz frekvencni rozsah se tam malo prekryvalo s vyskami) Dat ho do plata a k tomu tyto vysky, na doporuceni "znameho", ze pry tak hraji lepe. Po Vasi cenne rade ohledne S.L. vseobecne pujdu do JBL GTO938 a je to vyresene. Jeste jednou dekuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 28.06.2012 21:35
Není vůbec zač, rádo se stalo.
8|Tomas K., 27.06.2012, 19:44
Prominte, ze se ptam, ale pokud zapojim tyto repro dle Vaseho navodu vyse, i tak presto pujde cele frekvencni pasmo do stredobasu. Omezim tim jen vysku, aby se neznicila a hrala v danem rozsahu. Pokud potrebuji, aby mi stredobas hral pouze frekvence do 5kHz a tim presne navazoval na pasmo techto vyskacu, musim dat na stredobas dalsi extra vyhybku, ktera ten signal nad 5kHz "urizne" nebo je tomu jinak? Dekuji moc predem za odpoved.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 27.06.2012 21:32
Dobrý den Vážený zákazníku, Sinus Live středobasy dle výrobce jsou koncipované tak aby hrály pouze spodní frekvence, nikoliv výšky. Čili můžete zapojit napřímo.
7|Anonym, 10.09.2010, 14:05
To je vše Děkuji
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 10.09.2010 14:41
Rádo se stalo. Není zač.
6|Diesel, 09.09.2010, 21:40
JBL GT5-1204BR,DIETZ 23089,Carpower HPB-1502,SINUS LIVE NEO 13 S
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.09.2010 22:24
Dobrý den Vážený zákazníku, subwoofer v boxu JBL GT5-1204BR je u nás defacto nejprodávanější box a na prodejně se zákazníkům také líbí. Kabelová sada je taky v pořádku a co se týče výškáčů tak kvalita odpovídá jejich ceně.
5|Diesel, 09.09.2010, 21:38
Dobrý den, p.Šudák chtěl bych se vás zeptat, jestli je vhodná tato audio sestava, nebo by jste mi doporučil něco jiného, dle mého názoru je to docela dobrý na poměr cena/výkon.Poslouchám DnB,Disco a někdy rock Děkuji za odpověd.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 09.09.2010 23:45
Dobrý den Vážený zákazníku, zvuk je odpovídající ceně těchto výškových reproduktorů. Není špatný.
4|Anonym, 20.07.2010, 12:51
Tim se ale neresi problem kdyz chci oddelit vysky od stavajicihc repro a protoze chci aby vysky sli jen z vykovych reproduktoru.
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 20.07.2010 13:18
Tato výhybka slouží k tomu aby jste oddělil výškové frekvence a do výškových reproduktorů tedy šly pouze a jen vysoké frekvence. Bohužel Vašemu příspěvku ale i tak příliš nerozumím, omlouvám se.
3|Anonym, 01.06.2010, 09:37
takze +,- na stredobas a +,- na vyskac? A s tou vyhybkou nemam delat nic?
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 01.06.2010 10:41
Ano, jak píšete a výhybka má několik možností nastavení, to už je třeba sladit dle typu auta a umístění přímo v autě.
2|Anonym, 31.05.2010, 23:01
Dobry den.Premyslim o techto vyskacich, ale nejsu si jistej jak to je se zapojenim.mohl bych je pripojit ke kabelum,ktery vedou do prednich repraku?Predem dekuji za odpoved
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 31.05.2010 23:23
Dobrý den Vážený zákazníku, zapojení těchto výškových reproduktorů je zcela standartní, musíte připojit plus a minus, ve Vašem případě doporučuji rozdvojení přívodního kabelu už od rádia či zesilovače a jeden konec dát na středobas, který už pravděpodobně máte a druhý konec vést k výškovým reproduktorům.
1|Franta, 05.02.2010, 15:10
Nedavno jsem koupil tyto vyskace a musim rict ze me hodne prekvapily.Cekal sem min.Urcite byla naplnena moje spokojenost na 110% . Urcite kdo premysli o levnych ale kvalitnich s dobrym zvukem vyskacich tak muzu jedine doporucit :) Oujeeeee
Odpověď: Ing. Karel Šudák - AHIFI.CZ, 05.02.2010 16:30
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujeme za Vaši kladnou recenzi.

Hodnocení

Celkové hodnocení
90 %
4 zákazníci hodnotili
Kamil Zachar
23. 2. 2019

hrajou trošku míň než jsem očekával nemohl jsem si je ozkoušet v obchodě

Ověřený uživatel
4. 5. 2017

Hrají krásně, nemůžu si je vynachválit.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.