Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Aktivní subwoofer Kenwood KSC-SW11

20 x 12 cm aktivní subwoofer v boxu
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Aktivní subwoofer Kenwood KSC-SW11
-20 %
NovinkaAktualizováno
Šikovný aktivný subwoofer od Kenwoodu s velkým cenovým zvýhodněním.
Katalogové číslo:KSC-SW11
ZnačkaKenwood
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 150 Watt
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
35 - 150 Hz
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 200 x 120 mm
Rozměry aktivního subwooferu190 x 70 x 280 mm
High level vstupVysokoúrovňový vstup na aktivním subwooferu umožňuje zapojení přímo na reproduktory v autě bez dokupování externího high/low převodníku. Využití v případě montáže aktivního subwooferu na originální autorádio. Ano
Možnost otočení fázeFázový posun (Phase shift) je lineární elektronický oscilátor, který produkuje sinusový výstup. Skládá se z invertující části zesilovače jako je tranzistor. Zpětná vazba síť "posune" fázi na výstupu zesilovače o 180 stupňů na oscilační kmitočet a dá pozitivní zpětnou vazbu. Filtr Phase shift vytváří fázový posun, který se zvyšuje s rostoucí frekvencí.

To se obvykle používá, když je dílčí montáž subwooferu s magnetem ven, nebo když dva zesilovače jsou externě propojeny. Phase Shift se také používá při aktivním zapojení reproduktorů, kde se nastavuje časový posun reproduktorů. Jde o to, aby subwoofer nehrál basy opožděně a z toho důvodu lepší zesilovače tuto možnost obrácení fáze nabízejí.
0° / 180°
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely aktivních subwooferů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do aktivního boxu a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ano
Hmotnost2.8 kg
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

4|Štěpán Komárek, 01.08.2016, 15:26
Dobrý den,vleze se tento subwoofer pod sedačku spolujezdce (dvousedák) do Mercedesu Vito (W639, r.v. 2006)? Jsem limitován tím, že potřebuji zachovat nepozměnené rozměry kufru, tím pádem asi jiný prostor pro instalaci nemám... Předem děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek -AHIFI.CZ, 01.08.2016 16:28
Dobrý den Vážený zákazníku, nezlobte se, ale opravdu nemám tušení, kolik je místa pod sedačkou ve voze MERCEDES VITO W639.
3|Pavel, 01.07.2016, 12:45
Dobrý den, Měl bych dotaz ohledně těchto aktivních subwooferů. Chtěl bych do octavie 1 combi, v předu osazeno výbornými Audio systém. V zadu, tomu, ale chybí basy, ale nechci žádný velký subwoofer přes půlku kufru. Který by jste mi asi doporučil v nějaké cenové relaci do 5000? Děkuji.
Odpověď: Ing. Karel Šudák -AHIFI.CZ, 01.07.2016 17:55
Dobrý den Vážený zákazníku, doporučuji se Kenwood aktivce vyhnout a něco přišetřit a skočit do nové aktivky od JBL, hraje neskutečně dobře v dané kategorii. Odkaz: http://www.ahifi.cz/aktivni-subwoofer-jbl-basspro-sl.html
2|Anonym, 26.04.2016, 15:32
Dobrý den, mám dotazy: kolik má výkon RMS, zda lze bezproblému připojit k Kenwood KDC BT61U - je třeba něco dokupovat a jestli jde dostatečně a kvalitně slyšet, když je tak malý a bude zabudován pod sedačkou (přip. v kufru)? Děkuji.
Odpověď: Marek Flek -AHIFI.CZ, 27.04.2016 12:06
Dobrý den Vážený zákazníku, RMS výkon není udáván. Připojit k autorádiu Kenwood lze, pokud má RCA výstup. Shodou okolností se včera tento model montoval do MB Viano, pod sedačku a vzhledem k ceně a kompaktním rozměrům nebyl výsledek vůbec špatný.
1|Honza, 23.02.2016, 20:19
Dobrý den, chtěl bych se zeptat,zda je možné tento subwoofer připojit na originální radio Swing ve voze Škoda Octacia 2 a co je pro to případně nutné udělat. Děkuji.
Odpověď: Marek Flek -AHIFI.CZ, 24.02.2016 11:50
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, subwoofer je možné připojit. Má integrovaný HIGH/LOW převodník a není třeba nic dokupovat.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
1 zákazník hodnotil
Daniel Vagner
22. 10. 2016

Subwoofer jsem pořizoval k radiu stejné značky, ale hlavně taky z důvodu minimálních rozměrů. Nečekal jsem pochopitelně nějaký vysklívač oken, ani masážní prvek pod sedačku. Chtěl jsem jen zdúraznit basy a to mé očekávání naplnilo a možná i lehce předčilo. Kvalita provedení se zdá výborná, v balení je vše co je třeba pro zapojení. Dráty v dostatčné délce. Přkoupil jsem jen RCA prodloužení. Zboží přišlo v nejkratším možném termínu a velmi dobře zabaleno. Jsem 100% spokojen.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.