Můj účet

Subwoofer Alpine PWD-X5

4.1kanálový procesor digitálního zvuku (DSP) s výkonným subwooferem
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

4.1 Procesor digitálního zvuku (DSP) s výkonným subwooferem

Díky novému Alpine produktu PWD-X5 je nyní možné dosáhnout dokonale integrované a vysoce výkonné audioinstalace pomocí jediného zařízení. Tento velmi jedinečný produkt pro upgrade zvukových systémů zahrnuje vysoce výkonný procesor digitálního zvuku (DSP), 4kanálový zesilovač pro vaše přední a zadní dveře, stejně jako ultra-plochý aktivní subwoofer. Malá velikost dovoluje, aby byl PWD-X5 snadno instalován uvnitř kabiny vozu, abyste si mohli vychutnat příjemný basový upgrade. Připojte tovární OEM rádio pomocí vysokofrekvenčních vstupů, nebo u již naistalovaného autorádia pomocí vstupů RCA a ovládejte systém pomocí kabelového dálkového ovládání nebo pohodlné aplikace pro smartphone. Tento produkt je ideální pro zákazníky, kteří hledají zlepšení kvality zvuku ve svém voze, kteří nechtějí instalovat více prvků a následně propojovat novou kabeláží po celém automobilu. PWD-X5 je dodáván s kompletní instalační sadou včetně kabelů (4,5 metru) s hlavní pojistkou.

All-in-one vylepšení zvuku ve voze

PWD-X5 je vybaven procesorem digitálního zvuku (DSP), kompaktním aktivním subwooferem a 4kanálovým zesilovačem - vše v jednom balení. PWD-X5 je ideální pro menší vozidla a zákazníky, kteří nechtějí instalovat do svého vozu mnoho různých komponentů. Vestavěný zesilovač poskytuje 4 x 50 W pro reproduktorové kanály a 240 W pro vestavěný subwoofer (špičkový výkon). Montážní konzoly a kabelážní sada jsou součástí balení.

Kompaktní instalace

Velmi kompaktní rozměry o délce pouze 350 mm x šířce 245 mm x 80 mm umožňují, aby byl PWD-X5 instalován pod přední sedadla řady vozidel. Může být také snadno instalován v kufru hatchbacku nebo kupé. Celková hmotnost výrobku je těsně nad 5 kg. 

Rozsáhlé funkce pro ladění zvuku

Použijte vestavěný 10pásmový parametrický ekvalizér, digitální korekci času a digitální přechod pro vyladění zvuku vašeho vozidla. Hlavní nastavení můžete provést připojením počítače pomocí bezplatného softwaru Alpine, nebo prostřednictvím dodaného kabelového ovladače. K dispozici je také aplikace pro smartphone, která umožňuje uživatelům přepínat mezi přednastaveními na cestách a nastavením úrovní subwooferu a hlasitosti.

Rozsáhlé možnosti připojení

PWD-X5 můžete připojit k aftermarketovému rádiu pomocí vstupů RCA. Pokud máte v autě původní autorádio, které nemá ani připojení RCA, můžete jej připojit k zesilovači DSP pomocí vstupů s vysokým výkonem. K dispozici jsou také 2 USB porty pro dodávaný externí Bluetooth klíč a pro připojení kabelového dálkového ovládání a PC pro nastavení.

Kabelové dálkové ovládání

Dálkový ovladač je připojen k DSP zesilovači pomocí rozhraní USB. Použijte otočný kodér k výběru předvoleb, vstupních zdrojů, nastavení zvuku a dalších.

Bluetooth streamování hudby

Pokud vaše původní autorádio neobsahuje audio streaming Bluetooth, PWD-X5 je pro vás opět skvělým řešením. S dodávaným Bluetooth klíčem, který lze připojit k jednomu z portů USB na DSP zesilovači, můžete streamovat hudbu z vašeho smartphonu do PWD-X5. Jednoduše spárujte telefon a vyberte Bluetooth jako zdroj v kabelovém dálkovém ovladači a vychutnejte si veškerou hudbu, Spotify a internetové rádio ve svém zvukovém systému.

Získejte Smartphone aplikaci

Aplikaci  Alpine pro PWD-X5 můžete bezplatně stáhnout z Google Play a Apple App Store. Tato aplikace umožňuje nastavit úroveň hlavní hlasitosti a subwooferu, nastavit přednastavení zvuku, přepnout zdroje zvukových vstupů, upravit 10pásmový parametrický ekvalizér, Crossover, Fader / Balance a mnoho dalšího.

Katalogové čísloPWD-X5
ZnačkaAlpine
OdkazyCZ oficiální webová prezentace
RMS výkon subwooferuRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. 4 x 25 + 165 W
Maximální výkon subwooferuŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 4 x 50 + 240 W
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
20 - 20000 Hz
Možnost otočení fázeFázový posun (Phase shift) je lineární elektronický oscilátor, který produkuje sinusový výstup. Skládá se z invertující části zesilovače jako je tranzistor. Zpětná vazba síť "posune" fázi na výstupu zesilovače o 180 stupňů na oscilační kmitočet a dá pozitivní zpětnou vazbu. Filtr Phase shift vytváří fázový posun, který se zvyšuje s rostoucí frekvencí.

To se obvykle používá, když je dílčí montáž subwooferu s magnetem ven, nebo když dva zesilovače jsou externě propojeny. Phase Shift se také používá při aktivním zapojení reproduktorů, kde se nastavuje časový posun reproduktorů. Jde o to, aby subwoofer nehrál basy opožděně a z toho důvodu lepší zesilovače tuto možnost obrácení fáze nabízejí.
0 ° / 180 °
Kabeláž součástí baleníNěkteré aktivní subwoofery mají kompletní kabeláž součástí balení. V případě, že je v balení opravdu kompletní kabeláž na zapojení, označujeme parametr jako „ano“. Pokud kabeláž součástí není, je třeba ji zakoupit. Ano
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely aktivních subwooferů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do aktivního boxu a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ano
Ochranná mřížkaOchranná mřížky nebo tyčky, jako ochrana proti mechanickému poškození subwooferu. Ano
Rozměry aktivního subwooferu350 x 245 x 80 mm
Hmotnost5,35 kg

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.