Můj účet

Aktivní subwoofer Alpine SWE-1200

aktivní subwoofer, Ø 8" (200 mm), 150 W RMS
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Aktivní subwoofer Alpine SWE-1200
Aktualizováno

Aktivní subwoofer Alpine SWE-1200

Instalace tohoto subwooferu je velmi jednoduchá a díky tomu můžete vylepšit váš zvukový systém během pouhých několika kroků. Jeho velmi mělká struktura umožňuje umístění pod sedačkami, nebo ve velmi malém prostoru.
Katalogové číslo:SWE-1200
ZnačkaAlpine
Odkazy:CZ oficiální webová prezentace
RMS výkon subwooferuRMS výkon aktivního subwooferu je stálý výkon, který aktivní subwoofer dokáže zahrát dlouhodobě. Doporučujeme se řídit právě touto hodnotou. RMS výkon u aktivních subwooferů je brán jako RMS výkon integrovaného zesilovače, který je ve většině případů mírně poddimenzován, což zaručuje ochranu proti spálení subwooferu. 150 W
Maximální výkon subwooferuŠpičkovy výkon resp. Max. výkon, který dokáže aktivní subwoofer zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů v nahrávce. Není to ale tak důležitý parametr, jako výkon RMS. 300 W
Průměr použitého subwooferuPrůměr subwooferu, který je instalován v aktivním boxu. 200 mm (8")
Frekvenční rozsahSchopnost zařízení reprodukovat signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost aktivního subwooferu věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost, neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktorových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 125 Hz
Dálkové ovládání součástí baleníNěkteré modely aktivních subwooferů mají v balení i kabelové dálkové ovladače, které se na jedné straně zapojují do aktivního boxu a na straně druhé máte potenciometr, který si můžete libovolně umístit do kabiny. Obvyklé místo, kam se dálkový ovladač umísťuje, je prostor pod volantem. Výhodou je regulace výkonu, potažmo hlasitosti, v závislosti na podmínkách jízdy a rozpoložení posádky v autě. Ano
Rozměry aktivního subwooferuZesilovač: 140 × 30 × 85 mm, Subwoofer: 280 x 75 x 226 mm
Hmotnost5,20 kg

Komentáře k produktu

2|VLADIMÍR MIKLOŠ , 31.05.2020, 22:21
Dobrý deň, chcem sa spýtať či by ste odporučili tento subwoofer ako správnu voľbu na zosilnenie basoveho prejavu k seriovemu rádiu a reproduktorom v Hyundai i30 poslednej generácie ďakujem. A ešte otázka či je možné ho u vás v predajni v brne skúsiť.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 01.06.2020 13:24
Dobrý den Vážený zákazníku, použít aktivní subwoofer určitě lze, účel doplnění basové složky splní. Vyzkoušet ho na prodejně lze také, bohužel díky velikosti prodejny a výkonu subwooferu toho příliš nepoznáme. Subwoofer je třeba mít opravdu osazen ve voze, pod sedadlem, pak hraje jak má. 
1|jozef , 31.08.2016, 02:56
Dobry den,nie som si isty, ci ma moje originalne autoradio line vystup. Da sa tento sub napojit aj na repro vystup? Ako je na tom so zvukom oproti jbl basspro sl? dakujem.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 31.08.2016 13:17
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, subwoofer lze zapojit i na reproduktorové výstupy, tedy přes HIGH LEVEL vstup. Osobně bych volil JBL BASSPRO SL, po zvukové stránce je to lepší volba.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.