Můj účet

Reproduktory Audison APK 163

komponentní reproduktory, Ø 165 mm, 125 W RMS, 4 Ω, 93,5 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 56 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Komponentní 3pásmové reproduktory Audison APK 163

Zvláštní pozornost si zaslouží 3pásmový systém APK 163, který tvoří výškový reproduktor AP 1, středový reproduktor AP 4 a středobasový reproduktor AP 6.5. Konstruktéři Audisonu vyvinuli pro každý tento reproduktor samostatnou výhybku, což výrazně zjednodušuje výměnu reproduktorů v autě.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Audison APK 163

 • Výškový reproduktor Audison AP 1 s membránou o průměru 26 mm poskytuje maximální účinnost.
 • Výhybky vyhrazené pro každou součást a optimalizované pro OEM integraci: pasivní výhybky výškového reproduktoru APCX TW (0 dB, + 2dB); výhybky APCX MD pro reproduktor Ap 4  a APCX WF výhybky pro středobasový reproduktor AP 6.5.
 • Reproduktor Audison AP 4 s 25 mm měděnou kmitací cívkou pro zajištění rovnováhy v rozsahu středních a vysokých frekvencí.
 • Středobasový reproduktor Audison AP 6.5 s 32 mm měděnou cívkou pro maximální výkonnost.
 • Reproduktory AP 6.5 a  AP 4 s vodoodpudivou papírovou membránou vyvinutou pomocí simulační technologie FEM (Finite Element Method).
 • Snížená montážní hloubka AP 6.5 a  AP 4 umožňuje snadnou instalaci do OEM umístění.
 • Kompaktní koš reproduktorů AP 6.5 a  AP 4 je chráněný nátěrem proti poškrábání.
 • Díky terminálům pro rychlé zapojení je montáž časově nenáročná a vysoce flexibilní. Terminál je vybaven teplotně odolným plastovým krytem, ​​který jej chrání před zkraty.
Katalogové čísloAPK 163
ZnačkaAudison
OdkazyOficiální webová prezentace (anglicky)
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 3 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 125 W
Výkon MAXŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 375 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
93,5 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
50 - 20000 Hz
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Papír
Materiál membrány středového reproduktoruMateriál membrány, který byl použit při výrobě středových reproduktorů. Papír
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 26 mm
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano (plnohodnotná)
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

2|Mates , 10.02.2021, 14:35
Dobrý den, chtěl bych repro do Audi A4 B8, origo hudba nehraje vůbec špatně, ale není to BOSE apod., tak bych nerad koupil něco, co bude hrát stejně..Mám dvě verze - dají se zapojit tyto dva: Audison APK 163 nebo Hertz CK 165 bez zesilovače? Které budou hrát lépe a kvalitně bez / či se zesilovačem a případně jaký zesilovač by k tomu měl být? Můžete mi doporučit ještě podobnou alternativu repro?Děkuji
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 10.02.2021 15:00
Dobrý den Vážený zákazníku, porovnáváme třípasmovou sestavu Audison (středobas / středové repro / výškové repro) a dvoupásmovou sestavu Hertz (středobas + výška), což tak trochu nelze. V první řadě bych ověřil kolik reproduktorů tedy ve dveřích skutečně je, dle toho následně zvolíme vhodnou volbu reproduktorů.
1|Pavel , 30.06.2019, 09:34
Dobry den, je vhodne ryto reproduktory napojot primo na radio, bez zesilovace. Radio ma 100W na kanal. Diky za odpoved.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 01.07.2019 12:09
Dobrý den Vážený zákazníku, Určitě doporučuji zapojit tyto reproduktory na zesilovač. Osobně bych doporučil Gladen M-M line 80.2 , úplně stejně, jak v případě předešlého dotazu u AV K6.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.