Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Jak napojím nové reproduktory do originální kabeláže auta?

Zapojení reproduktorů do originální kabeláže autaNevíte, jak zapojit nové reproduktory do auta? Originální reproduktory mají dnes obvykle reproduktor připojen na konektor dané automobilky. Pro ty, kteří chtějí systém Plug & Play, nabízíme řešení, kabelové adaptéry pro připojení reproduktorů. Pokud si nejste jisty s výběrem adaptéru tak dalším řešením je ucvaknutí konektoru a nachystání stávajícího kabelu na klasický FAST-ON, plusový FAST-ON a mínusový FAST-ON.

Pokud máte reproduktory s externí výhybkou, nemusíte FAST-ON řešit a použijte vidličky do výhybky a nebo připojte kabel rovnou do výhybky. Použití FAST-ON je dobré hlavně u koaxiálních reproduktorů. Třetím a nejspolehlivějším řešením je konektor opět ucvaknout, oholit izolaci a kabel na nový reproduktor přímo napájet. Vznikne Vám tak přímý a pevný spoj bez přechodových odporů.

Často se nás zákazníci ptají, zdali mají originální kabeláž ve vozidle měnit když mění staré reproduktory za nové. Pokud je kabeláž v pořádku, je nepoškozená a nemá porušenou izolaci tak není nutné kabeláž měnit, nemá to žádný význam pokud reproduktory budou napájeny jen samotným autorádiem.

POZOR si dávejte hlavně na správnou polarizaci při zapojování. Dnes se bohužel nemůžeme řídit ani podle barev, ani dle velikosti konektoru. Automobilky si PLUS a MINUS pól dávají jak se jim to zrovna hodí a je tedy nutné polaritu oměřit multimetrem. V případě, že multimetr nemáte tak přepólované reproduktory poznáte tak, že nebasují a zvuk je po zaposlouchání horší. Kdo má dobré uši, rozdíl uslyší. Kdo si jist není, doporučujeme montáž svěřit odborníkům nebo se obrátit na naši montážní dílnu.