Košík0
Způsoby doručení
Přepravce79 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma
Doprava zdarma od 1500 Kč

Zapojení Handsfree sady

Napájení i zvuk z HF sady do vozidla je u většiny HF sad řešen zapojením za autorádiem systémem „PLUG and PLAY“, tzn. konektory HF se zapojí (vřadí) mezi kabeláž autorádia a kabeláž vozidla na ISO konektory a tím je zajištěno napájení + zvuk HF sady. Toto platí i pro většinu evropských vozidel (mimo Ford) do roku výroby 2005, nebo když je ve vozidle již nainstalováno neoriginální autorádio, tam již jsou ISO konektory, které pasují na kabeláž HF sad. Ve vozidlech po roce výroby 2005, japonských a korejských nebývají klasické ISO konektory,  proto k HF sadě je nutno dodat adaptér pro HF na konkrétní  typ vozidla, který se také  zapojí „PLUG and PLAY“ bez zásahu do originální kabeláže vozidla.

Tímto adaptérem dosáhneme i  toho, že při přehrávání audia (některé HF sady mají vstupy na USB, AUX nebo audiostreaming) bude audio hrát stereo a ve všech reproduktorech. Některé originální autorádia mají telefonní vstupy, ale zvuk je mono a pouze do předních reproduktorů. Mluvené slovo je vždy pouze do předních reproduktorů. Pokud má HF sada displej umístí se tak, aby  z pozice řidiče byl dobře viditelný a neomezoval ve výhledu nebo nezamezil použití některých ovládacích prvků ve vozidle např. výstražných blinkrů. Ovladač HF sady, pokud není součástí displeje, se umístí tak, aby jej mohl řidič za jízdy pohodlně ovládat, tzn. dosahem ruky. Mikrofon se instaluje na „A“ sloupek nebo vedle vnitřního zpětného zrcátka. Je-li vozidlo vybavené airbagem v „A“ sloupku je nutné zajistit, aby mikrofon nebo kabeláž mikrofonu neomezil účinnost airbagu. Doporučuje se, aby mikrofon nebyl vzdálen od hlavy řidiče, dál jak 60cm, aby nedocházelo k tzv. echo efektu.
 
Autor: Ing. Karel Šudák
Kopírování fotografií nebo textu je zakázáno! Všechna práva vyhrazena.

Podobné články

Zapojení USB / AUX adaptéru
Celý článek
Nevíte, jak vybrat to správné autorádio? Poradíme Vám!
Plánujete nákup autorádia? Poradíme Vám, na co si dát pozor a jak úspěšně zvládnout zapojení autorádia.
Celý článek
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.