Můj účet

Materiál pohlcující zvuk Comfortmat Ultrasoft 5 XL

materiál pohlcující zvuk, 1000 x 700 mm, tloušťka 5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Materiál pohlcující zvuk Comfortmat Ultrasoft 5

Comfortmat Ultrasoft je špičkový viscoelastický materiál pohlcující hluk z řady Premium. Ultrasoft je vyrobený na bázi velmi husté polyuretanové pěny a díky vysoké flexibilitě je ideální pro složité reliéfní plochy, jako jsou především plastové výplně dveří a další plasty interiéru vozidla. Jeho výroba je v souladu s technologií DeepIn, která umožňuje impregnaci speciálními polymery pro ochranu pěny před UV paprsky a vlhkostí a vylepšuje také zvukově absorpční vlastnosti materiálu. Ultrasoft disponuje kromě vynikajících schopností pohlcovat hluk i výrazným paměťovým efektem. Materiál obsahuje vysoce účinnou samolepící vrstvu uzpůsobenou pro provoz v obtížných podmínkách automobilu, která vydrží i extrémní změny teplot a vysokou vlkost. Tak jako všechny materiály Comfortmat si ponechává stejné vlastnosti v zimě i v létě. Součástí fólie je mřížka o rozměru 5 x 5 cm pro snadné ořezání materiálu, která slouží i jako ochrana proti padělání. Comfortmat Ultrasoft je k dostání ve dvou rozměrech: 700 x 500 a 1000 x 700 mm a tloušťce 5 a 10 mm. 

Hlavní vlastnosti materiálu Comfortmat Ultrasoft 5

 • Pěnový materiál pohlcující hluk s paměťovým a těsnícím efektem.
 • Ideální pro zamezení vrzání plastů interiéru a zároveň odhlučnění jednotlivých ploch.
 • Vhodný na odhlučnění složitých reliéfů díky své vysoké flexibilitě.
 • Extrémně účinná samolepící vrstva, která zamezuje samovolnému odlepení.
 • Ponechává si stejné vlastnosti v zimě i v létě.
 • Technologie Deepln pro ochranu pěny před UV paprsky a vlhkostí.

Technické parametry materiálu Comfortmat Ultrasoft 5

 • Tloušťka: 5 mm
 • Rozměr: 1000 x 700 mm
 • Hmotnost: 225 g
 • Měrná hmotnost: 0,3 kg / m² 
 • Přilnavost: 6 až 8 N / cm
 • Cena za: 1 ks

Kam aplikovat materiál Comfortmat Ultrasoft 5

Comfortmat Ultrasoft 5 je ideální materiál pro vyplnění mezer mezi plastovými díly a karoserií a pro zamezení vrzání veškerých plastů interiéru, jako je zejména plastového obložení dveří nebo kufru. Aplikovat můžete i na plasty palubní desky nebo středového tunelu. Jeho výhodou je i vysoká schopnost pohlcení hluku, proto své využití najde i jako druhá vrstva na antivibrační materiál například pro odhlučnění střechy. Pokud si nejste jisti, jaké materiály a v jakém množství použít na odhlučnění vozidel, využijte náš konfigurátor odhlučnění. Nejčastější použití tlumícího materiálu Comfortmat Ultrasoft 5:
 • Plastové obložení dveří
 • Plastové obložení blatníků
 • Palubní deska
 • Víko kufru
 • Mezery mezi částmi interiéru
 • Střecha

O tlumících materiálech Comfortmat

Společnost Comformat působí na trhu již od roku 2010 a za tu dobu se rychle etablovala do pozice předního světového výrobce antivibračních a zvukově izolačních materiálů. Comfortmat přinesl do automobilového průmyslu nové technologie umožňující maximální efektivitu, nižší hmotnost materiálů, stálou účinnost i v extrémních teplotách a v neposlední řadě velmi snadnou aplikaci. V posledních letech Comfortmat udává směr v oblasti odhlučnění vozidel a pravidelně přináší na trh materiály s rekordní účinností a excelentními vlastnostmi, kterých doposud nebylo možné dosáhnout. To vše je možné pouze mnohaletým výzkumem v laboratořích Comfortmat, nejvyšší kontrolou kvality v každé fázi výroby, modernizací výrobních strojů se zapojením předních světových odborníků do automatizace výrobních linek a vytvoření výzkumného centra vybaveného nejmodernějšími zařízeními. Vysoce kvalifikovaní odborníci společnosti Comfortmat mají rozsáhlé vědecké a výrobní zkušenosti, pravidelně provádějí nezbytné fyzikální a mechanické zkoušky a disponují odbornými znalostmi z oblasti vibroakustických vlastností automobilů. Díky tomu mohou výrobky Comfortmat splňovat ty nejnáročnější požadavky současného automobilového trhu. 
​​​​​
Katalogové čísloCOM ULTRA 5 XL
ZnačkaComfortmat
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ materiáluZvuk pohlcující materiál
Tloušťka5 mm
Rozměr1000 x 700 mm
Hmotnost 1 kusu225 g
Plošná hmotnost0,3 Kg / m²
Přilnavost6 až 8 N / cm
VoděodolnostNe
BarvaTmavě šedá
Cena za1 kus

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
91 %
20 zákazníků hodnotilo
14×
Jan Kadlec
12. 2. 2024

Velmi dobrý na odhlučnění, ale lepší je koupit rovnou 10 mm. Je lepší to lepit po menších kouskách. Jakmile se to slepí samo k sobě tak je konec.

Ověřený uživatel
1. 8. 2022

Trochu hůř se s materiálem pracuje, je hodně jemný a při odlepování z folie se snadno roztáhne, bohužel pak už nejde vrátit do původní požadované velikosti a tvaru. Použil jsem v kombinaci s Comfortmat D2 a tak se těžko posuzuje jeho efekt, protože D2 tlumí nejen vibrace ale i hluk.

Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 08.08.2022 07:09
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o velice kvalitní materiál z paměťové pěny, který se standardně používá na výplně dveří k utlumení vrzání a dalších nevyhovujících zvuků, které se mohou v těchto místech objevit. Musím říct, že podobné zkušnosti jako vy s materiálem nemáme materiál se vždy vrací do původní toušťky i tvaru, nedokáži si tedy vysvětlit jak k Vašmu případu mohlo dojít. Neváhejte nás případně s více informacemi kontaktovat na mail dotazy@ahifi.cz , kde Vám velice rádi poradíme . Jen upřesním, že materiál COM D2 je primárně určený pro snížení vibrací a je schopen také snížit hluk o nejnižších frekvencích, nicméně nedokáže odhlučnit vyšší frekvence k čemuž jsou primárně určeny právě materiály jako je Vámi zvolený Comfortmat Ultrasoft 5 XL . Nemyslím si tedy,že by si tento produkt zasloužil takto negativní hodnocení. 
Jakub Zadak
30. 7. 2021

Super výkon za super cenu

Karel Ležák
4. 7. 2021

Hmota dobře tlumí a lehce se stříhá, nicméně je velmi náchylná na roztržení. A co mě VADÍ nejvíc je to, že jakmile ji JEN trochu odlepím tak už jí NELZE přilepit zpět na případnou opravu.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.