Můj účet

DSP procesor Helix DSP Ultra

12kanálový DSP procesor, vstupy: 8 x RCA, 8 x Hi-level, 1x optický SPDIF, 1x koaxiální SPDIF, výstupy: 12 x RCA
Více o produktu
Prodej skončil
Vyberte si, prosím, podobné zboží ze stejné kategorie
DSP procesory
DSP procesor Helix DSP Ultra
Prodej skončil

DSP procesor Helix DSP Ultra

Název mluví za vše. Nový Helix DSP Ultra není pouze další signálový procesor s více kanály. Je to spíše další technologický milník, který působivě demonstruje odbornost Audiotec Fischer v oblasti technologie DSP.

Výkon TwinDSP

Výpočetní výkon lze nahradit pouze ještě větším výpočetním výkonem – a proto je DSP ULTRA vybaven dvěma nejvýkonnějšími 64bitovými procesory audio signálu od Analog Devices. Neuvěřitelných 2,4 miliardy operací MAC za sekundu umožňuje dvanáct samostatně zpracovaných kanálů a množství nových zvukových funkcí v kombinaci s vysokou vzorkovací frekvencí 96 kHz (což má za následek šířku pásma zvuku přes 40 kHz).


ACO – pokročilá platforma 32bitového koprocesoru

Rychlý výpočetní výkon nejen v signálové cestě – obzvláště rychlá 32bitová platforma ACO přebírá všechny řídicí úkoly a zajišťuje rozhodující zvýšení rychlosti, zejména pro datovou komunikaci s naším softwarem DSP PC-Tool, ale také pro bleskově rychlé přepínání mezi až deset možných nastavení zvuku. Ale ACO nabízí mnohem víc – jsou implementovány fantastické zvukové efekty, jako je Augmented Bass Processing nebo StageXpander, stejně jako kanálově oddělený vstupní ekvalizér včetně Input Signal Analyzer (ISA) pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů OE rádií, která již obsahují nastavení zvuku z výroby.

Ještě vylepšený zvukový výkon

Helix DSP Ultra ospravedlňuje své jméno nejen z hlediska funkčnosti, ale také z hlediska kvality zvuku. Extrémně komplexní a nově navržený analogový vstupní stupeň zajišťuje fenomenální zvukové vlastnosti s plnou šířkou pásma zvuku ve vysokém rozlišení až do více než 40 kHz. To ale není vše – odfiltrování nežádoucího rušení v napájení jednotlivých stupňů bylo vynaloženo obrovské úsilí. Kromě toho se nyní používají pouze zvláště nízkošumové operační zesilovače z legendární „řady OPA“ TI / BurrBrown.

Virtual Channel Processing – začíná nová éra směrování signálu

Adaptace na moderní OE zvukové systémy prostřednictvím rostoucího počtu vstupů má významný dopad na složitost směrování signálu uvnitř procesoru. Obzvláště když je několik vstupních signálů smícháno dohromady a poté opět rozděleno do vícecestných systémů, konvenční směrovací koncepty rychle dosáhnou svých limitů, jak z hlediska implementace, tak použitelnosti. Nový vícestupňový „Virtual Channel Processing“ společnosti Audiotec Fischer ve spojení s uznávaným uživatelsky přívětivým softwarem DSP PC-Tool usnadňuje realizaci i vysoce komplexních systémových konfigurací. Kromě toho umožňuje libovolně přiřazovat naše proprietární zvukové funkce FX, jako je „RealCenter“ nebo „StageEQ“.

Absolutní konektivita

Jednoduché přizpůsobení stávajícím továrním rádiím nebo vícekanálovým OE zvukovým systémům je důležitější než kdy předtím – a proto je DSP ULTRA nejen vybaven obvodem ADEP.3 nejnovější generace, ale nabízí také zvláště velký rozsah nastavení pro vstupní citlivost. Obrovský rozsah 1 - 8 voltů (RCA) nebo 4 - 32 voltů (vysoká úroveň) umožňuje kombinaci s téměř jakýmkoli představitelným zdrojem analogového signálu, dokonce i s vysoce výkonnými zesilovači OE.

Elegantní, chytrý a kompaktní

Navzdory široké škále funkcí, nový HELIX DSP ULTRA inspiruje svým přímočarým a nadčasovým designem, který je stále kompaktní – ideální pro jednoduchou instalaci. Součet jeho vlastností dělá z HELIX DSP ULTRA perfektní „nástroj“ pro každého nekompromisního milovníka audiofilské hudby s nejvyššími nároky.

Důležité funkce 

 • TwinDSP Power – dva extrémně výkonné audio DSP s „pevným bodem“ s rozlišením 64Bit a 2,4 miliardami operací MAC za sekundu.
 • Nejmodernější 32bitové AD a DA převodníky signálu od AKM.
 • Virtual Channel Processing (VCP) umožňuje ještě flexibilnější konfiguraci pro vysoce komplexní zvukové systémy.
 • ACO – Pokročilá 32bitová platforma CoProcessor pro řadu nových funkcí systému a DSP.
 • ISA (Input Signal Analyzer) a InputEQ pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů.
 • SFX (DSP Sound Effects) – rozšířené zpracování basů, StageXpander, RealCenter & Co.
 • 10 míst vnitřní paměti pro nastavení zvuku.
 • Slot pro rozšiřující kartu HELIX (HEC) pro další vstupní/výstupní moduly, jako je Bluetooth® Audio Streaming, High Resolution Audio Streaming přes USB atd.
 • Inteligentní 8kanálový vysokoúrovňový vstup s obvodem ADEP.3.
 • Možnost Start-Stop až do 6V napájecího napětí.
 • Přepínač „Ground lift“, aby se zabránilo zemním smyčkám.
 • Ovládací vstup pro připojení dálkových ovladačů a příslušenství.
 • Časové vyrovnání se zpožděním až 20 ms na kanál, navíc zpětné časové vyrovnání pro součtování vstupů ve fázi.
 • Volně definovatelné směrování signálu se samostatnými maticemi pro linku, SPDIF a HEC/AUX.
 • Vstupy: 8 x RCA/Cinch, 8 x Highlevel, 1 x optický SPDIF a 1 x koaxiální SPDIF.
 • Výstupy: 12 x RCA/Cinch s max. Výstupní napětí 8V.

Inteligentní vysokoúrovňový vstup ADEP.3

Moderní, továrně instalovaná autorádia obsahují sofistikované možnosti diagnostiky připojených reproduktorů. Zejména nejnovější generace autorádií jsou vybaveny doplňkovými monitorovacími funkcemi, takže v případě připojení signálového procesoru se poměrně často objevují chybová hlášení a ztráta specifických funkcí (např. funkce faderu) – ale ne u DSP Mini MK2. Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection, 3rd Generation) se všem těmto problémům vyhýbá, aniž by zbytečně zatěžoval výstupy reproduktorů OE rádia při vysoké hlasitosti.

Schopnost Start-Stop

Spínaný zdroj napájení HELIX DSP MINI MK2 zajišťuje konstantní vnitřní napájecí napětí i v případě, že napětí akumulátoru během protáčení motoru klesne na 6 voltů.

Úsporný režim

Úsporný režim je součástí základního nastavení. Umožňuje výrazně snížit spotřebu energie zesilovačů, které jsou připojeny k HELIX DSP MINI MK2, jakmile po dobu delší než 60 sekund není přítomen žádný vstupní signál. Vezměte prosím na vědomí, že v mnoha moderních vozech s „CAN“ nebo jakýmkoli jiným interním sběrnicových struktur se může stát, že rádio zůstane „neviditelně“ zapnuté až 45 min. i po zamknutí a opuštění vozu! Jakmile je aktivní „Power Save Mode“, vzdálený výstup a tím i připojené zesilovače se vypnou. HELIX DSP MINI MK2 znovu aktivuje vzdálený výstup během sekundy, pokud je použit hudební signál. Je možné buď upravit dobu vypnutí 60 sec. nebo úplně deaktivujte „režim úspory energie“ pomocí softwaru DSP PC-Tool.

Automatická detekce digitálního signálu

Helix DSP Mini MK2 umožňuje signálem řízené přepínání mezi analogovými vstupy a digitálním vstupem. Jakmile je na optickém vstupu detekován vstupní signál, signálový procesor se automaticky přepne na tento vstup. Tuto funkci lze deaktivovat v softwaru DSP PC-Tool. Alternativně můžete použít volitelné dálkové ovládání pro ruční přepínání mezi analogovými a digitálními vstupy.

RealCenter

Funkce „RealCenter“ je algoritmus vyvinutý společností Audiotec Fischer, který zdůrazňuje hudební informace přítomné v levém i pravém předním kanálu a vytváří tak jedinečný středový signál. Na rozdíl od běžných postupů, ve kterých se sčítají pouze kanály, je intenzita centrálního signálu také dynamicky řízena stereofonním informačním obsahem levého a pravého kanálu. Zní to složitě, ale tento efekt je ohromující: To znamená, že pokud pouze levý nebo pravý kanál poskytuje audio signál, střední kanál nebude reprodukovat signál. V případě běžných algoritmů je úroveň hlasitosti středového kanálu snížena pouze o 6 dB (= poloviční úroveň hlasitosti). Audiotec Fischer „RealCenter“ umožňuje unikátní, rozšířenou zvukovou scénu pro řidiče i spolujezdce současně! Nevýhody konvenčního středového kanálu, jako je rušivá, malá zvuková scéna, jsou proto minulostí.

Rozšířené zpracování basů

Vlastní technologie Audiotec Fischer „Augmented Bass Processing“, sestávající ze dvou revolučních zvukových funkcí „Dynamic Bass Enhancement“ a „SubXpander“, byla speciálně vyvinuta pro výrazné zlepšení reprodukce basů subwooferů. „Dynamic Bass Enhancement“ důmyslně kombinuje maximální hluboké basy a nejvyšší akustický tlak bez ohledu na hudební styl nebo ovladače tónů v hlavní jednotce. V závislosti na vstupním signálu získává „Dynamic Bass Enhancement“ nižší frekvenční rozsah a mění mezní frekvenci subsonického filtru. Výsledkem je výrazně silnější a hlubší basová odezva při nízkých a středních úrovních hlasitosti bez rizika mechanického ani elektrického přetížení subwooferu při vysokých úrovních hlasitosti. Je prostě fascinující, jaký basový výkon je najednou možný. Pokud chcete ještě nižší a „hlubší“ reprodukci basů, lze dodatečně aktivovat „SubXpander“. Proto se k základním tónům ve frekvenčním rozsahu mezi 50 a 100 Hz přidávají subharmonické tóny.

StageXpander

V závislosti na uspořádání reproduktorů ve vozidle lze na předních sedadlech vytvořit více či méně širokou stereofonní zvukovou scénu. Středový reproduktor může dodatečně omezit prostorovou reprodukci hudby. Zde přichází na scénu nový „StageXpander“ od Audiotec Fischer – zvuková funkce, která jako by prolomila akustická omezení a umožňuje tak vytvořit mnohem širší stereo základ, aniž by to negativně ovlivnilo přesnost lokalizace hlasů nebo nástrojů! Efekt lze upravit podle vašich osobních preferencí ve čtyřech krocích.

ClarityXpander

Hledáte větší transparentnost a substanci v reprodukci výšek? S „ClarityXpander“ nyní Audiotec Fischer nabízí ten správný nástroj. Správně nastavená (a tedy volitelná ve třech krocích) tato funkce přidává další harmonické v horním frekvenčním rozsahu – to je zvláště užitečné, pokud původní reproduktory postrádají určitou brilanci ve výškové odezvě. Extra výškový kop není k dispozici pouze pro dva přední kanály, ale také samostatně nastavitelný pro středový kanál. Ještě lepší – středový kanál umožňuje aktivovat automatické a dynamické ovládání, aby hudba s „hromadou“ výšek neunavovala váš sluch.
Katalogové číslo:DSP ULTRA
ZnačkaHelix
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.