Můj účet

DSP procesor Helix DSP Pro MK3

6kanálový DSP procesor, vstupy: 6 x RCA, 6 x Hi-level, 1x optický SPDIF, 1x koaxiální SPDIF, výstupy: 8 x RCA
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
DSP procesor Helix DSP Pro MK3
NovinkaTip

DSP procesor Helix DSP Pro MK3

Známý vzhled s (r)evolucí uvnitř. Nástupce DSP PRO přichází v proslulém, elegantním designu Helix, ale je vybaven nejnovější technologií. Bezkonkurenční kvalita zvuku ve vysokém rozlišení díky dvojnásobnému výpočetnímu výkonu ve srovnání s jeho předchůdcem, platformou ACO, pro rozšířenou sadu funkcí jako VCP (Virtual Channel Processing) pro snadnou konfiguraci vysoce komplexních zvukových systémů. Kromě toho jsou zde revidované vysokoúrovňové vstupy s třístupňovým nastavením vstupní citlivosti a rozšířeným rozsahem napětí až do max. 32 V a také náš extrémně kompaktní a pevný Smart Control Port. Jedna věc je jistá, díky všem těmto nejmodernějším technologiím patří DSP PRO MK3 bezpochyby do A-listu signálových procesorů.

Nejmodernější technologie a výkon TwinDSP pro dokonalý zážitek ze zvuku ve vysokém rozlišení

DSP PRO MK3 je vybaven dvěma nejvýkonnějšími 64bitovými procesory audio signálu od Analog Devices. Neuvěřitelný výpočetní výkon 2,4 miliardy operací MAC za sekundu v kombinaci s vysokou vzorkovací frekvencí 96 kHz (výsledkem je šířka pásma zvuku přes 40 kHz) a převodníky signálu AKM Velvet Sound A/D a D/A zajišťují vynikající zvuk v Kvalita s vysokým rozlišením.

ACO – Advanced 32 Bit CoProcessor Platform

DSP PRO MK3 je nyní vybaven vlastní 32bitovou platformou ACO, která nejen ultrarychle přebírá všechny kontrolní úkoly, ale také zvládá spoustu zvukových funkcí: Nyní jsou k dispozici fantastické zvukové efekty, jako je Augmented Bass Processing nebo Real Center jsou implementovány stejně jako kanálově oddělený Input EQ včetně Input Signal Analyzer (ISA) pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů OE rádií, které již z výroby obsahují zvukové nastavení.

Vše, co potřebujete pro optimální připojení

Díky široké škále vstupů a výstupů (8 x vysoká úroveň, 8 x RCA, 1 x optický, 1 x koaxiální, 1 x HEC slot a 10 x linkový výstup) nabízí DSP PRO MK3 vše pro snadné přizpůsobení stávajícím tovární rádia nebo vícekanálové OE zvukové systémy. Rozšířený rozsah napětí navíc umožňuje kombinaci s téměř jakýmkoli představitelným zdrojem analogového signálu, dokonce i s vysoce výkonnými zesilovači OE.

DSP PC-Tool 5 feat. TuneEQ – výkonné funkce pro dokonalý zvukový zážitek

Helix DSP PRO MK3 lze samozřejmě snadno konfigurovat pomocí našeho nového, profesionálního a výjimečně intuitivního DSP PC-Tool 5. Známé, četné možnosti nastavení s rozsáhlými funkcemi zpracování zvuku nesplní žádná přání a zaručují extrémně přesné nastavení zvuku i v těch nejtěžších podmínkách. A díky nové, proprietární funkci TuneEQ pro automatickou korekci frekvenční odezvy ušetříte také spoustu času při optimalizaci zvuku.

Důležité funkce 

 • TwinDSP Power – dva extrémně výkonné audio DSP s „pevným bodem“ s rozlišením 64Bit a 2,4 miliardami operací MAC za sekundu.
 • Nejmodernější 32bitové AD a DA převodníky signálu od AKM.
 • ACO – Advanced 32 Bit CoProcessor platforma pro rozšířenou sadu funkcí.
 • ISA (Input Signal Analyzer) a InputEQ pro snadnou analýzu a kompenzaci vstupních signálů.
 • Proprietární funkce TuneEQ pro automatické nastavení výstupních ekvalizérů.
 • SFX (DSP Sound Effects) – rozšířené zpracování basů, RealCenter & Co.
 • VCP (Virtual Channel Processing) umožňuje ještě flexibilnější konfiguraci pro vysoce komplexní zvukové systémy.
 • Slot HEC pro systémové doplňky, jako je Bluetooth® HD Audio Streaming, High Resolution Audio Streaming přes USB atd.
 • Inteligentní 8kanálový vysokoúrovňový vstup s obvodem ADEP.3.
 • Možnost Start-Stop až do 6V napájecího napětí.
 • Přepínač „Ground lift“, aby se zabránilo zemním smyčkám.
 • Oddělené kanály, třístupňové nastavení vstupní citlivosti (vysoká úroveň až do max. 32 V, RCA / Cinch až do max. 4 V).
 • Kompaktní, perspektivní SCP (Smart Control Port) pro připojení dálkových ovladačů a příslušenství.
 • Časové vyrovnání se zpožděním až 20 ms na kanál, navíc zpětné časové vyrovnání pro součtování vstupů ve fázi.
 • Volně definovatelné směrování signálu se samostatnými maticemi pro linku, SPDIF a HEC/AUX.
 • Vstupy: 8 x RCA/Cinch, 8 x Highlevel, 1 x optický SPDIF a 1 x koaxiální SPDIF.
 • Výstupy: 10 x RCA/Cinch s max. Výstupní napětí 8V.
 • Nejjednodušší konfigurace pomocí intuitivního softwaru DSP PC-Tool 5.

Výkon TwinDSP

Helix DSP PRO MK3 obsahuje dva nejvýkonnější 64bitové procesory audio signálu od Analog Devices s vynikajícím celkovým výpočetním výkonem 2,4 miliardy operací MAC za sekundu. Koncepce TwinDSP Power umožňuje dvanáct samostatně zpracovaných kanálů a četné nové zvukové funkce v kombinaci s rozšířenou vzorkovací frekvencí 96 kHz (což má za následek šířku pásma zvuku více než 40 kHz).

ACO – Pokročilý 32bitový koprocesor

Helix DSP Mini MK2 obsahuje mimořádně výkonný 32bitový koprocesor nejnovější generace pro všechny úkoly monitorování a komunikace, jak interně, tak externě. Na rozdíl od předchůdce 8bitové generace dosahuje tento MCU mnohem vyšších rychlostí s ohledem na přepínání nastavení a datovou komunikaci s naším softwarem DSP PC-Tool. Další významnou výhodou je integrovaný nativní zavaděč CoProcessor. Umožňuje softwarové upgrady všech komponent DSP za účelem úpravy obvodu ADEP.3 řízeného mikrokontrolérem například při budoucích úpravách / změnách v diagnostickém systému továrních radiostanic nebo pokud bude zařízení rozšířeno o další rozhraní. Navíc díky nové flash paměti nabízí ACO 10 paměťových míst pro nastavení zvuku místo běžných dvou.

Inteligentní vysokoúrovňový vstup ADEP.3

Moderní, továrně instalovaná autorádia obsahují sofistikované možnosti diagnostiky připojených reproduktorů. Zejména nejnovější generace autorádií jsou vybaveny doplňkovými monitorovacími funkcemi, takže v případě připojení signálového procesoru se poměrně často objevují chybová hlášení a ztráta specifických funkcí (např. funkce faderu) – ale ne u DSP Mini MK2. Nový obvod ADEP.3 (Advanced Diagnostics Error Protection, 3rd Generation) se všem těmto problémům vyhýbá, aniž by zbytečně zatěžoval výstupy reproduktorů OE rádia při vysoké hlasitosti.

Schopnost Start-Stop

Spínaný zdroj napájení HELIX DSP MINI MK2 zajišťuje konstantní vnitřní napájecí napětí i v případě, že napětí akumulátoru během protáčení motoru klesne na 6 voltů.

Úsporný režim

Úsporný režim je součástí základního nastavení. Umožňuje výrazně snížit spotřebu energie zesilovačů, které jsou připojeny k HELIX DSP MINI MK2, jakmile po dobu delší než 60 sekund není přítomen žádný vstupní signál. Vezměte prosím na vědomí, že v mnoha moderních vozech s „CAN“ nebo jakýmkoli jiným interním sběrnicových struktur se může stát, že rádio zůstane „neviditelně“ zapnuté až 45 min. i po zamknutí a opuštění vozu! Jakmile je aktivní „Power Save Mode“, vzdálený výstup a tím i připojené zesilovače se vypnou. HELIX DSP MINI MK2 znovu aktivuje vzdálený výstup během sekundy, pokud je použit hudební signál. Je možné buď upravit dobu vypnutí 60 sec. nebo úplně deaktivujte „režim úspory energie“ pomocí softwaru DSP PC-Tool.

Automatická detekce digitálního signálu

Helix DSP Mini MK2 umožňuje signálem řízené přepínání mezi analogovými vstupy a digitálním vstupem. Jakmile je na optickém vstupu detekován vstupní signál, signálový procesor se automaticky přepne na tento vstup. Tuto funkci lze deaktivovat v softwaru DSP PC-Tool. Alternativně můžete použít volitelné dálkové ovládání pro ruční přepínání mezi analogovými a digitálními vstupy.

TuneEQ

TuneEQ je extrémně flexibilní a obzvláště snadno použitelná funkce pro automatickou korekci frekvenční odezvy. Jediné měření na audio kanál nebo kanálový pár s vhodným měřicím mikrofonem (např. náš MTK1) stačí k tomu, aby TuneEQ nezávisle a přesně upravilo ekvalizéry na požadovanou referenční křivku. TuneEQ využívá kompletní sadu funkcí parametrického ekvalizéru včetně střední frekvence, Q-faktoru a nastavení zisku. A protože velmi složité aritmetické operace potřebné pro tento běh na pozadí, ušetříte také spoustu času při optimalizaci zvuku pomocí TuneEQ.

RealCenter

Funkce „RealCenter“ je algoritmus vyvinutý společností Audiotec Fischer, který zdůrazňuje hudební informace přítomné v levém i pravém předním kanálu a vytváří tak jedinečný středový signál. Na rozdíl od běžných postupů, ve kterých se sčítají pouze kanály, je intenzita centrálního signálu také dynamicky řízena stereofonním informačním obsahem levého a pravého kanálu. Zní to složitě, ale tento efekt je ohromující: To znamená, že pokud pouze levý nebo pravý kanál poskytuje audio signál, střední kanál nebude reprodukovat signál. V případě běžných algoritmů je úroveň hlasitosti středového kanálu snížena pouze o 6 dB (= poloviční úroveň hlasitosti). Audiotec Fischer „RealCenter“ umožňuje unikátní, rozšířenou zvukovou scénu pro řidiče i spolujezdce současně! Nevýhody konvenčního středového kanálu, jako je rušivá, malá zvuková scéna, jsou proto minulostí.

Rozšířené zpracování basů

Vlastní technologie Audiotec Fischer „Augmented Bass Processing“, sestávající ze dvou revolučních zvukových funkcí „Dynamic Bass Enhancement“ a „SubXpander“, byla speciálně vyvinuta pro výrazné zlepšení reprodukce basů subwooferů. „Dynamic Bass Enhancement“ důmyslně kombinuje maximální hluboké basy a nejvyšší akustický tlak bez ohledu na hudební styl nebo ovladače tónů v hlavní jednotce. V závislosti na vstupním signálu získává „Dynamic Bass Enhancement“ nižší frekvenční rozsah a mění mezní frekvenci subsonického filtru. Výsledkem je výrazně silnější a hlubší basová odezva při nízkých a středních úrovních hlasitosti bez rizika mechanického ani elektrického přetížení subwooferu při vysokých úrovních hlasitosti. Je prostě fascinující, jaký basový výkon je najednou možný. Pokud chcete ještě nižší a „hlubší“ reprodukci basů, lze dodatečně aktivovat „SubXpander“. Proto se k základním tónům ve frekvenčním rozsahu mezi 50 a 100 Hz přidávají subharmonické tóny.
Katalogové číslo:DSP PRO MK3
ZnačkaHelix
Odkazy:Oficiální webová prezentace

Komentáře k produktu

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.