Můj účet

Micro zesilovač Focal Impulse 4.320

4kanálový zesilovač, 4 x 55 / 2 x 160 na 4 Ω / 4 x 80 W RMS na 2 Ω, třída D, vysokoúrovňový vstup
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Micro zesilovač Focal Impulse 4.320

Dopřejte své hlavní jednotce závan čerstvého výkonu. Zesilovače hlavní jednotky (ať už OEM nebo aftermarket) brzy odhalí své limity z hlediska výkonu a dynamiky, kdy při vysoké hlasitosti zasytí a zkazí požitek z poslechu hudby. Pokud chcete dostat z vašich reproduktorových měničů to nejlepší, je Impulse 4.320 ideálním řešením. Poskytne vaší jednotce impuls, aniž byste se museli pouštět do náročného instalačního procesu. Impulse 4.320 je miniaturní 4kanálový digitální zesilovač s výkonem 4 x 55 Wattů. V dnešní době jsou malé digitální zesilovače velmi oblíbené, lze je umístit i dovnitř přístrojové desky, čímž si zajistíte opravdu skrytou montáž. Rozměry 175 x 67 x 47 mm hovoří za vše!

Hlavní vlastnosti

  • Ultra kompaktní – snadná instalace.
  • Kompatibilní se všemi hlavními jednotkami (OEM a aftermarket).
  • Automatické spouštění s vaší původní hlavní jednotkou.
  • ISO kompatibilní prostřednictvím kabelového příslušenství prodávaného samostatně (IY-AC Impulse 4.320).
Katalogové čísloIMPULSE 4.320
ZnačkaFocal
OdkazyOficiální webová prezentace
Počet kanálů zesilovačeZesilovače se rozdělují na:
- Monobloky
- 2kanálové
- 3kanálové
- 4kanálové
- 5kanálové
- 6kanálové
- více kanálové

Každý kanál slouží na napájení jednoho reproduktoru u koaxialního typu, popř. jedné strany, pokud se jedná o komponentní reproduktory.

Zesilovače typu monoblok se používají hlavně na subwoofery.

2kanálové jsou vhodné jak na subwoofery, tak například na přední pár reproduktorů v autě.

3kanálové se používá na přední nebo zadní reproduktory + subwoofer.

4kanálové se používají na přední + zadní reproduktory nebo 1 pár reproduktorů + subwoofer.

6 nebo 5kanálové se používají na 2 páry reproduktorů + subwoofer, nejčastěji.

Můstkování znamená zapojení zesilovače do můstku, kdy se použije + pól z jednoho kanálu a - pól z druhého kanálu. Ve většině případů to bývá na zesilovači znázorněné jako "BRIDGED".
4
Energetická třída zesilovačeZesilovače se rozdělují na dvě základní třídy: analogové a digitální. Analogové zesilovače (A/B) mají vyšší nároky na spotřebu, ale mají obvykle přirozenější zvuk. Digitální zesilovače (D) mají výrazně nižší spotřebu a vyšší účinnost, ale zvuk nemusí být tak věrný jako u klasických analogových zesilovačů. D
RMS výkon na 4 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 4 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 55 / 2 x 160 W
RMS výkon na 2 ΩRMS výkon při zatížení reproduktorů nebo subwooferu na 2 Ω. RMS výkon je stálý výkon zesilovače a je to jeden z nejdůležitějších parametrů při výběru zesilovače. 4 x 80 W
Dolní pásmová propust (LPF)LPF / LP resp. "low pass filter" nabízí možnost nastavení zesilovače pomocí potenciometru tak, aby spodní pásmo hrálo jen frekvence v určitém pásmu, které potřebujete. Tento filtr se používá k nastavení frekvenčního rozsahu pro subwoofer, z důvodu aby nedocházelo k jeho přetěžování nebo zkreslení zvuku.

Příklad:
Zesilovače mají nejčastěji LPF od 20 do 300 Hz. Doporučujeme nastavovat tento potenciometr v rozmezí 45-80 Hz.
40 - 200 Hz
Harmonické zkreslení (THD)Celkový podíl harmonického zkreslení udává, nakolik je vstupní signál v zesilovači zkreslen. Zkreslení se projevují jako vrchní vlny, obsažené ve výstupním signálu. Podíl původně nepřítomných částí signálu se udává v procentech, typické hodnoty se pohybují mezi 0,001 % až 0,5 %.

Zkreslení se měří v jejich výkonovém pásmu. Pokud od určitého výkonu překročí hranici 0,7 %, je to hodnota výstupního výkonu daného zesilovače, od níž už nehraje nezkresleně a od níž obvykle zkreslení strmě narůstá, takže s nějakým dalším nárůstem výkonu se již nedá počítat. Čím nižší hodnota, tím lépe.
0,02 %
Vysokoúrovňové vstupyVysokoúrovňový vstup na zesilovači umožňuje zapojení přímo na stávající reproduktory v autě bez dokupování externího high/low adaptéru. Důležitá výbava v případě instalace zesilovače na originální autorádio. Ano
Automatické zapínání a vypínáníTato funkce Vám umožní automatické sepnutí zesilovače. Ano
Rozměry zesilovače175 x 67 x 47 mm
Hmotnost2,55 kg

Komentáře k produktu

5|Mikulás Baksay , 13.05.2024, 15:45
Ja som len chcel odpovedať ostatným. Ahifi predáva na to aj Harness pre VW group.Link: https://www.ahifi.sk/audison-ap-t-h-avs02-pre-zapojenie-zosilnovaca-do-vozidiel-audi-a-vw.htmlMám ho odskúšaný na Cupra Born (VW ID3). Všetko pasuje krásne. DC káble stačí zlisovať kliešťami a hotovo.Upozorňujem aj že tento zosilňovač \"nesimuluje\" repráky. Môže sa preto stať že Vám nebudú fungovať parkovacie senzory (Ak hlavná jednotka nenasníma správný odpor, správa sa ako by nemala reproduktory a vypne teda senzory.)Rieši sa to dodatočným simulátorom reprákov, ktorý funguje len kým auto skontroluje či su pripojené repráky, a následne sa vypne.Link: https://www.ahifi.sk/audison-uss4.htmlNové VW group auta to pravdepodobne budú potrebovať.Napája sa to medzi pôvodny výstup a vstup nové zosilňovača (Impulse).Samotný zvuk zosiku je podľa mňa veľmi slušný. Priemerny poslucháč bude určite potešený :-) Kúpil som k ním aj FOCAL IS 165VW a hraje to skutočne solidne. Zosilňovač je veľmi ľahký na inštaláciu a ma veľa praktických nastavení. Za vypichnutie stojí že mu stačí vstup iba z predných reproduktorov a vie z nich urobiť 4 kanály. Je to obzvlasť prakticke ak auto je od výroby osadene iba prednými reprákmi (Áno ešte stále to VW robí). Netreba to potom preprogramovať.Za mňa palec hore. Splnilo očakávania.
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 14.05.2024 10:43
Dobrý den Vážený zákazníku, děkujme Vám za zpětnou vazbu a jsme rádi, že jste s výrobkem spokojený.
4|Michal , 21.04.2024, 10:12
Dobrý den,dal jsem si do VW Touran 2017 sadu repro Focal inside a ještě přemýšlím o tomto zesilovači.Na webu výrobce popisují možnost zapojení bez nutnosti zásahu do originální kabeláže za pomoci připojovacího kabelu Focal VW Y-ISO HARNESS, u vás ale prodej skončil.1. Existuje nějaká funkční náhrada?2. Jak se dívám na obrázek Připojovací kabel Focal VW Y-ISO HARNESS - Ahifi.cz tak ještě musí být nějaká druhá redukce, přímo pro zesilovač Focal Impulse 4.320 na kterou se připojí pak Focal VW Y-ISO HARNESS nebo se pletu?Prosím o nějaké vysvětlení klidně ve vaší poradně, myslím že to bude zajímat nejenom mě…díky
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 22.04.2024 15:14
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel se mi nepodařilo dohledat náhradu, poprosím aby jste zkusil s tímto dotazem kontaktovat naše obchodní oddělení na objednavky@ahifi.cz , kde kolegové na základě vašeho dotazu poptají tuto kabeláž přímo u dodavatele a následně Vám zašlou jeho reakci . 
3|Michal , 24.08.2023, 08:18
Dobrý den,rád bych tento zesilovač přidal k OEM jednotce Bolero u Octavie3, kde do zadních reproduktorů nejde stejně kvalitní ale \"řekněme\" ořezaný zvuk. V manuálu k zesilovači jsem se dočetl, že se dá přepnout i tak, aby se přední 2 kanály pouštěly i dozadu, čili by měl být zadní zvuk pak stejně kvalitní jako přední...jak to pak bude s funkcí FADERu u OEM jednotky ?...bude v tomto zapojení fungovat a nebo ne? Děkuji
Odpověď: Lukáš Zemánek - AHIFI.CZ, 24.08.2023 09:17
Dobrý den Vážený zákazníku, obávám se, že v tomto režimu si bude brát zesilovač signál pouze z předních reproduktorů tudíž originální Fader bude sice aktivní, ale v případě, že sním přejedete pouze na zadní reproduktory tak zvuk zcela vyplne. 
2|Libor Křupala , 11.04.2023, 13:40
jak dlouho by trvala montáž do auta Ford Tourneo Custom ročník 2020 ?
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 12.04.2023 14:40
Dobrý den Vážený zákazníku. Doba instalace je cca 4 hodiny a cena montáže 2760,-.
1|Libor Křupala , 22.12.2021, 12:17
dobrý denpůjde s touto kabeláží do Ford Tourneo Custom 2020 ročníkhttps://www.ahifi.cz/focal-ford-y-iso-harness.html
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 22.12.2021 13:09
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, dle vyjádření našich techniků lze připojit.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
4 zákazníci hodnotili
Mikuláš Baksay
13. 5. 2024

Veľmi praktický do nových a komplikovaných áut pre rýchle riešenie katastrofálneho továrenskeho zvuku so zachovaním všetkých funkcií. Odporúčam dokúpiť aj https://www.ahifi.sk/audison-uss4.html aby sa predišlo chybovým hláškam na prístrojovke :-)

Pavel Wolf
6. 1. 2023

Zapojeno do Subaru Legacy včetně DSP procesoru Nakamichi, předek Morel Tempo Ultra 602 MK2, zadek Hertz CPX 165 a naprostá paráda, zesilovač stačí bohatě o proti továrnímu výkonu, je výkonově mnohem dál. Zvuk popisovat jde velmi těžko, protože to má každý rád trochu jinak. Hraje to skvěle s razancí a čistotou jakou umí Morel. Ješte se bude doplňovat subwofer :-) Velmi doporučuji DSP pro ty, co si chtějí opradu užít muziku a naladit k obrazu svému.

Matys
6. 5. 2021

Koupeno do škoda octavia3 . Velká spokojenost . Kvalitní zvuk na reproduktory audison apk 165P.

Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.