Můj účet

Reproduktory German Maestro Concept CS 6508

Ø 165 mm, 50/165 W, 4 Ω, 89 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 61,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
  • Využijte naši poradnu
  • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
  • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Reproduktory German Maestro Concept CS 6508

Nejvyšší z řady German Maestro Concept, vyšší zatížitelnost, větší možnosti nastavení výhybky. Velmi pevný a odlehčený plastový koš, 30 mm titanové výškové reproduktory s přesnou reprodukcí zvuku. Řada reproduktorů German Maestro Concept je zaměřená na dynamický zvuk s nejvyšším možným poměrem cena/kvalita zvuku, navíc ručně vyráběné v Německu. Nabízí perfektní zvuk pro širokou škálu zákazníků díky své cenové dostupnosti, ale kde už není třeba dělat žádné větší kompromisy. U řady Concept byla již použita technologie MegaSphere. Řada Concept je nejprodávanější řadou v naší prodejně značky German Maestro..
Katalogové číslo:CS 6508
ZnačkaGerman Maestro
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 50 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 165 W
Citlivost (SPL 2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
89 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
35 - 28.000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 61,5 mm
Celkový průměr výškového reproduktoruCelkový průměr výškového reproduktoru se uvádí jako průměr samostatného výškáče bez instalačních domečků. 30 mm
Materiál kaloty výškového reproduktoruMateriál kaloty, který byl použit při výrobě výškového reproduktoru. Titan
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár

Komentáře k produktu

9|Josef Holík , 06.03.2019, 06:58
Dobrý den,Půjdou tyto repeoduktory do hyundai tucson, rok výroby 2019? Ideálně do předních i zadních dveří.DíkyJosef Holík
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 06.03.2019 16:20
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, lze osadit. Vše potřebné najdete přehledně sepsáno a nafoceno v sekci MONTÁŽE, kde je totožná instalace.
8|Petr , 23.02.2019, 00:41
Dobrý den,jak si stojí tyto reproduktory v porovnání s gladen m line? ... Viděl jsem že píšete, že reproduktory hrají \"jinak\". Pro někoho lépe, pro někoho hůře. Můžete být konkrétnější ve srovnání? Děkuji, přeji hezký den.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 25.02.2019 14:46
Dobrý den Vážený zákazníku, bohužel konkrétní srovnání je v tomto případě až na samotném posluchači. German Maestro má o malinko slabší basovou složku a zase výraznější výšky. Pro někoho příjemnější projev, někdo zase dává přednost tlumenějším výškám. Pro bližší srovnání bude třeba si repro poslechnout přímo, opravdu těžko se bude detailněji popisovat, dojem je velmi subjektivní.
7|Jaroslav , 14.01.2019, 13:25
Dobrý den, jsou tyto reproduktory vhodné do VW Polo 5 generace po faceliftu (2015) s centrální jednotkou composition media (https://goo.gl/images/PFvFgW)? Bude nutné i vytlumení dvěří?Zvuk v mém autě nění úplně špatný, ale chybí mi zde detailnější výšky a dynamičtější středové a basové pásmo. Nebudou pro mě lepší ještě nějaké jiné reproduktory než tyto?Děkuji za odpověď
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.01.2019 13:38
Dobrý den Vážený zákazníku, reproduktory jsou dobrou volbou, ale doporučuji rozhodně dveře vytlumit, bez toho nebude hrát správně žádné repro.
6|Petr , 13.01.2019, 00:24
Dobrý den, jaký je rodíl mezi těmito reproduktory a řadou s koncovkou “IV”? Děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 14.01.2019 09:53
Dobrý den Vážený zákazníku, řada CS 6580 IV má přepracovaný středobasový reproduktor, jiný vrchlík reproduktoru a jinou frekvenční vyhýbku. 
5|Radek Polda , 09.01.2019, 22:28
Dobrý den, je možné pro tyto repro použít zesilovač Gladen RC 90c2?
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 10.01.2019 10:22
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, vhodná volba, lze použít.
4|Jeran , 09.01.2019, 15:39
Děkuji za odpověď.Gladeny hrají velice dobře a se subwoofrem JBL basspro sl je to hezký poslech.Jen mě zajímalo,jestli je german maestro o tolik lepší zvukově.Popřemýšlím o zesilovači.Ještě jednou děkuji za radu.Přeji Vám hodně spokojených zákazníku
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.01.2019 15:44
Dobrý den Vážený zákazníku, jak jsem již psal, nejsem si jistý, zda by investice měla v tomto případě zásadní opodstatnění. Děkujeme Vám a mějte se krásně.
3|Jeran , 08.01.2019, 18:44
Dobrý den.Myslíte si,že by mělo smysl vyměnit za stávající repro gladen m 165v2.Autorádio je alpine cde w296bt.děkuji
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 09.01.2019 10:50
Dobrý den Vážený zákazníku, German Maestro je zvukově ,,jiné,, repro. Pro někoho lepší, pro jiného v podstatě srovnatelné. Vždy je to o vkusu konkrétního posluchače. Nelze tedy říci, že by bylo vyloženě lepší volbou. Osobně bych investoval spíše do externího zesilovače, který dodá potřebný výkon.
2|Tomáš , 03.11.2018, 23:08
Dobrý den, rád bych vylepšil zvuk v nové Hondě Civic X g. V sekci montáže jsem viděl, že jste pro kombinaci s oem autorádiem použili tyto reproduktory do předních dveří jako ideální volbu. Chtěl bych se zeptat, jestli v kategorii do 10 000 Kč nemohu pro zapojení na oem autorádio pořídit nějakou ještě lépe hrající variantu, nebo jestli jsou tyto reproduktory tak dobré, že nemá v této cenové kategorii smysl vymýšlet něco jiného. Jde mi o kvalitní, neagresivní ale přitom i dostatečně dynamický zvuk pro poměrně širokou škálu hudebních stylů. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 07.11.2018 13:22
Dobrý den Vážený zákazníku, v dané cenové relaci mne nenapadá žádná lepší varianta, zmíněné repro mohu rozhodně doporučit, velmi dobrá volba.
1|Leoš , 16.03.2018, 12:05
Dobrý den,vlastním Octavii Combi III se systém Canton, ale bohužel se zvukem nejsem spokojen. Vytlumení dveří je samozřejmostí jako začátek, ve druhém kroku bych rád vyměnil originální reproduktory za GM Concept CS 6508 nebo Focal PS 165 F. Jaké je vaše doporučení při zachování původní konfigurace radia a zesilovače. Poslední otázkou je, jaký reproduktor by jste doporučili na výměnu originálního centrálního reproduktoru. Díky za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 19.03.2018 13:26
Dobrý den Vážený zákazníku, osobně bych doporučil centrální reproduktor zcela odpojit. Co se týče sladění celého systému, je to jediné rozumné řešení. Ohledně reproduktorů bych v tomto případě doporučil, vzhledem ke zvolené cenové relaci, reproduktory ROCKFORD FOSGATE T1650-S, které jsou opravdu velmi povedené. Vytlumení dveří je, jak správně píšete, základem úspěchu.

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
2 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.