Košík0
Způsoby doručení
Přepravce93 Kč
Osobní odběr BrnoZdarma

Reproduktory Rockford Fosgate POWER T1650-S

Ø 165 mm, 80/160 W, 4 Ω, 88 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 64 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 40 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně
Reproduktory Rockford Fosgate POWER T1650-S
Zapojeno v demopanelu
Tip

Reproduktory Rockford Fosgate POWER T1650-S

Kvalita zvuku jako u série Power, avšak v menších reproduktorech. Tyto 6.5" dvoucestné reproduktory s plným rozsahem zdědily vůbec to nejlepší od svých starších sourozenců z řady komponentních systémů T1. Disponují výškovými reproduktory zapojenými do můstku, přičemž jsou instalačně kompatibilní s širokou škálou amerických, evropských a dalších typů vozidel. Dávejte ale pozor, nejedná se jen o obyčejnou náhražku za originální reproduktory vašeho vozidla, kvalita zvuku byla totiž dle nároků těch pravých gurmánů dovedena k dokonalosti!

Klíčové vlastnosti Rockford Fosgate POWER T1650-S

 • Polypropylenová membrána posílená o vstřikovanou karbonovou složku
 • Závěs a magnet motoru s vysokým lineárním zdvihem
 • Ošetřené 1" výškové reproduktory
 • Vertikální uchycení metodou VAST
 • Závěs ze santoprenového kaučuku
 • Vysokoteplotní kmitající cívka
 • Polybavlněná středička se zvýšenou odolností proti trhlinám a únavě materiálu
 • Snadná montáž díky FlexFit 2
 • Koš z litého hliníku
 • Integrovaná skrytá 12 dB / oktávu výhybka
 • Mřížky reproduktorů a instalační vybavení je součástí balení
Katalogové číslo:T1650-S
ZnačkaRockford Fosgate
Odkazy:Oficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Komponentní 2 pásmové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 80 W
Max. (maximální) výkonŠpičkovy výkon, který dokáže reproduktor zahrát chvilkově (cca 0,5 s), například při úderu bicích nástrojů ve skladbě. Pokud se max. výkon překročí, obvykle dojde k poškození reproduktorů! 160 W
Citlivost (SPL 1W/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
88 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
4 Ω
Frekvenční rozsahSchopnost reproduktorů zahrát signál od nejnižšího kmitočtu po nejvyšší, resp. schopnost reproduktoru věrně reprodukovat zvuk v konkrétním frekvenčním pásmu.

Odborně:
V oblasti kmitočtů od 40 až po 16 000 Hz se vyskytuje převážná většina základních i alikvótních (harmonických) tónů všech hudebních nástrojů. Nás zajímá, jaký je průběh vyzářeného akustického tlaku v tomto rozsahu kmitočtů při napájení reproduktorové soustavy konstantním příkonem. Tomuto průběhu říkáme kmitočtová charakteristika, která nám udává úroveň vyzářeného akustického tlaku v decibelech (dB) v závislosti na kmitočtu. Nejvýstižněji lze vyjádřit kmitočtovou charakteristiku reproduktoru nebo reproduktorové soustavy grafem.

Většinou ale je kmitočtová charakteristika udávaná uvedením maximální tolerance akustického tlaku v daném kmitočtovém rozsahu, např. 50 až 15 000 Hz -+ 6 dB. Jelikož je kmitočtová charakteristika reproduktorů i soustav obecně značně nerovnoměrná, neudávají někteří výrobci z preztižních důvodů ve svých kalalozích ani tuto maximální toleranci akustického tlaku v decibelech. Takto ochuzený údaj je bohužel bezcenný. Co je platné, že výrobce nabízí reproduktorovou soustavu s kmitočtovým rozsahem 30 až 20 000 Hz, jestliže se obává uvést maximální nerovnoměrnost akustického tlaku v tomto rozsahu, neboť může mít toleranci např. +- 20 dB.

Nerovnoměrnost neboli zvlnění kmitočtového průběhu u dobrých reproduktoprových soustav pro kvalitní přednes hudby nemá překročit v pásmu 80 až 12 000 Hz +- 3 dB a v pásmu 40 až 16 000 Hz +- 6 dB. Větší nerovnoměrnost již ochuzuje nebo zdůrazňuje určité tónové oblasti, což může způsobit slyšitelné nebo i rušivé zkreslení. Mění se také podíl mezi základními tóny a vyššími harmonickými, tím se mění barva zvuku a jednotlivé hudební nástroje i celý hudební obraz zní nepřirozeně.
47 - 20 000 Hz
Průměr středobasu nebo koaxiálního reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 64 mm
Materiál membrány středobasu nebo koaxiálního reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Polypropylen
Průměr kaloty výškového reproduktoruČistý průměr kaloty (membrány) výškového reproduktoru. 25 mm
Celková hloubka výškového reproduktoruCelková hloubka samotného výškového reproduktoru bez instalačních domečků. 13 mm
Frekvenční výhybka součástíFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ano
Možnosti nastavení frekvenční výhybkyNepsaným pravidlem bývá, že čím dražší reproduktory, tím má výhybka více možnosti nastavení zvuku. Nejčastější možností nastavení výhybky je útlum na výškovém reproduktoru. Vyspělejší výhybky nabízí i možnost nastavení strmosti na středobasu a výškovém reproduktoru případně úpravu frekvenčního rozsahu. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano

Komentáře k produktu

7|Adrián Vereb , 02.10.2020, 21:19
Dobry deň. Tieto reproduktory ste montovali do Octavie 3 ktorá má ss Canton . Chcem sa opýtať ako ste vyriešili rozdielnu impedanciu respektíve či je možné použiť 4 ohmové reproduktory namiesto pôvodných repro ktoré majú 8 ohm impedanciu .Ďakujem
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 06.10.2020 14:36
Dobrý den Vážený zákazníku. Tyto reproduktory lze použít, instalují se bez frekvenční výhybky. Změnu impedance není potřeba řešit.
6|Jakub , 28.07.2020, 14:01
Prosím o radu. Jak si vedou v porovnání s Focal ES 165 K? A jaký by byl vhodný zesilovač k vámi doporučovaným? Děkuji
Odpověď: Robert Čech - AHIFI.CZ, 29.07.2020 09:07
Dobrý den Vážený zákazníku. Po zvukové stránce na tom bude Focal ES 165 K lépe. Ideální zesilovač pro tyto reproduktory je Gladen M-Line 80.2.
5|Mates , 09.12.2018, 15:59
Dobrý den,Jaký 2-kanálový zesilovač doporučujete k těmto reproduktorům? Má zapojeno na Crunch GPX1000.4 a s kvalitou nejsem vůbec spokojený. Děkuji za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 10.12.2018 09:42
Dobrý den, kvalita zesilovače Crunch bohužel neodpovídá těmto reproduktorům. Doporučil bych minimálně Gladen RC 90c2, případně zvukově kvalitnější Mosconi Gladen One 130.2.
4|Patrik , 08.10.2018, 16:26
Dobrý den, dnes jsem obdržel tyto reproduktory, a docela mě překvapilo, že nemají součástí balení kabel na připojení TW z výhybky. Každopádně na výhybce je nastavení AXIS.. K čemu to slouží? Děkuji.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 11.10.2018 10:51
Dobrý den Vážený zákazníku, kabeláž výškových reproduktorů opravdu není součástí a je třeba potřebnou délku kabelů dokoupit. Nastavení vyhýbky je dle pozice výškového reproduktoru, v tomto případě se bere v úvahu osazení na palubní desku, kdy jde zvuk odrazem od čelního skla - off axis, tedy mimo přímou osu posluchače. Vyhýbka dle toho následně upraví zvuk.
3|Jakub , 11.04.2018, 11:43
Dobrý den, vlastním reproduktory Gladen M165 v2 a přemýšlím o lepších reproduktorech. Bude velký rozdíl při použití těchto rockfordu nebo jiných reproduktoru v podobné cenové relaci? Mám 2 subwoofery RF p2 12\". Díky za odpověď.
Odpověď: Ing. Karel Konečný - AHIFI.CZ, 12.04.2018 10:42
Dobrý den, jaké máte autorádio, případně zesilovač?
2|Richard , 22.01.2018, 15:27
Reproduktory bych zapojil na originální zesilovač integrovaný v autě který má výstup 4x75w. Nevím jestli je to dostatečný výkon.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.01.2018 16:29
Dobrý den Vážený zákazníku, to pak mění situaci. Pokud tovární zesilovač tohle připojení umožňuje, jsou reproduktory ROCKFORD FOSGATE rozhodně dobrou volbou a doporučuji právě ty.
1|Richard , 21.01.2018, 21:08
Dobrý den. Které roproduktory jsou lepši volbou?tyto nebo https://www.ahifi.cz/reproduktory-german-maestro-concept-cs-6508-iv.html? Děkuji za odpověď.
Odpověď: Marek Flek - AHIFI.CZ, 22.01.2018 15:12
Dobrý den Vážený zákazníku, oboje repro jsou velice dobrou volbou, otázkou je jejich zapojení. Repro GERMAN MAESTRO je ideální, pokud se bude připojovat k samotnému autorádiu. Reproduktory Rockford Fosgate jsou vhodnější pro zapojení na externí zesilovač, který jim dodá potřebný výkon. Doporučit mohu rozhodně oboje reproduktory, záleží však na jejich zapojení. 

Hodnocení

Celkové hodnocení
100 %
3 zákazníci hodnotili
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.