Můj účet

Reproduktory Gladen Aerospace 165 DC

středobasové reproduktory, Ø 165 mm, 135 W RMS, 3 Ω, 92 dB (2,83V/1m), montážní hloubka 69,5 mm
Více o produktu
Pomůžeme vám s nákupem
 • Využijte naši poradnu
 • Zboží nám můžete vrátit do 14 dnů
 • Vyzkoušejte si produkt u nás na prodejně

Středobasové reproduktory Gladen Aerospace 165 DC

Nejvyšší modelová řada Aerospace od společnosti Gladen ztělesňuje filozofii, která spočívá v realizaci dokonalého zvuku v automobilu. A to bez kompromisů a omezení nákladů na vývoj a výrobu. Vysoké kvality reprodukce komponentů řady Aerospace bylo dosaženo množstvím technických inovací. Mezi ně patří sedmivrstvá membrána basových a středových reproduktorů, extrémně silný systém neodymových magnetů nebo počítačově optimalizovaný litý hliníkový koš. Za zmínku však stojí i sound quality hedvábné výškové reproduktory, které vynikají nejen fantastickou vokální reprodukcí a prostorovostí, ale i neuvěřitelnou vysokofrekvenční dynamikou a lineární frekvenční odezvou v celém svém rozsahu. Všechny komponenty jsou ručně vyráběné i kompletované v Německu, což zaručuje špičkové zpracování s typickou německou precizností. Výsledkem je zvukový zážitek, který překonává i tu nejdivočejší představivost.

Hlavní vlastnosti reproduktorů Gladen Aerospace 165 DC

 • High-end středobasové reproduktory nejvyšší řady Aerospace.
 • Vysoká citlivost a snížená impedance 3 ohmy umožní nižší náročnost na zesilovač.
 • Sedmivrstvá membrána Gladen C7 z tvrzeného papíru.
 • Větší rozměr cívky 37 mm pro vysoký výkon bez zkreslení. 
 • Počítačově optimalizovaný litý hliníkový koš.
 • Šroubovací připojovací terminály u středobasového reproduktoru.
 • Extrémně silný systém neodymových magnetů.
 • Ruční výroba a kompletace v Německu.

O značce

Značka Gladen patří k nejúspěšnějším značkám v Německu, kde vznikla, a má tam i své kořeny. Gladen nabízí vysoce kvalitní produkty, jako jsou reproduktory, subwoofery nebo zesilovače. Má také široké portfolio produktů, které zahrnuje stovky položek, ať už se jedná o konektory, tlumicí materiály a spoustu dalších položek. V minulosti i současnosti získaly produkty Gladen prestižní ocenění EISA. Němci si tuto značku oblíbili - prostě ji milují.
Katalogové čísloGA-165AERODC-3
ZnačkaGladen
OdkazyOficiální webová prezentace
Typ reproduktorůKoaxiální reproduktory:
Koaxiální reproduktory se vyznačují konstrukcí tzv. vše v jednom. Výškový a středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Výhodou je jednodušší montáž, ale díky spojení resp. blízkosti pásem v jednom reproduktoru, se obvykle sníží kvalita zvuku. Zpravidla uprostřed středobasového reproduktoru, je výškový reproduktor, jehož kmitací cívka pracuje ve druhé vzduchové mezeře společného magnatického obvodu. Třípásmový koaxiální reproduktor se skládá ze středobasového reproduktoru, ve předu na zvláštním nosníku je středový reproduktor a samostatný výškový.

Komponentní reproduktory:
Komponentní reproduktory se vyznačují rozdělením na jednotlivá frekvenční pásma, výškové + středobasové + popř. basové pásmo. Jednotlivé reproduktory se dají umístit zcela odděleně, což má za výsledek lepší zvukový i akustický projev. V drtivé většině případů komponentních reproduktorů je dodávaná i externí výhybka, která rozděluje výškové, středové / středobasové a u třípásma i basové pásmo popř. umožňuje nastavení decibelové úrovně u výškového reproduktoru (např. +2 dB, 0 dB, -2 dB), strmosti (např. 6dB/Okt. 12dB/Okt.) či aktivní nebo bi-amp zapojení.
Středobasové
Výkon RMSRMS výkon reproduktorů je stálý výkon celého systému, ne pouze jednoho reproduktoru nebo jedné strany. Jedná se také o výkon nepřetržitého používání reproduktorů. Pokud se RMS výkon překročí na delší dobu, může dojít k nevratnému poškození reproduktorů! 135 W
Citlivost (2,83V/1m)Citlivost, senzitivita neboli účinnost reproduktoru.

Citlivost reproduktorů se udává v decibelech (dB) a zjednodušeně řečeno znamená, čím vyšší hodnota, tím menší nároky na výkon zesilovače. Jedná se defacto o hodnocení, jak reproduktor převádí watty na zvuk. Hodnocení citlivosti jsou v úrovní hluku měřené na 1 metr od reproduktoru pomocí 1 W (watt energie) nebo pomocí 2,83 voltu na zdroji na 1 metr.

Vyšší decibelová úroveň znamená, že reproduktor je hlasitější s nižším výkonem. Pro každý nárůst o 3 dB citlivosti, reproduktor vyžaduje poloviční sílu pro reprodukci stejné hlasitosti. Například, pokud 88 dB reproduktor potřebuje 100 Wattů k výrobě určité hlasitosti, pak reproduktor s 91dB citlivostí potřebuje jen 50 wattů, aby se dostal na stejnou hlasitost.
92 dB
ImpedanceImpedance - měření elektrického odporu. Při nákupu reproduktorů, je důležité, aby se každý ujistil, že impedance je v souladu se zesilovačem nebo autorádiem, který používáte.

Příklad:
2 Ohmový reproduktor nelze připojit na zesilovač, který je stabilní pouze do 4 Ohmů! 4 Ohmový reproduktor lze bez problémů použít na zesilovač, který je stabilní do 2 Ohmů. Nejběžnější impedance reproduktorů je dnes 3 - 4 Ohm.
3 Ω
Průměr středobasového reproduktoruPrůměr reproduktoru uvádíme jako průměr celého reproduktoru, nikoliv včetně uchycení, kdy u menších reproduktorů (87, 100, 130 mm) vyčnívají ještě navíc úchyty. Některé reproduktory jsou oválné a tam se uvádí rozměr v palcích, vždy nejkratší strana k nejdelší straně. Jeden palce je cca. 2,5 cm. 165 mm
Montážní hloubka středobasového reproduktoruMontážní hloubka reproduktoru se měří od nejspodnější hrany magnetu až po spodní okraj plechového, plastového nebo litého koše reproduktoru, resp. dosedací plochy reproduktoru. 69,5 mm
Materiál membrány středobasového reproduktoruMateriál, který byl použit u membrány reproduktoru. Nebojte se papíru, má kupodivu velmi přirozený a kvalitní zvuk a díky povrchové úpravě vydrží bezproblémů i vlhkost. Tvrzený papír
Frekvenční výhybka součástí baleníFrekvenční výhybka je důležitou součástí defacto všech reproduktorů. Výhybka obvykle obsahuje různé hodnoty odporů, velikosti cívek a typy kondenzátorů, které zcela zásadně upravují zvuk. K čemu výhybky slouží popisujeme níže.

Komponentní reproduktory:
Součástí každého kvalitní komponentního reprosystému je výhybka. Jejím úkolem je zajistit rozdělení frekvencí, které zesilovač produkuje v celém akustickém spektru kmitočtů tak, aby každý z reproduktorů dostal jen tu část pásma, kterou může optimálně zahrát z hlediska účinnosti a minimálního zkreslení.

Koaxiální reproduktory:
U koaxiálních reproduktorů bývá z většiny případů jednoduchá výhybka (6dB/Okt.) tvořená kondenzátorem u výškového reproduktoru.
Ne
Krycí mřížky součástí baleníOriginální krycí mřížky v balení reproduktorů. Ano
Cena zaPokud je uvedena cena za pár tak součástí balení bývá vždy vše po 2 kusech, např. 2x středobas, 2x výškový reproduktor a 2x frekvenční výhybka. Pár
Český návod - Gladen Aerospace 165 DC
Stáhnout

Komentáře k produktu

5|Jan Tyllich , 04.10.2019, 12:22
Aha, ja jsem měl za to, že je to prostě odlišný typ středobasu s jiným vrchlíkem, viz stránky vyrobce: https://www.gladen.com/compo_coax.html. Vidím tam sady s dvěma nebo třemi pásmy a následně i jednotlivé reproduktory zvlášť, nic o novějším typu atd.Jaký tedy doporučujete k tomuto sředobasu použít výškový reproduktor? Aerospace 20 nebo Aerospace 28?Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.10.2019 12:30
Dobrý den Vážený zákazníku, nepsal jsem o novějším typu, ale o vyšší řadě reproduktoru. Obecně platí, že do třípásmové sestavy volíme menší velikost výškového reproduktoru (není zcela podmínkou) a do dvoupásmové sestavy pak větší. Čili volil bych Aerospace 28.
4|Jan Tyllich , 02.10.2019, 13:58
Dobrý den,podle výrobce se tento středobas dáva v třípásmové sadě se středovým reproduktorem Aerospace 80 a výškovým reproduktorem Aerospace 20. Zajímalo by mě, jestli můžu tento středobas použit i jako dvoupásmovou aktivní sadu s výškovým reproduktorem Aerospace 28. Případně další otázka - jaký je rozdíl mezi tímto středobasem a středobasem z třípásmové sady Aerospace 165 PP. Děkuji.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 04.10.2019 11:01
DObrý den Vážený zákazníku, Gladen Aerospace 165 DC lze použít i pro dvoupásmovou sestavu, záležet pak bude pouze na nastavení. Aerospace 165 PP je pak vyšší řadou, má přepracované tělo, lepší chlazení cívky, vyšší citlivost...
3|Pavel , 17.09.2019, 23:47
Zdravim je tento reproduktor vhodny pouzit do 3.dveroveho auta do prednich dverí bude hrát dobře bass? a chtel bych ho napajet Helix Dark Blue Five - 5-kanálový zesilovač a nebo https://www.ahifi.cz/zesilovac-rockford-fosgate-prime-r300x4.html dekuji za odpoved.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 18.09.2019 10:41
Dobrý den Vážený zákazníku, jedná se o špičkové středobasové reproduktory, hrát tak budou prakticky kdekoliv a rozhodně dobře :) Připojení na zesilovač je v tomto případě podmínkou.
2|Flar , 24.07.2019, 22:03
Dobry den, chtěl jsme se zeptat zda je uvedeno jaké jsou zde magnety. Je to neodym nebo neco jineho.
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.07.2019 09:42
Dobrý den Vážený zákazníku, veškeré dostupné informace, které výrobce nabízí, najdete ZDE.
1|Flar , 25.01.2019, 08:28
Dobry den, lze pouzit tyto reporoduktory jako nahrada za oringinanli BOSE predni a zadni reporoduktory v Mazde 6 GH? Popripade je mozne koupit sadu kde je vyskovy repoduktor se samostantou vyhybkou?Dle specifikace by melo byt vse v poradku.TWEETER With Bose®: 3.06—3.74 ohmsFRONT DOOR SPEAKER With Bose®: 1.83—2.47 ohmsREAR DOOR SPEAKER With Bose®: 2.89—3.91 ohmsCENTER SPEAKER 3.24—3.96 ohms
Odpověď: Odborný prodejce - AHIFI.CZ, 25.01.2019 11:03
Dobrý den Vážený zákazníku, ano, repro je možné použít. Případně pak lze doplnit o výškové reproduktory GLADEN HG 25.

Hodnocení

Celkové hodnocení
0 %
Nikdo zatím produkt nehodnotil
Ohodnoťte produkt:
Zeptejte se nás
Vaše údaje použijeme pouze pro zaslání odpovědi.